Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akutrell tööle ilma akuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Akutrell tööle ilma akuta

    Kui tahad sellest akuta drellist vabaneda-siis äkki saaks kokku, ma võtaks ära küll.

    Huvitav, kuidas suhtuvad 10-amprilistesse koormusvoolu kõikumistesse arvutite toiteplokid? Fre vist millalgi rääkis mulle veidi asjast, aga ma ei mäleta... Aga mul on mitu AT toiteplokki, mida teoreetiliselt peaks ju drelli küljes kasutada saama.

    Comment


      #17
      Vs: Akutrell tööle ilma akuta

      akudrell tahab käivitades pigem rohkem, kui 10A saada. arvuti plokk ei kannata halligi. mul oli üks pisike autovõim, mille arvuti külge panin(486) ja seda sai kasutada ainult siis, kui selle enne arvuti käivitamist sisse lülitasin.
      drelli käitamiseks peaks ikka trafo olema, impulss sellisesse kohta enast ei
      õigusta
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #18
        Vs: Akutrell tööle ilma akuta

        Esmalt postitatud reuter poolt
        akudrell tahab käivitades pigem rohkem, kui 10A saada.
        Ei taha, stardib ilusasti ka 3A piiranguga toiteploki taga. Ka tühijooksul tarbitav vool (täispööretel) jääb alla 3A, vähemalt nendel, millega mina katsetanud olen.

        Comment


          #19
          Vs: Akutrell tööle ilma akuta

          Ise tellisin uued elemendid: http://www.serigo.ee/product_info.ph...ducts_id=70783

          Comment


            #20
            Vs: Akutrell tööle ilma akuta

            Esmalt postitatud @ndres poolt
            Ei taha, stardib ilusasti ka 3A piiranguga toiteploki taga. Ka tühijooksul tarbitav vool (täispööretel) jääb alla 3A, vähemalt nendel, millega mina katsetanud olen.
            võimsama PC toitekaga peaks ka midagi teha saama.
            tagasiside 12v pealt ja nii, et suuremal koormusel hakkab pinge natuke langema. lisaks mõned suuremad lüüdid.
            vb ei anna maks pöördemomenti, aga enamus tõid saab tehtud!

            Comment


              #21
              Vs: Akutrell tööle ilma akuta

              Sai ka kunagi aasta kasutatud 9,6V trelli 300W ATX toiteka taga , tahtis ainult ühte 15 000 uF vene kondet pareleeli. Kasutasin seni kuni trelli mootori minitrelli mooroti asendasin
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #22
                Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                Kerisin nädalavahetusel oma ilma akudeta drellile korraliku toitetrafo.Sekundaarmähise traat 8 ruudune.Alaldama panin MB354.Jahutuseks 900cm2 radika.Pea-aegu akudega võrdne tulemus.Ainuke viga,et see radikas on jube kolakas.Kas keegi oskab öelda,ehk vanemat tüüpi PC protsessori jahutus jõuab selle Mb 354. ära jahutada?

                Comment


                  #23
                  Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                  Mul siis ilmus kolahunniku seest välja akudrell Bosch GSR12VE-2.
                  Aku on olemas, laadijat pole, küll aga on olemas ka üks teine aku 12V (mingi teise drelli oma) ja ka laadija temale.

                  Tahaks vahest niisama mõne väikese asja kallal nokitseda ja seda drelli kasutada. Mida teha tuleks? Kuidas akud täis laadida?


                  Laadijaid ju vist eraldi ei müüda?!

                  Comment


                    #24
                    Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                    Esmalt postitatud une18 poolt
                    Valisin enda jaoks parima hinna ja kvaliteedi suhtega trelli.

