Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

mõõteriist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mõõteriist

    Osakb keegi öelda kas ja kust sellist riista saada, ning mis ta maksab.

    Vaja oleks mõõta palju voolu tarbitakse mitte kui palju läbijookseb jne. juhtmestikust kust soov mõõta tarbimist jookseb läbi 12,.. V.

    ettetänades

    #2
    Osakb keegi öelda kas ja kust sellist riista saada, ning mis ta maksab.

    Vaja oleks mõõta palju voolu tarbitakse mitte kui palju läbijookseb jne. juhtmestikust kust soov mõõta tarbimist jookseb läbi 12,.. V.

    ettetänades
    Pinge ei jookse läbi, vool jookseb läbi.


    Põhimõtteliselt see vool mida sul ampermeter näitab, läheb ikka asjaette.

    Systeem selline, et kui läbi jookseb 2 amprit voolu, siis see tähendab et asja voolutarve on 2 amprit. ja näiteks kui 12 voldi juures on voolu tarve 2 amprit, siis on asja võimsus 24 vatti, kui see apastraat on töötanud 1 tund, siis on ta kulutanud ära energiat 24 vatt tundi, ehk siis 0,024 kilovatt tundi.

    Comment


      #3
      ampertangid on kõige lihtsam mõõtmiseks, kallis ostmisek
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #4
        ampertangid on kõige lihtsam mõõtmiseks, kallis ostmisek
        Jutt käib 12voldist. Ei ole kyll kindel, aga kardan et on tegemist alalisvooluga, vähemalt tavaliselt käivad madalpinge lahendused alalisvooluga (ei teagi miks) seega on ampertangid kasutud.

        Comment


          #5
          Kui ma õieti aru olen saanud, mõõdavad paremad ampertangid ka alalisvoolu, nii et sobivad küll. Kuid kallid on nad tõesti. Aga see küsimus on selline, et ei saa probleemist aru ja ei oska vastata.

          Comment


            #6
            Mis ahelaga tegu ???
            Mina kasutaks kôigepealt tavalist testrit
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Mina saan aru et inimesel on vaja elektriarvestit, mille näit oleks kWh või Wh. Tester ja kell sobivad kui tarbimine on pidevalt ühesugune ja inimesel on aega seal juures viibida. Vastasel juhul on kõik eelnevad postitused mõttetud :P
              Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

              Comment


                #8
                Kui ma õieti aru olen saanud, mõõdavad paremad ampertangid ka alalisvoolu, nii et sobivad küll.
                Kuidas ??? Alalisvooluga juhtme ymber ei teki ju sellist magentvälja mida ampertangid saaksid kinni pyyda, ja mille järgi saaks järeldusi teha ???

                Comment


                  #9


                  Kuidas ??? Alalisvooluga juhtme ymber ei teki ju sellist magentvälja mida ampertangid saaksid kinni pyyda, ja mille järgi saaks järeldusi teha ???
                  kasutavad mingeid Halli andureid, ma ise kah ei tahtnud uskuda, muide need on kuradi kallid
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Jah, on ka sellised olemas, hinnast ei tea midagi (ei taha teada )
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Hind ei olegi väga kallis alates 1k saab kätte. Teeninduses on diagnostika stendide küljes sellised tangid juba 90 algusest olnud( kui mitte varem).
                      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment

                      Working...
                      X