Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

    Tere,

    DCF77 on Saksamaal Frankfurtis asuv 77,5kHz sagedusel töötav standardaja ning -sageduse AM raadiosaatja. Eestisse peaks signaal välja jõudma, kuid loomulikult mitte nii kvaliteetne kui ta Saksamaal on.

    Info:



    Ma tean, et meie maalgi on vastuvõtjaid tehtud. Minu küsimused oleks suunatud mitte niisama arvajatele vaid inimestele, kes on antud küsimusega kokku puutunud või muidu raadiotehnikaga väga kodus.

    Tekkis idee ehitada vastav raadiovastuvõtja ning vastav loogika KÄEKELLA korpusesse.
    1) Korpuse annab tõenäoliselt lasta mehaanikatudengil disainida.
    2) Kella "südameks" on custom mikrokiip. Kiibi peale läheb binaarkella juhtloogika, idee poolest võiks juurde panna ka äratuse osa. Ülejäänud ruumi saaks kasutada vastuvõtja ja kellaaja korrigeerimise loogika jaoks. Tehnoloogia on 5µ.

    Esimesed küsimused:
    Kui võimalik on vastuvõtja skeem paigutada niivõrd miniatuursesse korpusesse?
    Ka antenn peab korpusesse mahtuma (ilmselt peaks loop antenn võimalikult mööda kella väliskontuuremööda jooksma). Eeldan, et 2,5cm läbimõõduga pool on võimalik korpusesse kerida. Kuna tundlikkus on võrdeline keerdude arvuga, siis oletan, et piisava hulga keerdude puhul saab ka vajaliku tundlikkuse. Millised on reaalsed probleemid?

    Tervitades,
    -Siim

    #2
    Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

    Kunagi ammu oli tegemist ka madalate sagedustega. Kaldun arvama, et nii väikese pindalaga antenni effektiivsus on liiga väike, pealegi käe vastas. Aga asi on huvitav. Tee prooviks laua peale vastuvõtja ja vaata, kas saad signaali (mitmesuguste antennidega) Nõuka ajal oli "Radio" ajakirjas kirjeldus vene ajasignaalide vastuvõtja kohta (ka madalal sagedusel), Seal kasutati tagasisidega otsevastuvõtjat. Asjal võib idu olla, kuna keskl/pikklaine saatjaid on palju vähem. Edu!

    Comment


      #3
      Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

      mine poodi ja osta kell :
      http://focuscamera.com/product.asp?i...ic-solar-watch
      .. see pole ainus.

      muideks, prantslaste TDF levib paremini, seda keelt oskab ka hulk käekelli.

      ..edit...
      Muidugi, oleneb Su eesmärgist,
      ma ei tahtnud sellega isetegemise tuhinat ära võtta

      Comment


        #4
        Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

        Esmalt postitatud juxx poolt
        ...muideks, prantslaste TDF levib paremini, seda keelt oskab ka hulk käekelli...
        Tänud huvitava info eest, leidsin nende kahe leviala võrdluse:

        Siiski olen tuttav vaid DCF-77-ga ja vaid seda kasutanud.
        Siia ka paar vanemat teemat:

        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

          Huvitav oleks sellele TDF signaalile vastuvõtja teha. On kellelgi aimu, kuidas seda demoduleerida? See ei tundu nii lihtne olema kui DCF77'e amplituudmodulatsioon.

          Esimene mõte on, et genereerida selle põhisignaaliga samas faasis signaal ja siis need kaks sama amplituudiga kokku liita. Kui edastatakse bitti, siis käib saatesignaali faas ära pi ja -pi juures(1 või 2 korda, vastavalt biti 0 ja 1 edastamiseks). Siis peaks kahe signaali summa amplituud 0i langema, 2 või 4 korda(kui edastati bitt 0 või bitt 1) ja seda oleks juba lihtne avastada.

          Pole õrna aimugi kas selline asi praktikas töötaks, aga paberil ja MATLABis töötab.

          TDFi kirjeldus: http://en.wikipedia.org/wiki/Télé_Di...ion_Française

          Comment


            #6
            Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

            Esmalt postitatud sLim poolt
            Tere,

            DCF77 on Saksamaal Frankfurtis asuv 77,5kHz sagedusel töötav standardaja ning -sageduse AM raadiosaatja. Eestisse peaks signaal välja jõudma, kuid loomulikult mitte nii kvaliteetne kui ta Saksamaal on.
            Kinnitan, signaal jõuab siia kohale. Mul ilmajaama kell sünkroniseerib ennast sellega.

            Comment


              #7
              Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

              Tänud kõikidele vastajatele,

              Asi läheb igatahes tegemisele. Kuna ma teen seda (Saksamaal) läbi ülikooli, ei ole mul kaotada mitte midagi.

              Annan progressist siia ka aeg-ajalt teada. Chip saab siiski alles aasta lõpuks valmis.

              Tervitades,
              -Siim

              Comment


                #8
                Vs: DCF77 raadio aja "µ-vastuvõtja"

                Kui sa valmis asja tahad (vastuvõtjaga käekella ),siis võta minuga ühendust.Ma võin sulle mingi 100.- eek eest anda tööstusliku valmis käekella.
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment

                Working...
                X