                    Sama mis alloleval lingil, ainult 2x2Ah akudega.
                    http://www.abctools.ee/index.php?pag...d=447&cat=3689
                    http://ukptocs.bosch-pt.com/boptocs-...&ccat_id=81949

                    Metabo ja Makita annavad selle raha eest kaasa 2x1,3Ah või 2x1,4Ah akud
                    tahtsin sama asja tõenäoliselt kuid otsustasin siiski nende lahjemate asjade kasuks, kuna boschi varuosade saamisega ja hindadega neid teisi asju võrreldes on tõesti odavam uus masin osta. Boschi veaks on see et kasutab oma padrunit, teised enamjaolt kellegi oma mida liigub palju ja hind odavam varusana osta. pealegi vaata palju maksavad makita varuakud(ulmeliselt normaalse hinnaga) ja palju boschi omad, siit ka see tore hinnavahe.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                      laadijad on eraldi müüa, aga hind on ca pool komplekti hinnast, ma vaatasin oma vanadele AEG junnidele laadijat ja arvutasin, et laadija ja 2 akut on sama hind, mis terve kohver, seega saigi terve kohver ostetud. ehitamine pooleli, seega lihtsalt nüüd on 3 drelli asemel 4(ei ütleks, et liiga palju) ja nende jaoks 1 laadija. 99% ajast suudab see laadija vajadused ära katta.
                      laadija saab ise ka teha, madala pinge tekitamine ei tohiks probleem olla ja laadimislülitusteks vajalikud kivid on kaubandusketis saadaval.
                      teise firma laadija kasutamine on nati keeruline, sest enamus laadijad ei lae, kui ei saa akult õiget tagasisidet
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #26
                        Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                        Tere. Teema küll lahendatud, aga.... Arvuti toitekat 7-9v peale ümber regullida on kõige lihtsam, natuke muuta tagasisidet ja 5v väljundist saad kuni 10v vabalt kätte ja voolu vähemalt 15A. Sellega liigutab küll neid värvilisi ja plastmassiseid trelle täitsa vabalt. Sorri, aga kuni 5 ühiku eest kull norm. akukat ei saa.
                        Parimat.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                          Arvan,et akutrelli toitmine juhtme kaudu on võimalik. Nt. autoaku pealt võiks olla toitejuhtme ristlõige- mida pikem juhe, seda jämedam. 4mm2 kõlarikaabel sobiks kindlasti 2-3 meetrise juhtme korral. Mis puutub akude laadimisse võõraste laadijatega, siis on see võimalik juhul kui laadija tunnistab NTC- takistit. Aku "-" klemmi ja eraldi kontakti vahel peab olema
                          ülalmainitud termotakisti vahemikus 5-10k. Ise laen Metabo imp.laadijaga C60 Makita ja Boschi akusid täiega. Laadijast tuleb välja tuua kolm juhet krokodillidega ja ühendada vastavad otsad. Aku sisetemperatuur üle 40 kraadi on väljalülimise signaaliks laadijale. Kui aga võrgutoite trafoga tahad akutrelli tööle panna, siis autoakulaadija BA-27 (10A) saab sellega hakkama. Lihtsalt selle kasti mõõtmed ja kaal on....
                          päike, õhk ja ...

                          Comment


                            #28
                            Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                            Ausalt öeldes, kui hakkab akudrellil mingi juhtmemajandus küljes istuma, siis tegib pigem soov osta üks odav komplekt ja kogu moos.
                            Juhtmega akudrell on minu jaoks juba tavaline drell, aga see on juba olemas.

                            Aga samas jah, garaaži/töökotta sobiks ta mulle küll.


                            Mati, kas kuskil lähemalt on kirjas, kuidas tagasisidet muuta, et ülalmainitud pinged/voolud kätte saaks? Kui võimas see toitekas olema peab?


                            Üldiselt läheks drell niisama kruvide keeramiseks ja vahest võibolla mõne väikse augu puurimiseks kuskile pehmesse materjali.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                              Esmalt postitatud martinj poolt
                              Üks võimalus on ka ise NiCd (teised ei sobi) elementidest see 7,2V kokku keevitada.
                              Miks teised ei sobi? Originaal laadijasse tõesti mitte kui ta on loodud just seda akutüüpi laadima, kuid uuemad drellid kasutavad näiteks Li-Ion akusid.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Akutrell tööle ilma akuta

                                Elektrik, mul on üks Boshi tuksis akudrell (reduktor andis otsad).
                                järgmine nädal saan uurida, mis marki, aga sel on laadija ja kaks akut olemas. kui sobivad omavahel, saad odavalt kogu kupatuse koos kohvri, laadija ja kahe akuga -- endale sai juba uus soetatud.

                                Comment

                                Working...
                                X