Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

läpaka ventilaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    läpaka ventilaator

    andke nõu kuidas saaks testida läpaka protsessori jahutus ventilaatorit AD3505LB-G53 -tal on pistikus 3 juhet must punane ja kollane-millegipärast lakkas pöörlemast võtsin ta juba välja või on emme kutu?

    #2
    Vs: läpaka ventilaator

    Peal peaks seisma kas on ac või dc vent. Samuti seisab peal, mitu volti ta soovib töötamiseks. Saanud selgust, mis voolud on, annad punasest plussi ja miinuse mustast ja kui pöörleb, siis on vent korras. Kollase ja musta otsa ühendad oomi mõõtmiseks mõeldud seadme. Takistus peaks muutuma temperatuuri muutudes, vii näiteks radika vahele ja mõõda ja siis pista korra aknast välja ja mõõda.
    Condemn the hive.

    Comment


      #3
      Vs: läpaka ventilaator

      ainpaasalu. Oled mõnda läpakat remontind, et seda kõike tead?

      Läpaka vendid toimivad kõik alalisvoolul ja 5V pingega.
      See kolmas juhe on ventilaatori kiiruse jälgimiseks - kas käib ja mis kiirusel. Temperatuuri sealt mõõta ei anna!

      Kas lihtsalt töötamise ajal jäi seisma? Ehk oli prose piisavalt jahe ja ei vajanud lihtsalt jahutust või näppisid mingit nuppu mis selle vendi teisele reziimile lülitas?

      Comment


        #4
        Vs: läpaka ventilaator

        Viga tuli ilmsiks siis kui läpakas hakkas veateateid andma vaatasin et tegumihalduris võtab prose 100% kui video töötlus käib. kui pildi väikeseks tegin hakkas võtma nii30% -prose jahtus ja enam veateateid ei tuld nii ma avastasingi et sekundaarvent ei toimi kui kivi liialt kuumaks läheb- tean täpselt et enne ta töötas nüüd tahakski teada kas vent ise läbi või viga kuskil mujal.Selleks ma tahangi venti kontrollida et ma 100% kindel oleksin!

        Comment


          #5
          Vs: läpaka ventilaator

          Väga keeruline tekst...
          Mis asi on sekundaarvent?
          Kas vent ei käinud üldse ringi (või siiski käis, aga prose kuumenes ikka üle)?

          Comment


            #6
            Vs: läpaka ventilaator

            Sellel läpakal HP PavilionXT512 on sees 3 venti 2suuremat mis kuuma õhku välja puhuvad nim.primaarventideks ja see kolmas mis ei toimi aitab külma õhku sisse puhuda kui prose liiga kuumaks läheb ja seda nim sekundaarvendiks.Konrollisin juba pun ja musta juhtmega vent töötab aga mida teeb kollane juhe -kas kala võib seal olla?

            Comment


              #7
              Vs: läpaka ventilaator

              3 venti läpparil minu omas on 1 ja seegi keerleb 30% ajast või vähem...

              kollane juhe vendi tööd ei mõjuta, selle kaudu saab masin infot vendi oleku kohta: kas pöörleb ja kui kiiresti.

              Bios/mingi kontrollproge seadetest saab uuematel masinatel reguleerida vendi käimise aegu ja pöördeid. vb sul seadistatud asi seisma(masin ökom ja temp tõustes lihtsalt kellatakse alla). halvemal juhul võib läbi olla venti tüüriv transs. juhtub harvem, aga on olnud kokkupuuteid
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: läpaka ventilaator

                Lisan veel teadmiseks et läpakates on ka AC vente, aga need 4 juhtmega. Olen ühte sellist läpakat omanud. Ja reuter ära imesta, varsti pead külmikut kaasas vedama et uue masinaga tööd teha. Toodetakse palju radiaatoreid, pole kuskile panna neid, eks siis pannakse läpakale 10kg aku ja võimas prose. Jahutus arvestatakse töötama 25C peal täiesti phuhtas keskonnas. Reaalselt aga anna natuke tolmu või sooja ja põleb maha teine. Aga milleks kõik see, eks ikka vista jooksutamiseks.

                Näppisin hiljuti ühte surnud dv6000 masinat. Enne puhastamist uuugas 100% ajast. Tunne oli nagu et võiks panni peale visata. Ok peale puhastamist 70% ajast. Suure kuumusega oli teisel Sygate ketas otsad andnud seepärast ka minu kätte sattus. Uue kettaga sai elektroonika ringi löödud ja vista ära copytud. Aga jh asjatu vaev, vistaga uuegas 100% ajast see. Uue installiga ikka 100% ajast, installi ajaks pistsin ilma akuta sügavkülma. XP installi ajal sama teema aga idles 70% ajast vent käis.
                Tohutu RADIAATOR igal juhul.
                viimati muutis kasutaja murphy; 25 m 2008, 16:59.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: läpaka ventilaator

                  Radiaator muidugi.

                  Vaadake ette...

                  Comment


                    #10
                    Vs: läpaka ventilaator

                    saan nii aru et minu arvutil ikka viga bios-es kuna arvuti emme vendi puna musta juhtme pistiku pessa ei ilmu pinget isegi siis kui prose tulikuum?Kas biose settingud saavad siis "lambist" muutuda ja kuda neid tagasi saaks?

                    Comment


                      #11
                      Vs: läpaka ventilaator

                      pead ise uuesti määrama parameetrid

                      kui üldse pinget ei tule, siis pigem kahtlustaks juhttransi surma
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: läpaka ventilaator

                        kuidas seda juhttranssi emaplaadilt yles leida -äkki ongi läbi-vahetaks ära siis polegi vaja biost sorkida?

                        Comment


                          #13
                          Vs: läpaka ventilaator

                          Arvad, et arvuti lammutamine, selle transi leidmine ja vahetamine ning arvuti kokkupanek on lihtsam kui biosis paar minutit seigelda? Pealegi kui viga on mujal, siis ei hakka see vent nagunii tööle.
                          Koknkreetse läpaka kohta ei tea, aga ka erinevate programmidega saab ventide tööd juhtida. Ehk oled mõnda kasutanud ja selle vendi välja lülitanud?

                          Comment


                            #14
                            Vs: läpaka ventilaator

                            http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=38041

                            Comment


                              #15
                              Vs: läpaka ventilaator

                              ei ole ma mingeid taolisi progesid kasutanud ega biost sorkinud veel tarkvaras olen v6hik aga elektroonika parandamisel on kogemusi

                              Comment

                              Working...
                              X