Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED+PC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED+PC

    Kuidas ühendada kaks LEDi arvutiga nii, et saaks voolu pordist(USB, COM, LPT). LEDid ise mingid sellised mõne millimeetri suurused ja ereda sinise valgusega, poemüüja ütles, et on 5V, aga kui 5V juures natuke aga põlevad siis lähevad väga (pigem väga-väga) kuumaks. Praegu on lihtsalt 1,5V adapteri vooluga ja tundub korralikult põlevat ja ei kuumene ka. Või teab keegi kus oleks õpetusi selle jaoks ja kui juba porti ühendada kas siis ka programme kuskil on??? :
    #elegidre

    #2
    Eks siis tuleb takisti vahele panna kui nad kuumenevad.
    Elfa kataloogis oli takistite all (vist) ohmi seadus koos led'i näitega. Kui sul see käepärast on siis sealt saaksid ilusti aru.

    Comment


      #3
      Ise olen pannud lpd pordist neid põlema.
      http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuit...lel_output.html

      Comment


        #4
        Pordist saab ilusti põlema AGA kontrolli enne asjakeste vooli - hea ei ole sealt yle 10 mA tõmmata. Tyypidel on sellega kurbasid kogemusi, kui emaplaadil rada maha põleb...
        Kui on mingi eriti ere led, siis seda enam, need võtavad minuteada kuni 40mA tavalise 15 mA vastu...
        Siis soovitaks mina kasutada ikka mingit välist toidet ja ainult juhtida pordiga. Kui eriline transside tundja ei ole, soovitan kasutada kivi ULN2003, maxab ca 20 raha.
        Annad sellele toite ja maa kõvaketta toiteotsast, juhtsignaalid lpt-pordist. Siis kirjutad mingi proge, mis asja juhib. Kui eriline progeja ei ole, kasuta qbasicut, saab vääga lihtsalt.... OUT pordi aadress, kood

        Comment


          #5
          No voolu saab ju piirata, tuleb teada ainult et U = I/R ;D
          Iseasi on see, mida LED selle voolu takistamise peale ütleb.

          Comment


            #6
            LED just voolu kardabki tavaliselt on 20 mA piir
            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

            Comment


              #7
              Just! Suure vooluga kõrvetamisel võtab imeliku värvi ja kuumeneb. Tavaliselt piisab 10mA. Selle voolu järgi arvutadki takisti.
              Porti ei tasuks LED'e otse ühendada, voolu ei jätku ja seega heledus väike. Pane parem tõesti eespool soovitatud ULN2003 kivi vahele. Kui sul on +5V toide, sobib LED'i ette 470 oomine takisti.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment

              Working...
              X