Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

    Tervist, kuna probleemi kätega vehkides ja kirjeldades on raske "paberile" panna, siis parem tegin klipi, video kirjelduses on ka link piltidele.

    Lühidalt siis: mittetöötav 48v laadija, õhtul laadis hommikul nõksutas vaid power ledi ja kõik. (nõks nõks häält teeb) (ei tee ventikas)

    Med YouTube kan du se populære videoer, kose deg med favorittmusikken din og laste opp ditt eget innhold – og dele det med familie, venner og resten av verden.



    vajan tarka!
    kas on midagi parandatavat, õigemini mis kulutustega parandatav
    ette tänades.

    #2
    Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

    Kuna mina(äkki mõni veel) seda youtube ei saa vaadata, siis äkki avaldad laadija paremeetrid
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

      ikka jah, lisasin pildi laadija tagakaanest galeriisse:


      aga mis youtubel viga? või töö arvuti ei võimalda?

      Comment


        #4
        Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

        kuna vaikus majas siis läksin ise uuesti kallale ja kiskusin pisemad transid ka maha 3tk, lugesin siit sealt kuidas neid testida tuleb ja 2tk käituvad nagu normaalselt, igaks petteks võtsin oomipoest asendused ka kuna need vaid 2 eeki maksid, aga kolmandale mis on teise markeeringuga, ei osanud oomipoiss mulle midagi asenduseks pakkuda.

        Markeering on: WS TL431AA 430SD
        Ja muidug see teeb testides väga imelikke asju, pluss keskele ja mõlemast äärmisest funkab, kuid ka teistpidi funkab ühest jalast keskele.
        Samuti mõlemad äärmised omavahel funkavad.
        funkavad all pean ma siis silmas, et diooditesti reziimis multimeetril annab tulemust.

        See ei ole õige asi ma oletan?
        Ma ei oska ise neid equivalent transistoreid vaadata, et mis seda asja mulle asendada oskaks mis saadaval on?
        elfa poed on tiba kaugel mulle, aga kui oomis ei paista sobivat eks siis tuleb kaugemal käia, mis sinna kõlbaks?
        või on see käitumine tolle isendi puhul normaalne..

        edit: värvilist pilti ka teile! http://www.upload.ee/image/628376/IMG_4595.JPG
        viimati muutis kasutaja xmasta; 10 m 2010, 16:27.

        Comment


          #5
          Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

          TL431 ei ole transistor

          Comment


            #6
            Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

            Esmalt postitatud martinr112 poolt Vaata postitust
            oh kana.. probrammable?
            kuidas ma seda jama veel testin või asendan.. kui ta on programmable siis seda ei viska ilmselt niisama suvaliselt ümber ka, või mis?
            a noh, kuna ma ei ole seda osanud adekvaatselt testida, siis ma muidugi ei tea üldse, kas seda on vaja asendada..

            Comment


              #7
              Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

              Esmalt postitatud xmasta poolt Vaata postitust
              kuidas ma seda jama veel testin või asendan.. kui ta on programmable siis seda ei viska ilmselt niisama suvaliselt ümber ka, või mis?
              Noh, "programmeeritakse" teda pm. takistite valimisega.

              Comment


                #8
                Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
                Noh, "programmeeritakse" teda pm. takistite valimisega.
                hellõu poisid, ärge ajage pead segi, tänan selgitamast, kuid ma tahaksin teada pigem seda, kuidas ma kindlaks teen kas see asi toimib nii nagu ta peaks?
                On mu mõõdetud tulemused midagi ütlevad või kuidas see asi üldse käituma peab, ega ma talle selle dioodi testi reziimiga liiga veel teinud ei ole..

                Comment


                  #9
                  Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                  jäta hetkeks see TL431 rahule ja ütle,milline on suure transistori ja selle juures oleva mikroskeemi nimetus

                  Comment


                    #10
                    Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                    Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                    jäta hetkeks see TL431 rahule ja ütle,milline on suure transistori ja selle juures oleva mikroskeemi nimetus
                    Trans: (see radika küljes)
                    CEC
                    -><- MUR
                    1660CT

                    microkivi:
                    M34AV
                    LM
                    393N

                    Comment


                      #11
                      Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                      See "trans" on kaks ninapidi koosolevat dioodi.
                      Olen kindel, et kreeklane mõtles teist transi ja teist microkivi. Ühe pildi järgi usun end ära tundvat UC3842P, edasi on juba guugel üpris jutukas, näiteks see.
                      Kui saladus pole, siis kus osariigis Sa oma laadijaga pesitsed? Lähemalolijatel lihtsam aidata.

                      Comment


                        #12
                        Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                        et vähem segadust oleks, siis parem tegin neist kõigist pildid.





                        ja ma tegutsen nõmme maakonnas, kuid lootsin et oleme vägevad internetiajastu poisid ja suudame piisavalt kätega vehkida et asi korda saab

                        Comment


                          #13
                          Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                          kas sa ennast tapmata suudad mõõta pingeid 3842 peal?mõõta tuleb SUURE!!! kondensaatori miinuskontakti suhtes.kui sa mõõdad valesti siis paremal juhul tapad end ära,halvemal tapad laadija.

                          Comment


                            #14
                            Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                            Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                            kas sa ennast tapmata suudad mõõta pingeid 3842 peal?mõõta tuleb SUURE!!! kondensaatori miinuskontakti suhtes.kui sa mõõdad valesti siis paremal juhul tapad end ära,halvemal tapad laadija.
                            noh, kondeka miinus on see kustpoolt tal see triip jookseb eksole, selle pihta meetri must ots ja plussiga ükshaaval need 3842'e kaheksa jalga läbi?
                            Nii on õigesti ja ei tapa midagi ära?

                            Comment


                              #15
                              Vs: katkine 48v laadija, võtaks abi! (elektriroller)

                              oeh, lükkasin poweri sisse unustades, et mul oli TL431 veel lauapeal ju, tuli kohe meelde kui asi ei teinud tuttavad nõk nõk häält.
                              kuid ka peale TL431 tagasijootmist ei tee ta seda häält enam, midagi ei kärsanud ega paukunud ka, ei tea mis ma nüüd võisin veel ära sodida..

                              mõõtsin siis igastahes selle 3842 üle,
                              #1 jalg näitab 0.53
                              #8 jalg näitab 0.58
                              ülejäänud on nullis

                              aga ma ei tea kas sellest on enam abi, kui ta enam midagi ei tee powerisse pannes, power led ei nõksu isegi.

                              Comment

                              Working...
                              X