Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

raadiojuhe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    raadiojuhe

    On kellegil otsest kokkupuudet olnud sellise asjaga nagu kidral topid saajta juhtme auku ja võimule vastuvõtja ja pole mingit juhet vaja.Poes on jõle kirved.Äkki kannatab ise valmis vorpida.
    muusika on kuulamiseks

    #2
    Tegin sellise asja mikri jaoks.Sama sobiks ka kidrale.Küsimus vaid selles,et mis sagedust kasutada-ma tegin 59 MHz peale.Ei tea,kas linnas sellisel sagedusel võib ja saab töötada.Vastuvõtjaks oli ümberhäälestatud vene ulliblokiga tüüner.

    Comment


      #3
      Äkki viicid skeemi üles lükata? Neid netis ju suht palju ja ei viitsi kontrollimata asjaga aretama hakata...

      Ise plaanisin kunagi audio&video saatja tegemist mingi vastava vene kiviga (peast ei mäleta präägast), see jäi pooleli aja vähesuse tõttu...

      Comment


        #4
        Hannes kuda see töötas.Mis kiva peal tegid?
        Ma sain Õpetaja käest tema vana nodi.Vene kive oli ka paras hunnik.
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          ... Küsimus vaid selles,et mis sagedust kasutada-ma tegin 59 MHz peale.Ei tea,kas linnas sellisel sagedusel võib ja saab töötada. ...
          Mänguasjades kasutatakse kvartse alates 27.145 MHz kuni 49.860 MHz ja see vahemik ei ole siiani keelatud! Tegevusraadius ei ole neil märkimisväärne.
          Aga on veel raadioteel juhitavad lennukid ja helikopterid võimsamate pultidega.

          Comment


            #6
            Kõigepealt vastan kõigile audio küsadele,kuhu lubasin suurematest võimudest asju üles riputadaraegu just avastasin,et Tevalo Heade mõtete koht üle 500Kb värki vastu ei võta.Mul aga 800KB ringis.Kodukat ka pole-vana mees,mis ma jändan.
            Nii,nüüd sellest saatjaloost.Kuigi ma pole väga kartlik,
            võin enne skeemi ülespanekut asjast rääkida.Saatja lõppaste töötas "A" rezhiimis,selleks et oleks vähem filtreerida
            väljundsignaali.ST. peale kvartsita ossi panin 78L05
            stabikaga toitepoolt stabiliseeritud ja iseenesest suht stabiilse ossi järgi ühe KT368 transi.Madalsagedusosas valisin eelmoonutuseks ,nagu tava fm-ski 50 mikrosekundit.Asi töötas korrektselt ca 40 meetri raadiuses,
            Toiteallikaks ostsin nn Krona-mõõtudega aku.See toimetas(vist 150 milliampertundi) 8-9 tundi järjest ja korralikult.
            Heli eelvõimuks oli mingi vene "programmeeritav" op,mille voolutarbe sai alla milliampri seada vastava sisendi kaudu.
            Rohkem peast ei mäleta,kui töötoast skeemi leian,siis saadan.

            Comment


              #7
              Aga skeem??MA võin muidugi oodata ka...
              muusika on kuulamiseks

              Comment


                #8
                Oleks ikkagi asjast väga huvitatud...KELLEGI SIIS POLE VÄ????? :'(
                muusika on kuulamiseks

                Comment


                  #9
                  Mis seal ikka, tavaline lutikas võtad mikri ära või isegi eelvõimu ma ei tea kui palju mV sealt kidrast välja tuleb ning ühendad kidra sisendisse vajadusel mingi pote vahele kui hakkab moonutama...

                  Comment


                    #10
                    Mul on tähtis ka kvaliteet.Kui hääd kvaliteeti sealt TAVALISEST lutikast ikka tuleb.Muud segajad ja särgid värgid.Ootan midagi mis juba läbi testitud.Ja see asi ka, et sagedust peaks võimalikult lihtne regullida olema.Tahaks mitu kitra korraga tööle panna.
                    muusika on kuulamiseks

                    Comment


                      #11
                      59 Mhz sagedust ei tohi kasutada.Kui kedagi huvitab,võin üles lugeda täpsed sagedused,mis on meil lubatud üldiseks kasutamiseks.
                      Vana helitehnika remont Pärnus

                      Comment


                        #12
                        Miks see sagedus keelatud?
                        No tegelt see mind niiväga ei koti kah.Kes meid prooviruumi tcekkima tuleb(asutatust piirkonnast kildi kaugusel)Ja samas tahaks nagu esinemise ajal ka kasutada.Kas 60 ja 58 mhz võib siis kasutada.Ega ma mingi elektroonik pole ja raadioid pole üldse torkind ja seda värki ei tea suurt midagi.Kui mingi kivi baasil teha väike saatja, kas siis sagedus oleneb ainult kivist või saab seda mingite poolide/kondedega regullida?? :P
                        Teeks kohe päris mitu tükki Mikrile ja kidradele.Ja võibolla jaguks sõpradele ka veel.Siis oleks vaja, et saaks saatjal/vastuvõtjal sagedust muuta ilma kolbi sooja panemata.
                        muusika on kuulamiseks

                        Comment


                          #13
                          Ilmselt on see konkreetne 59 Mhz millegi muu asja jaoks eraldatud.Meil on eraldatud juhtmeta audioseadmetele ja raadiomikrofonidele sagedusala 863...865 Mhz.
                          Sirvisin vahepeal natuke katalooge ja leidsin,et enamik tööstuslikke toodetavaid raadiomikreid töötavad sagedusalas 800...820 Mhz ja 433 Mhz.(väikesed komakohad siia-sinna)
                          Muidugi on sellise sagedusega saatjat-vastuvõtjat veidi keerulisem ehitada,kui madalama bandiga asja.
                          Vana helitehnika remont Pärnus

                          Comment


                            #14
                            Mul on 2 Shure raadiomici, mis käivad ~200 mega peal, täpselt hetkel ei mäleta.
                            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                            Comment


                              #15
                              No madis.PAljuga samille ka siuksedteed
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment

                              Working...
                              X