Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Metalliotsijad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Metalliotsijad

    oleks soovi ehitada metalliotsija aga ei tea millest alustada
    kui palju selle aparaadi ehitamine maksma võiks minna jne.

    #2
    otsing

    EDIT: näiteks see
    Intel inside.. Idiot outside...

    Comment


      #3
      aga see?

      Comment


        #4
        eiei mul on sellist suurt vaja millega saab otsida maa seest!!

        Comment


          #5
          no kui maa seest?10cm?2m?

          Comment


            #6
            *köhh*köhh* 2m??
            ennem uuri kuidas need ültse töötavad (kerge seletus http://www.howstuffworks.com/metal-detector.htm )

            Mikrokontrolleriga: http://home.skif.net/~yukol/MetalE.htm (plaanis midagi taolist PIC'iga teha)

            Kõuge kergem vast teha BFO stiilis.
            Pead natuke natuke guugeldama
            http://www.alldatasheet.com/

            Comment


              #7
              Originally posted by eq@Dec 6 2004, 19:19
              *köhh*köhh* 2m??
              2 meetrit <- nali

              Comment


                #8
                Originally posted by brand11+Dec 6 2004, 19:49--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (brand11 &#064; Dec 6 2004, 19:49)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-eq@Dec 6 2004, 19:19
                *köhh*köhh*    2m??
                2 meetrit <- nali[/b][/quote]
                Ei ole nali. Oleneb asja suurusest ja maapinna koostisest. Tippriistadel pidi kusagil 2,5m peal hakkama mõistus otsa saama. Absoluutne teoreetiline maksimum pidavat olema vist 4m. Edasi ei loe, on seal kuldmünt, lennuk või tank. Kusagil netis oli üks päris asjalik raamat. Kahjuks venekeelne. Plaadi peal on mul see olemas aga mitte ei mäleta, kust ma selle tõmbasin.

                See &#39;eq&#39; teise lingil leiduv skeem on asjalik. Olen üht sellist remontinud. Häbematult hästi töötas nii lihtsa skeemi kohta. Mõned tuttavad on käinud sellega natuke jalutamas ja tulnud ümmarguste silmadega tagasi - igasugu huvitavaid (vahel ka hirmsaid ja ohtlikke) asju tuli maa seest välja&#33; Ainult softi demoversiooniga on mõned probleemid - 2x väiksem tundlikkus ja sageduse ujumist ei korrigeerita. Muidu julgen küll seda kiita. Lähemas tulevikus keevitan ise ka sellesama skeemi kokku. Mitmeid palju keerulisemaid skeeme proovinud ja ise leiutanud aga see pani kõigile pika puuga ära.
                Harjutamine teeb harjutajaks.

                Comment


                  #9
                  Absoluutne teoreetiline maksimum pidavat olema vist 4m
                  millest tekib teoreetiline max?et rohkem ei saa

                  Comment


                    #10
                    4m piir tuleb vist sellest et ei raadio, mikro ega ka muud lained ei suuda sellest piisavalt hästi läbi tungida(võib-olla ainult heli. näiteks ultra heliga on ju maa tuuma uuritud . aga siis ei oleks see enam metallidetektor...).

                    @padasonic
                    Ma leidsin selle kogematta netist.
                    Aga üks küsimus, mida see 555 seal teeb. uurisin-puurisin 555 datasheeti ei saanud aru.
                    Äkki kuidagi et kui on koguaeg mingil keskmiselt tasemel sagedus(ei kujuta mis seal olla võib... ikka mõned kümmned KHz?) ja kui on muutus, siis 555 annab pulsse avri.
                    mikrokontroller loeb palju tuleb mingi aja peale, määrab mingi keskmise. kui tuleb muutus, kohe viskab et metall?

                    segane, aga loodan et said aru, kuidas mina sellest aru sain(jälle tuli segane... )
                    http://www.alldatasheet.com/

                    Comment


                      #11
                      padasonic-u poolt heakskiidetud skeem on endal kodus olemas koos originaal Fullver. softiga, asi vaja aint kokkupanna...ootab juba 3 kuud oma järjekorda

                      Comment


                        #12
                        Pagan küll-siiani otsin ega leia üles toda "Radio" ajakirja, kus oli mitugi skeemi. Ja kõik selliste mõnusate vene kividega nagu, ütleme, K155LA3 jt. Kui leiaks, teeks midagi valmiski.
                        Siin foorumiski oli millalgi metalliotsijate teema, milles isegi vist skeeme oli antud, aga kus see on (kas ei leia lolli peaga üles või teab mis )?

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by paadikapten@Dec 7 2004, 19:15
                          Pagan küll-siiani otsin ega leia üles toda "Radio" ajakirja, kus oli mitugi skeemi. Ja kõik selliste mõnusate vene kividega nagu, ütleme, K155LA3 jt. Kui leiaks, teeks midagi valmiski.
                          Siin foorumiski oli millalgi metalliotsijate teema, milles isegi vist skeeme oli antud, aga kus see on (kas ei leia lolli peaga üles või teab mis )?
                          Võib-olla oli see "Radio" nr. 8/1990 nagu mainisin teemas:
                          http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?show...l=metalliotsija
                          Foorumi otsing annab ka midagi...
                          http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?act=...e=metalliotsija
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #14
                            Mul on ka üks radio ajakirjast pärinev metalliotsija skeem olemas. Kasutas ühte k155la3 kivi. Kui soovi siis võin kuskile skeemi üles riputada..

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by Eggy@Dec 7 2004, 22:07
                              Mul on ka üks radio ajakirjast pärinev metalliotsija skeem olemas. Kasutas ühte k155la3 kivi. Kui soovi siis võin kuskile skeemi üles riputada..
                              nu ma pakun et see v6tab kah, mingi 4-5 senti, samas v6in ka eksida

                              Comment

                              Working...
                              X