Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vene transistori asendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #17
    Vs: Vene transistori asendus

    KT3102/3107 asendatakse enamasti bc546..548/556..558 seeriaga. hFE ka mõnikord oluline. Ma tavaliselt mõõdan nii vene kui lääne tükki ja vaatan, et oleks reaalselt ka samas järgus. KT315/361 asemele olen pannud suht suvalist "general purpose" kraami. Näiteks 945/733 kirjadega isendeid mõnelt romuplaadilt. KT502/503 asendus 2N5401/5551 on tavapärane.
    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

    Comment


      #18
      Vs: Vene transistori asendus

      Teen siis nii -

      KT815G - BD139
      KT814G - BD140
      KT819GM -MJ15022
      KT818GM -MJ15023
      KT502E - 2N5401
      KT503E - 2N5551
      KT310 - BC546
      KT3107 - BC546
      KT315 - 2N5551
      KT361G - 2N5401

      KP574YD1A - TL071

      Kõik need jupid tahan Odissei Y-001 panna.

      Comment


        #19
        Vs: Vene transistori asendus

        Misasi see KT310 on ? Kui see peab olema 3102 siis on asendus õige. 3107 asemel paneks siiski BC556.

        Comment


          #20
          Vs: Vene transistori asendus

          KT3102 on õige. Väike näpukas tuli sisse.

          Comment


            #21
            Vs: Vene transistori asendus

            Siin on minust palju targemaid, kes selle koha pealt oskaks sõna võtta, aga ma ütlen ära, et niisama lampi pole mõtet transse vahetada. Võib minna paremaks aga suure tõenäosusega hoopis hullemaks. Igal vahetamisel võiks olla eesmärk ja peale igat vahetust võiks mõõta muutusi. Jutt käib Odyssei010-st nagu ma juppidest järeldan. Selle kohta on venekeelne põhjalik modimiskirjeldus mõõtmistulemustega. Kui näpud sügelevad, siis difritransid mõõdaks korralikult paari ja vahetaks. Omavahel soojuslikku kontakti (vaata Jyrka c70 piltidelt, kuidas). Kui üldse plaat võimaldab. Ja lõpud vaheta, kui kusagilt valitud paare saad. Kui võimsad lõpud sees, siis võib voolupiiraja kui suure moonutuste allika kõrvaldada. Toitejuhtmed jämedamaks, uus potekas ja eelvõim üldse vahelt välja. Kõlari lülitamise relee võiks ka üle vaadata. See on selline tavaline modimisskeem. Esimesed asjad, mis reaalset kõrvaga kuuldavat tulemust annavad. Kui jätad vana eelvõimu, siis pole ilmselt mõtet midagi vahetada.
            Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

            Comment


              #22
              Vs: Vene transistori asendus

              Kõigepealt paneks sellele uuesti hääle sisse. Kummaline lugu juhtus sellega. Sain tööle ilust. Eelvõimendi lülitasin välja. Heli pote jätsin samaks. Panin kokku ja sain sädemeid näha. Nüüd töötavad ainult parem poolsed kanalid. Juhul Kui vasaku kanali välja lülitan. Vasaku kanali sisselülitamisega rahendub relee ja jääb ültse vait. Vigast transistori ei leia või seda pole. Muidugist mul veel dioodid läbi vaatamata. Midagi sai lühist.
              viimati muutis kasutaja plaaster; 29 m 2013, 09:02.

              Comment


                #23
                Vs: Vene transistori asendus

                Loodetavasti arvestatakse, et 2N5401 ja 2N5551 viikude paigutus erineb nii KT502-503 kui ka KT315-361 omast!

                Comment


                  #24
                  Vs: Vene transistori asendus

                  Ja sellega olen arvestanud et 1:1 ei istu.

                  Comment

                  Working...
                  X