Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

keskväljavõttega trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    keskväljavõttega trafo

    Kas teab keegi head nõu anda, kuidas 2*9 V sekundaariga trafol saaks kõige lihtsamalt viia väljundpinge 2*7,5 V-ni. Ühe võimalusena ju keerdude mõningane vähendamine, aga ei tahaks trafot lahti harutada.

    #2
    mix yldse vaja nii teha, see aitax nati
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      ma leian et kõige lihtsam lahendus oleks pingeregulaator lm317, ainult mure siis selline et see töötab alalis pingega, aga ma arvan et sa teed sellest trafost niguinii mingi alaldi nii et peaks igaljuhul sobima

      Comment


        #4
        Kas teab keegi head nõu anda, kuidas 2*9 V sekundaariga trafol saaks kõige lihtsamalt viia väljundpinge 2*7,5 V-ni. Ühe võimalusena ju keerdude mõningane vähendamine, aga ei tahaks trafot lahti harutada.

        see on ühe skeemi toiteploki jaoks peale väljund´it tuleb sildalaldi, siis alaldatud väljundi vahel kaks elektrolüütide paari ja nende vahel kivid 78L05 ja 79L05 lõpust peaks välja tulema +5 ja -5 toide

        Comment


          #5



          see on ühe skeemi toiteploki jaoks peale väljund´it tuleb sildalaldi, siis alaldatud väljundi vahel kaks elektrolüütide paari ja nende vahel kivid 78L05 ja 79L05 lõpust peaks välja tulema +5 ja -5 toide
          Kui sul lõpus niikui nii 7XX05 on, siis ei ole ju vahet, sinna võid 9 volti kah peale kärutada, ei juhtu midagi ullu.

          Comment


            #6


            Kui sul lõpus niikui nii 7XX05 on, siis ei ole ju vahet, sinna võid 9 volti kah peale kärutada, ei juhtu midagi ullu.
            Kui palju siis väljundpinge muutub, see jääb ju siis ka volt poolteist kõrgemaks. seda toidet tarbivad sellised kivid naguTL074A ja LM339. Kui nendele pisut kõrgem pinge sobib siis olekski probleem lahendatud.

            Comment


              #7
              Kas teab keegi head nõu anda, kuidas 2*9 V sekundaariga trafol saaks kõige lihtsamalt viia väljundpinge 2*7,5 V-ni. Ühe võimalusena ju keerdude mõningane vähendamine, aga ei tahaks trafot lahti harutada.
              Kui palju siis väljundpinge muutub, see jääb ju siis ka volt poolteist kõrgemaks. seda toidet tarbivad sellised kivid naguTL074A ja LM339. Kui nendele pisut kõrgem pinge sobib siis olekski probleem lahendatud.

              Comment


                #8
                78L05 ja 79L05 ongi selleks et pinge jääks +-5v siis ei olegi sul muud kui ühendad trafo külge.
                "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                Comment


                  #9
                  ex jah see eesmärk neil kividel ongi hoida pinget stabiilsena siis ette nähtud pingel
                  ega see kui kõrge sisend pinge on, sega sellest muutu väljund pinge ju kui ei usu tee toiteblokkk valmis ja mõõda üle

                  Comment


                    #10
                    Mõlemad kivid (7805 7905) kannatavad kuni 35V sisendpinget mille juures jääb väljund ikk vastavalt + või - 5v juurde. Sul pole midagi vaja maha kerida või muidu muuta.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Mõlemad kivid (7805 7905) kannatavad kuni 35V sisendpinget mille juures jääb väljund ikk vastavalt + või - 5v juurde. Sul pole midagi vaja maha kerida või muidu muuta.
                      mul oli selline asi et sisse läks 24 volti, koormus on 100mA. 78L05 läks ikka ilgelt tuliseks. mingi 70 kraadi vähemalt. on see normaalne?

                      Comment


                        #12


                        mul oli selline asi et sisse läks 24 volti, koormus on 100mA. 78L05 läks ikka ilgelt tuliseks. mingi 70 kraadi vähemalt. on see normaalne?
                        Jah, kivile jääb ju siis 19 volti ja korrutame vooluga 0.1A saame 1.9W.. Pane radikas peale. Mina ise olen radika puudumise korral enne stabilisaatorit m6nikord 2W takisti jadamisi pannud, mis maksimumkoormusel pinge kivil madalama hoiab. Kuna on vaja 5V ja 100 ma välja, siis taki peale jätaks 10V julgesti R=10/0.1=100 oomi ja selle vôimsus 1W,aga pane kahe vatine..

                        Edit: arvutusvead :-[
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment

                        Working...
                        X