Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

elektrimootor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    elektrimootor

    kas keegi võiks seletada kõige lihtsama elektri mootori t88p6im6tet? või anda linke kus sellest on juttu
    Isegi kui see lolli kysimusena tundub
    mõte on ehitada algul lihtne elektrimootor ja see järel midagi keerulisemat välja arendada
    ronava@hot.ee

    #2
    googel alati abiks
    http://www.google.com/search?sourceid=navc...+electric+motor
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      http://www.hot.ee/rain0000/mootor.jpg
      et asi siis t88tab nii et teed selle m2hise ntx ymber mingi tikutopsi v6i mis iganes ja paned mingi pulga kylge...siis pead tegema nii et m2hise yks ots on yhel pool pulka ja teine teisel pool ja paned selle v2rgi kuhugi kylge...siis magnetid m6lemale poole ja sellised klemmid nagu joonisel mis puutuks vastu m2hise otsi...sai segane jutt kyll aga kysi yle...ei oska nii seletada eriti...

      Comment


        #4
        kysimused oleks sellised:
        1. millest tuleks mähis teha?
        2. ma ei saanud sellest magneti asetusest aru
        3. kontrolli kas panid korrektse lingi(bro)
        ronava@hot.ee

        Comment


          #5
          Mul oli väiksest peast selline konstruktor, millest sai ka mootori ehitada...
          Mootor põhineb sellel et magneti vastasnimelised poolused tõukuvad. Kui mingile teljele panna raam = mähise keer(u)d ja talle pinge peale anda, tekib raami ümber magnetväli. Muud ei juhtu midagi. Asi muutub, kui paneme raami ümber püsimagneti. Sobivas asendis (kui magnetväljad on vastupidi) teeb raam 180 kraadi pöörde. Kohakuti satuvad samanimelised magneti poolused (püsimagnet ja raamist moodustunud magnet) ning krempel jääb seisma.
          Oletame et õnnestub raamis peale pööret toiteotsad ringi vahetada. Magnetväli muutub vastupidiseks ja raam teeb veel ühe poolpöörde. Kui nüüd toite polaarsuse vahetamist iga poolpöörde tagant teha saaks, hakkaks raam pöörlema.
          Nii mootor töötabki. Pinge polarsuse vahetamiseks olid raami otsad toodud liuglevatele kontaktidele mille vastu puutusid toitepinget andvcad lamellid. Raam pööras ennast inertsiga surnud punktist üle ja mootor hakkaski tööle.
          Mootoreid on mitmesuguseid kuid selline põhimõte on enamikus.
          Muide, Saveljevi füüsika õpikus peaks see ka kirjas olema!
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Mul oli väiksest peast selline konstruktor, millest sai ka mootori ehitada...
            Mootor põhineb sellel et magneti vastasnimelised poolused tõukuvad.
            vastaspoolused tômbuvad , samanimelised tôukuvad mu meelest..ja seda "konstruktorit" kah kunagi kokku pandud, oli see mingi läti oma vist..
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Jah muidugi! Sorry, ajasin segi :-[
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                No ma tegin yhe mootori nii:

                Võtad tikutopsi, veinipudeli korgi ja sukavarda. Paned tikutopsi ja korgi varda otsa. Kerid veits traati ümber tikutopsi nii et otsad oleksid üks yhel teine teisel pool korki. Tikutopsi paned magnetite vahele. Magneteid saad kui mingi vana kõlari ära lõhud ja magneti kerge haamri liigutusega kaheks teed. Korgi aga paned kelemmide vahele.( ühelt + teiselt -). Ja sinna klemmidesse saad voolu näiteks mobiili laadijalt. Ja ongi mootor olemas

                Aga kõige raskem on kogu see suka varda otsas olev krempel viisakalt magnetite vahele sättida. OLen ise proovinud, tööle hakkas füüsikas viie sain ka.

                Comment


                  #9
                  Tundub, et asja eest said
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    noh , ronald .. oled siis selle juba valmis meisterdand ? .. mul on mingi raamat ka mis seletab midagi mootorite kohta .. ise ei viicind seda eriti sirvida ..

                    Comment

                    Working...
                    X