Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kuidas teha 12V autovõim???(algaja)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas teha 12V autovõim???(algaja)

    Olen üsnagi nulli lähedaste teadmistega!Ikkagi soov oleks midagi valmis teha.Asi peaks olema võimalikult lihtne,ilma
    igasuguste peenemate vidinateta!Aparaadi võimsus peaks jääma kuskil 200-300W-ni.
    Samas olen kuulnud ka,et need kõige tavalisemad radiotehnika võimendid on tehtud võimsamaks ja topitud autosse.Õpetused ja skeemid teretulnud!
    Ärge lolluste eest lööge!!!

    #2
    Lolluste eest just lüiaksegi, olen ise tundnud. :P. 200-300W ikka hirmus suur võimsus, alusta millestki lihtsamast ja odavamast, pole nii valus kui kihva keerad. http://www.hot.ee/dot4/1562q.htm

    Comment


      #3
      Lööma ei hakka, aga ma pole veel näinud algajat, kes 200W vôimuga hakkama saanud, ega selle tegemine proffidel ka välja igakord probleemideta tule
      Kui elektroonikas algaja ja kogemusi juurde vaja siis soovitan ehitada mingi lihtsa skeemiga 1-10W transistorvôimendi.
      Just transistorvôimendi, mitte kivide peal, sest nii saab kogemusi ja tarkust juurde. Siis soovitaks selle vôimendiga igasugu eksperimente teha, alustaks pingete môôtmisest ja vaataks ,kuidas mingi nominaali väärtuse muutmine môjutab asja ja miks.. ja kuidas...
      Kui küsimusi, siis foorumi rahvas aitab heameelega
      Loodan, et ära ei hirmutanud
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        njaa ,tegelikult teil tõesti õigus

        Comment


          #5
          kõigepealt pusi toavõmude kallal.Siis roni autosse.Et autos võimu tööle panna on tööle saada pingemuundur mis kaks korda keeruöism kui võim ise.Loe igasugu raamatuid algajatele elektroonikutele.Ja loe teemasid tevalost.Siit võib saada rohkemgi tedmisi kui raamatust, kuna raamatu autor ei mäletagi mis asi on olla algaja.
          muusika on kuulamiseks

          Comment

          Working...
          X