Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lambivilgutaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lambivilgutaja

    http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab...cuit.html#POWER

    sellel lehel on skeem mille abil saab panna elektripirni vilkuma 1Hz'i juures. seal on öeldud, et selleks ,et vilkumissagedust muuta tuleb muuta konde mahtuvust. mina aga arvan, et peaks saama muuta ka pote abil kui see yhendada näiteks selle 2Watise takisti asemele. asjadundjate kommentaarid on oodatud

    #2
    selline kysimus veel kah, et kas sellele tyristorile mõni vene analoog ka leidub?

    Comment


      #3
      sagedust mõjutab esmajärjekorras ikka too 5W takisti. 2W ka aga vähem ja hmm... "parasiitselt".
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        aga millist potet seal kasutada? ja kas keegi selle tysristori kohta ei oska midagi öelda? mul on näiteks mitu KY202H marki tyristori. ja seal on vaja 100 mikrost kondet, aga kas kahe 50 mikrosega ei annaks midagi korraldada?

        Comment


          #5
          Arvan samuti, et konde laadimise aega mõjutab see 5W takisti aga 22k takisti on ainult tüürelektroodi voolu piiramiseks. Türistori analoogi ei otsinud kuid ainult 200Watise lambi kasutamiseks sobivad vene türistoritest KU201 K või L tähega ja KU202 soovitavaltK kuni H tähega. KU201 päri Imax=2A ja KU202 Imax=10A . KU202 kasutamisel 200W lambi puhul ei ole isegi radikat vaja aga 1kW puhul on radikas juba vajalik.

          Comment


            #6
            no ma eksperimenteerin siis erinevate potedega ja kas nii saab siis, et paned kaks 50 mikist nii kokku, et yhe pluss jookseb teise miinusesse ja tulemuseks on 100 mikki?

            Comment


              #7
              Kui paned konded järjestikku siis mahtuvus hoopis väheneb ja tulemuseks on 25uF.

              Comment


                #8
                kui tahad saada 100uf kahest 50uf siis pead nad paraleeli panema ühe pluss teise plussiga ja miinustega samamoodi ning tulemuseks ongi 100uf

                Comment


                  #9
                  Igaks juhuks vaata enne ka kondeka tööpinget muidu tuleb pauk. Järjestikusel ühendamisel nt. kaks 100v kondet saab ühendada 200 v toitesse.

                  Comment


                    #10
                    ma hankisin endale juba yhe vene elektrolyydi 100 mikki ja 350 voltsi. aga kas keegi oskaks öelda, kas vene lyydi kest on pluss või miinus?

                    Comment


                      #11
                      Minuss

                      Comment

                      Working...
                      X