Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Modem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Modem

    Uus asi: Kas kuidagi olex võimalik sisemist modemit ühendada mingi kaabliga näitex paralleelporti? (kui modem ja arvuti pesa kokku ei sobi) ja siis veel yx asi: mul on mingi vana kosu arvuti:Compaq nimex. need yhenduskaablid mis näitex kõvaketta ja ema vahel käivad: emaplaadil on ainult kaks pesa: yx normaalsuususes kõvakettale ja teine veic väiksem diskile. aga nyyd tahax panna talle kokku kaks kõvaketast, 3,5" diski ja cdromi. kaks kõvaketast on yhe kaabliga (arusaadav) ja cdrom ning disk peaks olema selle teise kaabliga. AGA: cdromi kaabli pesa on laiem kui diskil. ja enne oli tal yldse 5,25 disk ka sees...
    hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

    #2
    1 küsimuse vastus: ei ole võimalik
    2 küsimuse kohta: saad panna kas 2 vinti või 1 vindi ja 1 CD. Vahepealseid variante pole. CD ja vint ei sobi flopi pistikusse kuidagi - põhimõttelislet erinevad.
    5" ja 3" flopid on täpselt sama juhtimisega seega pole vahet, mis su arvutis enne oli või mida paned.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      a mis vahe neil sisemistel ja välimistel modemitel on?
      ja yx veic nõme kysimus: võrgukaart telefonipessa torgata? mis toimub? netti vist ei saa??
      hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

      Comment


        #4
        Ennemuiste oli vaid konstruxiooni vahe. Nüüd on nii, et välistel modemitel on signaali töötluse osa kas sees (nad on "õiged" modemid, sisemised on aga lihtsalt interfeis tlf. liini ja arvuti vahel. Töö tehakse ära masina protsessoriga. Sellepärast vanemad masinad ei suudagi uusi sisemisi winmodemeid ringi pöörata.

        Võrgukaart tlf. pessa? Ära tee! Tlf. liinil on 48Voltsi pinget, võrgukaardi sisendis on pisikesed trafod. Võid maha põletada (kui ei vea). Igal juhul on sideprotokollid, põhimõte ja pistikute otsad täiesti erinevad.

        Mis modemit sul vaja on?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Sorry, aga keegi ei jaksa Sulle terve arvuti ja lisaseadmete tööpõhimõtteid selgeks teha. Selleks on vastav kirjandus ja ka interneti otsimootorid abistavad. Üks reegel pea meeles: ära topi ühtegi otsa pessa, mis pole selleks ette nähtud, nagu näiteks telefoni juhet võrguka pessa. Nii ei hakka asi tööle, pigem võib midagi maha kärsata (sama kehtib ka kaartide kohta). Ja loodetud *grin* kokkuhoiust võib hoopis suurem lisakulu saada.
          Esialgsest asjast ka, lisa kõvaketaste ühendamiseks saab kasutada igasugu ideraidi kontrollereid. Samas peab jälgima kontrolleri ostul, et Su arvutis ikka sobiv (üldjuhul pci) siin on.

          Comment


            #6
            a mix sa modemit kangesti välja tahad ühendada?ma oletan,et su arvutis ISA-slot ikka on.mix mitte seda kasutada?kuigi oma kogemustest:ISA-sloti modemiga on paras jama,et seda tööle saada.
            Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
            Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

            Comment


              #7
              Ma sain aru, et tal ei ole arvutis vastavat pesa (nt. PCI modem aga vaid ISA pesad).
              ISA siini modemid olid enamasti "tõelised", seega ei maksa neid halbadeks pidada!
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                sul on ilmselt õigus.siis on minu meelest kõige lihcam teine modem(ISA-siinile) osta.
                Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                Comment


                  #9
                  Paraku ISAseid modemeid enamm ei tehta. Kasutatu ehk keegi müüb, kuid see võib aeglane olla.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    minu mäletamist mööda soovi-lehest saax küll.56k-se...
                    Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                    Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                    Comment


                      #11
                      arvuti on selline: kõvaketas 120MB ja RAM 4MB... Mida sellelt loota saab? Muidugi pole tal PCI pesa. A kui ma ostaks nyyd isale sobiva modemi, mis ma vanaga teen? maha myya?
                      hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

                      Comment


                        #12
                        Ei tea kas sellise masinaga tasubki jamada. Sinna ISA slotti saad max mingi 33,6K (<oli vist selline) modemi sisse lükata kuna ISA slotti vist kiiremaid ei olegi.
                        Ja masin ise on ka paras pidur. See minuti hind on tänapäeval nii kallis, et sellise masinaga ei tasu see lihtsalt ära...

                        Comment


                          #13
                          Kipub jah nii olema. Samas saad meilid ikka ära lugeda.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment

                          Working...
                          X