Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

toroidtrafo sekundaarmähised paraleelselt?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    toroidtrafo sekundaarmähised paraleelselt?

    kui toroidil on 2 sekundaarmähist (15+15V), siis kas suurema koormuse talumiseks võib nad kokku panna (ühe algus-teise lõpp, ühe lõpp-teise algus)?

    tänud

    #2
    Ei nii sa ühendada küll ei saa. Sel juhul hakkab üks mähis teisele vastu töötama. Suurema pinge saavutamiseks ühendad küll ühemähise lõpu teise algusega ja sel juhul jääb uuele liitmähise otstele 30. Suurema voolu saamiseks paralleelselt kuid nii, et ühe algus kokku teise algusega ja ühe lõpp teise lõpuga. Saadud mähis kannatab algsega võrreldes topelt koormust.

    Comment


      #3
      aga kui on kaks torroidi, mõlemad 100 watti ja mõlema 2 26vlodist mähist ja kui on vaja saada pinget u +/-40W, kas võin panna mõlema trafol yhe mähise lõpu teise mähise algusega kokku (saan ju siis 3 otsa) ja siis kahe trafo piale veel need omavahel paralleeli, siis sild ja lüüdid-kas pärast on ikka 200W, kas mingeid uitvoole vms ei või tekkida
      PS!Velts-tänx lüütide eest
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #4
        sry, +/- 40volti, mitte watti
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Sellist asja  nagu samas faasis mähiste paralleelühendus, saab teha siis, kui mähised on täpselt ühesugused (noh+-mõni keerd) vastasel juhul , kuna pinged on erinevad, peab tekkind vool ju kuhugi minema, ehk see on ikkagi võrdne lühisega (trafole tekib kunstlik lühismähis keerdude arvu vahest) ja trafo võib tuliseks minna.. ja oodatud effekti asemel tuleb ootamatu deffekt
          Vastandfaasis olevaid mähiseid, nagu on need keskväljavõttega, kokku liita ei soovita ;D(põhjuseid mainiti juba eespool)
          EDIT: kõige kindlama tulemuse (võibolla ka tulevärgi) annab ikka katse..
          Aga kes keelab mõlema mähise pinged ennem ära alaldada ja siis paralleelitada (kusjuures niimodi väheneb dioodi vool,kuigi puuduseks on vaja 2X rohkem dioode) ???
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Trafod peavad ka viimasel juhul küllaltki sarnaste pingetega ning võimsustega olema ,muidu jaguneb koormus ebaühtlaselt.

            Comment


              #7
              olen ise seda vastandfaasi olukorda katsetanud, võrgumähistega... polegi nii hull, trafo jäi ellu, aga üle paari sekundi seda asja ilmselt jälgida ei saa...
              Mina liidaks küll voolusid pärast alaldit... pingeid võib julgelt enne alaldit liita... Aga kui on tegu kahepoolse mähisega trafoga, siis panen otsad kokku ikka enne alaldit, tõenäoliselt on mähised peaaegu identsed, aga erinevate trafode (mähiste) korral, ei või kindel olla
              ...

              Comment


                #8
                niih, mul on kaks torroidi, mõlemal 2 26 vlddis mähist, mõlemad trafod 100W. Kuidas ma saan nüüd yhe toiteploki, mis annax +/-38 volti 200W.
                mõni joonis kulux täiega ära :
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  niih, mul on kaks torroidi, mõlemal 2 26 vlddis mähist, mõlemad trafod 100W. Kuidas ma saan nüüd yhe toiteploki, mis annax +/-38 volti 200W.
                  mõni joonis kulux täiega ära :
                  tee kaks toiteplokki, paned väljundid paralleeli
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    et siis mõlemale trafole eraldi sild, 2 lyyti (neile parakalt 2 kondet) ja siis mõlema "ploki" otsad yxteisega paralleeli.
                    ja kindlalt funkab (mingeid lollusi ei teki (va kui ma neid ise ei tee ))
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #11
                      Üx trafo toidab võimu üht õlga, teine teist õlga. Lisaks paned releeskeemi mis toite teisel õlal välja lülitab, kui ühel õlal mingi jama juhtub.

                      Comment


                        #12
                        et siis mõlemale trafole eraldi sild, 2 lyyti (neile parakalt 2 kondet) ja siis mõlema "ploki" otsad yxteisega paralleeli.
                        ja kindlalt funkab (mingeid lollusi ei teki (va kui ma neid ise ei tee ))
                        funkab küll,kui paned plussid omavahel ja miinused omavahel kokku (mitte vastupidi, muidu tulevärk ;D ), konded vôid kahe toiteploki peale ühised jätta
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Üx trafo toidab võimu üht õlga, teine teist õlga. Lisaks paned releeskeemi mis toite teisel õlal välja lülitab, kui ühel õlal mingi jama juhtub.
                          Seda ei soovita, sest vôib tekkida alalispingete väikese erinevuse tôttu kôlarile alaliskomponent tühijooksul...
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Nii saan aru, et sul on trahvo mille väljund on 2x26 v vahelduvpinget. Võimendile aga tahad +- 2x38 v toidet?
                            Kas sellega arvetsasid et peale alaldit ja lüüte tõuseb pinge 1,41x ehk siis 1,41x26=36,7V mis peaks olema sobiv või kuidas?
                            "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                            Comment


                              #15
                              nu tegelt ma sellega arvestasin
                              see, et toide paar volti madalam on , pole min gi special probla..
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment

                              Working...
                              X