Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LCD HD4470 Kiviga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LCD HD4470 Kiviga

    Mul selline 24X1 LCD asi olemas. netist sain arvutiga juhtimiseks inffi. Väike hardware. Plugini sain isegi winampile, et saab igast inffi sellel kuvada. AGA ei tööta.
    Skeemi olen ilusti 10X üle vaatanud, peaks korras olema. Lcd võtab vahel isegi mingi pildi ette. Nii pees ei tohiks siis ju olla? Kivi läheb ka vahel soojaks. Vool tuleb sisse. Mingi 5v. LCD-l on endal mingi 16 otsa. Kas kellelgi on äkki kogemusi selliste asjadega.

    #2
    Mis tähendab - pildi võtab ette? Kas selle pildi, mis peaks tulema või midagi suvalist? Ja veel - mis kivi ajuti soojaks läheb - see on ohu märk!
    Oleks vaja rohkem infot - sinu skeem ja LCD datafail. Viimast ilmselt pole -eksju - aga siis kasvõi tüüp ja/või pilt.
    Ilma selleta on raske nõu anda.
    Mul igatahes asi töötas, LCD oli 4*20, proovisin ka 1*16-ga. Soft: jaLCDs.
    Sellest oli ka Arvutikasutaja ajakirjas 1 jutuke (raip, jälle reklaamib ennast )
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Mul oli põhimõtteliselt sama probleem - tuli kontrast õigeks kruvida. Vaata seda kümnest takki - vat seda tuleb niimoodi kruvida, et kontrast paika saaks. Muidu on nii, et seltsimees LCD näitab sulle infi, niiet higipull ocaees, kuid sina ei näe halligi. ;D

      Comment


        #4
        LCD kuumenemine on tõesti ohtlik.See võib tähendada valet ühendamist või lühist.Võib isegi viia lcd IC suremiseni.Soovitan kõik veelkord üle vaadata.Kontrasti tuleks ka regullida. Toide peaks muidu olema nii et 1pin on maa ,2 on +5v ja 3 on kontrast (15 ja 16 on taustavalgustus)

        Comment


          #5
          Nii! Pilt on vahel nagu täis tumedad ruudud. Selle mingi proovisoftiga ma temalt mingit pilti välja ei lugenud. Kontrasti ots on yhendatud maaga.(kontrast pöhjas?)Valetan siis pilt ajab nagu vähe sogaast- selle proovi softiga. Nimi oli LCD_4X20 vist. Dosi all. kivi oli vist hdd4470a vist! Raisk jälle pole kodust järgi vaatanud. olen proovinud välist toidet ja ka pordisisest. Kuumeneb ainult see pealik-hdd4470 teised on kylm närviga ja ei kuumene.

          Comment


            #6
            Kui lcd on 40x2 ja 1 ja 3 reale tekivad mustad ruudud siis peaks OK olema...kuumenemine tähendab kas valesti ühendamist või lühict

            Comment


              #7
              Mul on 1X24 ja köik lühevad mustaks.

              Comment


                #8
                Keera kontrasti maha. Pane pote toite ja maa vahele. Pote keskmine ots läheb kontrasti otsale. Siis saad mugavamalt sättida.
                Ehk on tükk siiski veel elus!
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Ah fakk. Mul ju hoopis HD44780A00 kivi mitte HD4470. Softi saab Eggyweebist Aadressilt www.zone.ee/eggyweb.
                  Downloadi alt LCD4X20. ja veel LCDprog ja Winampplugin.
                  Nüüd tuleb pirakas kild Felchile: Datasheedi saad siit:
                  http://www.zone.ee/eggyweb/Datasheedid/Hd44780.pdf

                  Comment


                    #10
                    HAlloo. On siin äkki keegi kes viitsik aidata?

                    Comment


                      #11
                      Sellel lcdl mul hoopis pin1 tahab POWERIT ja pin2 GND???
                      Niimoodi ühendatuna võtam mingi pildi ette. Kastid!
                      Tööle ei saa ma seda vist sellepärast, et LPT porti
                      käivad skeemid on ju üles ehitatud nii, et GND on
                      pin1. Kuidagi imellik või mis. LCDl on mingi silt,kus on kirjas:LDSAC6021B, 90209221. Plaadil on veel kiri: HCN-73, NEB01002AA. Lcd on võetud mingi telefoni seest. Mark/firma peaks olema SIEMENS,Hicom ? Ise pidi töötama digitaalvõrgus, proovisin analoogis ei tööta. Displayle tulevad ainult heledad ruudud. Slle plaadilt siis mõõtsin pin1-power ja pin2-GND.

                      Muide mul selline kaval LCD, et tal on see kontrasti potekas juba peale ehitatud! Kas liigne kontrast(põhjas) ei võiks kivi hakata kuumutama mingi ime läbi ?

                      Comment


                        #12
                        Muide see jaLCDs viskab mul mingi errori ette. Mingi iphapi või midagi sellist. Siis küsib kas jätkad või paned kinni. Panen jätka ja jälle lendab selline rõve kast ette.

                        Comment


                          #13
                          Kas keegi seletaks mulle ka mis asi see LCD on ja milleks seda vaja on ???

                          Comment


                            #14
                            LCD - liquid crystal display - vedelkristalldisplay. Selline pisike hall asi, kus saab mingit inffi kuvada. Midagi sellist, nagu su kalkulaatoril on näiteks. Siinkäsitletud võimaldavad lisaks numbritele ka teksti kuvada.

                            Comment


                              #15
                              Aitäh tigital sain jälle pisut targemaks

                              Comment

                              Working...
                              X