Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

akulaadia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    akulaadia

    kuna ei tea siis kysin

    mida kujutab endas akulaadia
    mida on vaja et seda ehitada
    (jutt käib AA tyypi akudest)
    mac

    #2
    Jah, mind huvitab ka, et mis asi on akulaadija ja miks need poes nii palju maksavad.

    Comment


      #3
      Kõige lihtsamal juhul on tegemist trafoga või impulsstoiteblokiga mille väljundvool piiratud (nt. takiga).

      Minu mobla autolaadijasisaldab 12V-lt töötavat impulssmuundit mis annab 3,7V väljundpinge (akuga, muidu rohkem).

      Mõnikord kasutatakse keerukamat skeemi milles olev mikroskeem lubab laadida ainult teatud aega (nt. 4h) ja jälgib ise laadimise voolu. Kui kasutada akulaadijana nt. Maximi kivi MAX712/713, saab selgeks miks nad niipalju maksavad (kivi on paarsada raha).
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        na"iteks...
        http://www.hot.ee/montazh/zarjadka_files/zarjadka.gif

        Comment


          #5
          see skeem on kyll hea aga mis akule see läheb (tyyp maht voldid)
          (ma olen elektroonikas veel päris algaja)
          mac

          Comment


            #6
            see skeem on kyll hea aga mis akule see läheb (tyyp maht voldid) ...
            Mina pistaksin sellele skeemile ampermeetri laadimisvoolu mõõtmiseks pluss märgi juurde vahele.

            Mis akule see läheb?
            Ühenda oma ühesugused AA akud järjestikku, siis vaata missugune on aku mahtuvus. Laadimisvoolu saad kui ühe aku mahtuvuse jagad 10-ga ja laed siis 14 tundi. See on rusikareegel, aga võib teha ka kiirlaadimist. St jagad viiega ja laed 7 tundi või ... nagu tahad. Sealjuures aku või akukomplekt ei tohi kuumaks minna, rikud ära!

            Tähtis on laadimisvool!
            Mul oli juhus, kus kasutatud mobiili Li-ion aku tühjenes kiiresti. Aku testimisel selgus, et kaasapandud (mittesobiv) kasutatud laadija oli nõrga laadimisvooluga.

            Samas hoiatan, sest ei tea peast öelda kui suurt voolu see skeem kannatab. Katsu kindalsti laadimisel seadmete temperatuuri (soojad võivad olla, tulised mitte)!

            Comment


              #7
              Lisaks veel niipalju, et enamusele akudele on laadimisvool peale kirjutatud.

              Comment


                #8
                Varta Accu plus

                Ni-Cd 1.2v 750mAh No 5006
                mignon AA IEC KR 6 * laden/
                charge 17h , 75mA

                neid on 2 tykki
                mac

                Comment


                  #9
                  Varta Accu plus

                  Ni-Cd 1.2v 750mAh No 5006
                  mignon AA IEC KR 6 * laden/
                  charge 17h , 75mA

                  neid on 2 tykki
                  Ühenda nad järjestikku (seega kokku 2,4V ja et üldse laadida saaks peaks laadimispinge seega olema suurem kuigipalju), sinu andmete põhjal laeksin 75mA juures 17 tundi. Kiirlaadimine oleks siis ägedam.

                  Kahjuks ei tea öelda, missugustes piirides ülaltoodud laadijat reguleerida saab.

                  Comment


                    #10
                    see skeem on 15 volti aga akud on kokku 2.4 volti
                    kas see ei või põhjustada akudele mingeid kahjustusi
                    mac

                    Comment


                      #11
                      volte peabki rohkem olema, kui laetava aku voldid...
                      tegelikult ma ei jõudnud seda uurida täpselt,aga kas väljundis ka 15 volti... seda tegelikult kuus korda rohkem...ja ei oska öelda, et mis moodi see mõjub...
                      tean,et tähtsam on laadimisvool..pinge võib seal olla küll kas 3 või 5 korda suurem,et sel eriti suurt vahet ei tohiks olla..

                      Comment


                        #12
                        siin on ko~ik selgitatud
                        http://www.hot.ee/montazh/zarjadka.html :
                        mina juba 2 aastat kasutan, to"o"tab suurepa"raselt

                        Comment


                          #13
                          eeeeeee

                          ei oska vene keelt ridagi

                          kas keegi selgitaks mis seal kirjas on
                          mac

                          Comment


                            #14
                            Lihtne laadija, transiga voolugeneraator, mis hoiab
                            konstantset laadimisvoolu, reguleeritakse potekaga,
                            kuni 12 volti akupatarei laadimiseks, kui vähem akusid
                            vaja laadida, siis vähendada 15V (akude pinged + 3V voolugene peale).

                            Minu arvamus: puuduseks on temperatuurikontrolli puudumine,tuleb jälgida, et aku ei kuumeneks üle laadimise lõpus(aku eluiga lüheneb). Külma akut ka ei tohi laadida.

                            http://www.solorb.com/elect/tmpchrg/

                            Comment

                            Working...
                            X