Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Laserskanner

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Laserskanner

    Tahaks kysida sellist asja, et kas keegi on endale teinud selle laserskanneri Leintzi lehelt(http://www.hot.ee/leintz2/Laser/laserskanner.html)?Ja kui keegi on teinud kas hakkas h2sti t88le?

    #2
    Ei ole veel teinud aga plaanis on teha. Kettad juba lammutatud. Tekkis veel selline idee, et kui laseril diood võimsama vastu vahetada. Olen näidu poodides igasuguseid laserdioode müügi aga ei tea, kas töötavad nähtava valguse sagedusel või infras?
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    Comment


      #3
      Tahaks kysida veel, et kas pole mingit muud lihtsamat v6imu skeemi mis sinna panna?Mul ka yks ketas juba lammutatud ja 2ra saetud.Panin m2hise otse oma odysseiale taha ja v2rises kyll.

      Comment


        #4
        Kas sellise laseri skänneri - või kuidas teda nimetada - abil saaks ka mindit texti edastada ? Kunagi Pärnu mnt alguses ( draamateatri vastas) olid mingid laseriga reklaamid maja seinal.
        Head susserdamist !

        Comment


          #5
          põhimõtteliselt peaks saama. tuleb koostada vastav funktsioon, mis jälgib teksti joont ja siis see wav-iks teha ???
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            No mina olen selle asja valmis teinud. Minul oli nii, et ei viitsind mina sellele eraldi võimu külge panna, lasin otse kõlaritega paralleelselt :-P
            Töötas imehästi, küsimus oli selles, et need odavad laserpointerid jäid nõrgaks, kui suurele pinnale lasta, aga muidu töötas tip-top. Kõige lahedam oli, kui lasin helisid süntesaatorist peale, sai ilusaid korrapäraseid "lillekesi"

            Seda teksti ja piltide kuvamist olen isegi plaaninud. Arutasin seda ka selle lehekülje omanikuga. Tuleb välja, et asi on teoreetiliselt võimalik, praktiliselt aga valuline, eriti rahakotile. Küsimus siis selles, et vat selle 50Hz vertikaalselt saab küll kätte, aga need meeletud KHz-id jäävad küll kõvakettaajamite sisse kinni ja ei võngu mitte.

            Lisaks sellele siis jällegi, laserid jäävad nõrgaks ja ekraan peaks kaa heast materjalist olema.

            Aga alusta skannerist, see on vahva asi.
            To boldly go where no man has gone before.

            Comment


              #7
              siis tuleb nii teha:P mul kettad lammutatud ja ainult vaja peeglid kylge panna ja see v2rk kuhugi kylge monteerida ja laser paika panna "ainult"

              Comment


                #8
                Unustasin öelda, et maiviitsinud ka seda modulatsiooniplokki teha laserile. Seega jäävad ka katkendlikud kõverikud ära. Aga nagu öeldud, töötab ka ilma :-)
                To boldly go where no man has gone before.

                Comment


                  #9

                  Seda teksti ja piltide kuvamist olen isegi plaaninud. Arutasin seda ka selle lehekülje omanikuga. Tuleb välja, et asi on teoreetiliselt võimalik, praktiliselt aga valuline, eriti rahakotile. Küsimus siis selles, et vat selle 50Hz vertikaalselt saab küll kätte, aga need meeletud KHz-id jäävad küll kõvakettaajamite sisse kinni ja ei võngu mitte.

                  a kas põhimõtselt siis nagu kui kirjusi asju saab joonistada nagu oleneb siis mis hdd ära lammutad, et kui too lammutas 250MB conneri..siis kui ma lammutaks mingi hirmkiire ide ära siis saax nagu keerulisemaid asju näidata?
                  "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

                  Comment


                    #10
                    Loodan, et härra Leino (Leintz) ei pane pahaks mulle minu häbematust tema vastust, mis mulle aastate eest saatis, siia üles riputamast ja sellega huvilisi valgustamast. Asi selles, et jutt on nii asjalik ja tark, et selle oma sõnadega ümber kirjutamine oleks raiskamine.

