Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ERICSSON T28 laadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ERICSSON T28 laadija

    nägin ühel lehel http://store.yahoo.com/cellphoneshop/noname115.html sellist telefonilaadijat, et üks ots pane arvuti USB auku ja teine ots telefoni külge

    võiks ju ise teha?
    kes teab neid voolutugevusi?
    on kellelgi ideid?
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    #2
    Infot leiad siit:
    http://www.usb.org/developers/docs.html.
    Jääb mulje, et USB 1.1 võimaldab vaid <= 5,25V @500mA.
    Kust tuleb 6,5V? Äkki USB 2.0?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      aga ma ei tea, et kas t28 tahab 5v?
      ja mitu milliamprit?


      kui stabiilne USB-st tulev pinge ja voolutugevus on?
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        See Yahoo leht ju mainis, et vaja on 6,5V. Mõõtsin just on lauaarvuti USB-i otsast 5V. Seega nagu jääks lahjaks -
        Otsi USB 2.0 standardi kirjeldust, äkki too lubab rohkem pinget. Minu viidatud lehel pakuti kirjeldust müüa ((
        Vooluga tundub ka pahasti olevat - USB 1.1 (nagu arvutites harilikult) kirjeldus lubas max 500mA. Telefoni aku on mingi 700ma/h -ne. Seega võib mitte välja vedada.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          T28 aku on 3,6V, seega 5,0 V piisab täiega... Aint, kuidas see laadimisprocess toimub, kas tuleb see 3.6V/max laadimisvool stabiliseerida väljaspool kivi, või siis sisse anda mingi kindel naca kõrgem pinge, mida siis telefon ise stabiliseerib?

          Comment


            #6
            Ja ettevaatust siukse värgiga... Sellega võib telefoni õhku lasta, kui valet pinget tarnid. Ja ega see 600mA pole ka nii kindel asi, mõnel masinal ehk lased emaplaadil raja läbi...

            Comment


              #7
              Nii palju kui mina tean, tegeleb telefon laadimisega ise. Pead talle vaid piisavalt kõrge pinge sisse andma. Ja vool peab ka piisav olema (st. toiteallikal küllaldaselt võimsust).
              USBi väljunditesse lülitab toidet peale ja maha 1 kontroller seega on tõesti oht teda maha põletada kui vool liiga suurex läheb. Samas on tal piirik peal. Võib ju proovida aga mitte kõige kallima emaplaadiga -
              Kui pinget jäbb puudu, toimub laadimine arvatavasti aeglasemalt. Arvatavasti, sest põhimõtteliselt saab telehvonn ju pinget kontrollida ja kui ei meeldi siis asja üldse katki jätta.
              Miskipärast käskis yahoo lehekülg enne asja ostmist veenduda et USBist just 6,5Voltsi tuleb. See võib viidata sellele et madalamal pingel jupp ei funka.
              Pead vist järgi proovima?
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                aga kas näiteks päikesepatareidega saab midgi nuputada?
                et mitu tükki jadamisi..... ??? ja siis reguleerida kuidagi
                selliste jubinatega
                aga äkki saab tevalost ka midagi
                http://www.oomipood.ee/?a_k=6&t=k_kn&k_m=k&i=604


                siin on lihtsalt mingi AA-de laadija
                http://www.solorb.com/elect/solarcirc/aacharge/

                siin on iPAQ-ile taha ühendatud
                http://www.pocketpcpassion.com/iPAQ/HartW/...olarCharger.htm

                JA VEEL http://www.donrowe.com/isun/isun.html
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  #9
                  Soome lehest MikroBitti võib midagi leida. Ainult, nad sead, ei ole skeemi netti üles riputanud. Igaks juhuks aadress: http://www.mikrobitti.fi/nettijatkot/2002/...2/05/rakentelu/
                  sest mai ajakirja numbri leiab ilmselt ka raamatukogust.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    mis see endast kujutab?
                    http://www.aaroncake.net/circuits/charger1.htm
                    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                    t-linespeakers.org

                    Comment


                      #11
                      See asi on tinaaku laadija. Moblale ei sobi.
                      Laeb muidu mingi paari ampriga ja jätab järele, kui vool langeb alla 150mA.

                      Tähendab, põhimõttelislet võiks sobida aga siis peaksid nominaale tunduvalt muutma.
                      Minu teada on moblal laadija sees olemas ja piisab kui annad talle lihtsalt teatud pinge peale. Seega - milleks vaeva näha?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Olen seda laadimise asja uurinud jaka ise mõne akulaadijaga valmis saanud. Nokial on jah laadija endal sees sest adapteris ei ole peale alaldi midagi. Ericssoni adapter on aga veits keerulisema ehitusega ja ma kardan et seal tehakse laadimisvool juba adapteris parajaks. Paraku ei ole mul erikupoega ja sestap täpselt ei tea.
                        Akudega (NiCd ja NiMH)on üldiselt nii et nad tahavad saada kindlat laadimisvoolu ja sellepärast peab pinge olema kuni 3x kõrgem. Vool piiratakse takiga. Kõige parem laadimistsükkel on kui vool on 1/10 aku mahtuvusest ja sellisel juhul tuleks laadida 15 tundi. Mida kiirem laadimine - seda kahjulikum akule. Umbes sama jutu leiate Abo sinisest raamatust "Elektroonikakomponendid"
                        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                        Comment


                          #13
                          aga kui lammutada mingit autolaadijat, siis mis sealt seest võiks kasulikku leida
                          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                          t-linespeakers.org

                          Comment


                            #14
                            Minu arvates mitte midagi. Peale trafo ja alaldi. Aga need on liiga võimsad ja suured.
                            Kui saad akut eraldi telefonist laadida, võid kasutada spets kivi MAX713. Paraku on ta kallis - ca 200 raha
                            Eerikupojal on vist ikkagi oma laadija sees. Vlises laadijas on vaid pingemuundur ja voolu piirav takisti + diood. Pinge 7,6V. Ise panin kõnetoru (768) toitebloki külge ja laadis küll.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Ma vist sain sinust valesti aru. Mõtled ikka autolt töötavat mobiililaadijat? Sealt saab küll juppe. Eriksoni autolaadijas (lammutasin just sellist) on sees DC-DC pingemuundur ja valgusdiood. Seda saaksid ju "otse" kasutada - annad vaid seinaadapterist 12 voltsi peale ja asi mudi.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X