Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pinge muutmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pinge muutmine

    Selline küsimus siis, et kuidas saaks alalisvoolu pinget muuta. Näit: kuskilt x kohast tuleb 16V ja mina tahan sellest saada 12V või siis näit 7V.
    Kõige parem oleks nii et asi oleks reguleeritav 3-16V näit.
    Veel niipalju et see väljundvoolu tugevus on üle 1A.

    #2
    Reguleeritavaid olen ise teind kiviga lm317, tsekka datasheeti. Väga lihtne teha, minimaalne komponentide arv ja töötab vääga hästi ja häirevabalt.

    Comment


      #3
      Toodetakse erinevates korpustes ja erinevate voolude jaoks. Kas peab seda ka mainima, et asjale on on radikat ka vaja....
      Vaata : http://www.national.com/ds/LM/LM117.pdf esimese lekelülje alumist poolt, seal kõik vajalik. Arvutad takistid alltoodud valemiga ja joodad kokku ja töötab. Vähemalt mul 3tk kasutuses juba mitu aastat, yx neist antennivõimendi toitekas(originaal lasi suitsu välja), istub juba 2 aastat 24h pinge all, 18v->6v ja pole mingit prob....

      Comment


        #4
        Otsustasin võtta kivi lm338 kuid ükte asja ma ikka ära ei jaga. Ütleme, et sisendpinge on näit 30V. R1 on seal skeemil näidatud 120 ja 240ohm(kumb on õige?) ja millise poteka ma sinna R2 panema pean?
        On antud küll mingi valem aga minu mõistus seda kinni ei võta...
        http://www.national.com/ds/LM/LM338.pdf

        Comment


          #5
          ... oleneb palju sa säält välja tahad saada, potekaga variandi puhul on väljundpinge potekaga reguleeritav.
          Poteka võib asendada ka takisiga, kui sa tahad kätte saada ainult ühte kindalt pinget.

          Comment


            #6
            Ütleme siis et sisendpinge on 30V ja väljundpingeks tahan saada 1,2-28V. Mis potekat siis vaja peaks minema?

            Comment


              #7
              Proovi: R1=120 ja R2=5k pote (nojah, 4,7k on vist lähim vene nominaal) nagu pdf'is lk. 7 toodud skeemil.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Krt sai asi ära tehtud aga näe suhkam keeldub normaalselt töötamast. Tegin kõik skeemi jägri ja ka takid said ka sellised nagu vaja.
                Asi nagu tegelikult põhimõtteliselt töötab st. volte saab reguleerida aga kui mingi koormuse peale annad kukub pinge nullini.
                (Panin 400ohm taki vahele ja pinge kukkus 30v 2,7voldini.)
                Ise kipun arvama et kivi on kalane. Või mis te arvate?

                Comment

                Working...
                X