Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Abi skeemi koostamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Abi skeemi koostamisel

    Niisiis proovisin teha aktiivse infrahelifiltri skeemi. Skeem ise pärineb siit lehelt, aga see skeem vajab 15V bipolaarset toidet. Mina aga tahan seda autosse paigaldada. Vaatasin ELFA kodulehelt, et kasutatav op.võim TL072 töötab pingel ±4 kuni ±15 V. Seega saan ju selle ±6V pealt ka tööle panna.

    Siis ma tegin sellise skeemi

    Küsimus oleks, et kas selline skeem üldse toimib ning äkki keegi teab sobivamat(madalama müraga) op.võimu, mida kasutada?

    #2
    Ei vist tööta.Vaata kivi tootja lehelt,kas seal on sellele kivile ühepolaarset toidet välja pakutud.Igatahes 100-oomised takid kunstliku GND tekitamiseks on kindlasti väikesed.Need peaksid olema vähemalt paarkümmend kilo.
    Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
    Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

    Comment


      #3
      Ei leidnud küll, et oleks ühepolaarset toidet välja pakutud. Küll aga leidsin TL072-e asendama kvaliteetsemaid opakaid:
      ne5532 21.-
      op275 91.-
      opa2604 99.-
      opa2134 74.-

      aga nemad ka kõik bipolaarsed.

      Ja siis leidsin veel ühe autos kasutatava eelvõimu skeemi.
      http://sound.westhost.com/project32.htm


      Tundub, et kunstliku GND tekitamiseks kasutatakse seal eraldi opakat? Aga ma ei saa sellest aru, kuhu U1A ja U1B toitejuhtmed kinnitada ja kuhu see +6V klemm ühendada? Ühesõnaga keegi võiks nii tore olla ja selle skeemi põhjal minu skeemi muuta, et asi funftsiks.

      Comment


        #4
        U1 toide Pin8 +12v Pin4 maa(päris,mitte kunstlik)

        Igatahes 100-oomised takid kunstliku GND tekitamiseks on kindlasti väikesed.Need peaksid olema vähemalt paarkümmend kilo.
        Ehk on ikka nii, et mida vähem, seda parem. Ainult toiteplokki koormab liialt, selleks ka see opakaga kunstlik maa hea on. Opakal ju väike väljundtakistus.

        Comment

        Working...
        X