Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED

    Tervist!

    Olen elektroonikaalal absoluutne (no võibolla ehk väheke tean) võhik ja sooviks seoses LEDidega abi. Ostsin punase eriti ereda LEDi ja kui ma küsisin öeldi mulle, et see töötab 3 voldise pinge all. Mul on plaan ehitada arvutile väikene kontroller ventilaatorite jaoks (7V,12V, off), kuid kui LEDile on vaja vaid 3V, kas siis toiteplokist 5V (minimaalne?) võttes LED maha ei põle? Mida ma täpselt tegema peaks? Ka üldisem info on teretulnud

    Ette tänades, Mihkel

    #2
    5V pealt saad LEDi tööle panna eeltakistiga, mille suurus on 220 oomi. Proovi ka 470ga, muidu on äkki liiga hele.

    Comment


      #3
      Üldiselt arvestatakse LED'i vooluks 10mA. Eeltakisti R=U/I=5V/10mA=500 oomi. Võtame 470. Mõni diood jääb selle voolu juures liiga tuhmiks, siis võtadki mõnevõrra väiksema takisti.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Eredad (Bright) LEDid võtavad kuskil 10-40 mA. Nii et 500 kuni 125 Oomi, oleneb täpsemalt LEDist.

        Comment


          #5
          Järelikult oleks pidanud ma poest ostes küsima ka kui suurel voolul see töötab... Edaspidi olen targem Aitäh abi eest

          Comment


            #6
            Kui dioodi tüüpi tead, saad netist järgi vaadata. Võid ka katsetada: alustad 470 oomist ja hakkad takistit vähendama.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Pane 15 mA, rohkem pole niikuinii mõtet... Hakkab pimedas kohas juba liiga vastikult heledaks minema... Ka tavalised oleks selliseks indikaatorlambiks piisavad. Arvuta siis selle 3 voldi ja 15 mA-ga. Puust ja punaselt: Takisti takistus on pinge jagatud vooluga. Takistit läbib sama vool, mis led'igi, pinge on see, mis led'ist üle jääb.
              Ja siis yhenda õiget pidi.. valet pidi yhendamine kyll midagi led'ile ei tee, niisama ei põle... niisiis kas katse-eksi meetodiga või siis kataloogist(pikema jala või sees oleva suurema elektroodi järgi).
              Ega muud moodi kyll ei saa, katseta niisama. Kui kindel ei ole, ära üle 15 mA palju voolu anna, võid led'i maha põletada...

              Comment

              Working...
              X