                    Küsisin siis selle asja kohta, et panna see skanner tööle nagu kineskoop.

                    Vastus:

                    Jutus on iva sees...ja väga suur...see kõik on teostatav aga, et
                    rahakptt peab olema kohe hiiglama paks.....

                    Kõik see telekavärk on õige...ag seal on vaja nimelt kahte asja, mis
                    maksab kole palju....
                    1. Laser.....mida kiiremini laserkiir liigub, seda suurem peab olema
                    laseri võimsus....kui laser suunata ühte kohta...näeb küll ilusat punast
                    täppi...kui aga sellega vehkida aina kiiremini seda tuhmimaks muutub
                    valgus....asi on nimelt laseri võimsuses (heleduses,
                    valgustugevuses)....seda arvestatakse vatti-pinnaühiku kohta...seisval
                    laserpointeril on umbes 1mW/mm2 kohta.....ma ei oska öelda kui suur
                    peaks see olema et normaalset pilti näha umbes saja meetri
                    kauguselt...sest telekal on need sagedused küllaltki kõrged....realaotus
                    paneb 15625 Hz ja pildilaotus 50 Hz.
                    Ma arvan, et selliste parameetrite juures peaks olma laseri võimsus
                    umbes 20 W (see on minu subjektiivne arvamus, laest võetud)....see on
                    kohe hiiglama suur võimsus...selline laser peaks maksma kusagil 40 000 $
                    ringis.....
                    2. Skanneritega jälle jama 50 Hz ei ole probleem aga 15625 Hz aga on
                    küll....sellist skannerit annab ikka välja imeda kusagilt
                    (15625/50=312,5 rida ekraanil....kui ekraani vertikaalmõõt oleks 100 m
                    siis laserkiire läbimõõt peaks olema 100/312,5=0,32 m....32 cm
                    läbimõõduga kiire puhul on vaja veel suuremat laseri võimsust...kui
                    kiire läbimõõt ei ole ridade arvuga sõltuvuses siis näeme ekraanil
                    ainult "rootsi kardinaid"-trellid........kui siis ainult akusto-optiline
                    modulaator.....(AOM).....palju raha läheb.....
                    3. Halltoonidega ei ole üldsegi probleemi....laseri võimsust on lihtne
                    muuta...
                    4. Ekraaniga on jama...sest valgus mis ekraanini jõuab peab sealt ka
                    vaataja silma tagasi peegelduma....selleks peab olema ikka väga eriline
                    ekraan...kasutatakse selliseid mis on kaetud alumiiniumi laastudega....

                    laseri saab otse toppida kineskoobi katoodile....kõrgepinget pole nagu
                    üldsegi vaja...

                    Kuigi mu jutt oli vast selline pessimistlik...ära lase ennast heidutada
                    kui sa valmistad sellise seadme mis kannatab näidata 0,1 m suurusele
                    ekraanile on see ikkagi väga vinge.....
                     

                    Peegliga sellin värk et proovisin laserplaati ja DVD ja
                    kõvakettast.....peegeldas küll hästi aga ikkagi mitte nii hästi kui
                    vastav peegel....sedsa saab siis aru kui lasta laserkiirel peegeldada
                    umbes 10 "peegli" pealt...viimase kõvakettast peeglini ei jõua midagi
                    sest kõik valgus neeldub tasapisi...
                    Tegelikult on see peeglite tegemine ikkagi võrdlemisi
                    keeruline...kõrgvaakumis aurustatakse tükike alumiiniumi...mis
                    sadestatakse spetsiaalse...tasapinnalise(optilise) klaasi peale.....see
                    kiht on nii õhuke...et seda ei tohi puutudagi...kallimatele on sinna
                    lastud veel kaitsekiht peale.....(ps. igale lainepikkusele on
                    spetsiaalne peegel...tava-laserexperimendi jaoks käib al-peegel väga
                    hästi)
                    Sa võid proovida kuidas see võbepeegli värk toimib....pärast räägi mulle
                    ka...
                    To boldly go where no man has gone before.

                    Comment

                    Working...
                    X