Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

uln2003 inputs

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    uln2003 inputs

    on tehtud siis ULN2003A'ga sammmootori kontroller picile ja vaatan et jääb naca nõrgaks see asi.

    skeem on midagi sellist pici out on yhendatud otse uln'i inputi ja see siis omakorda sammukasse. ulni kivi üheksandasse jalga lasen siis 12V.

    küsimus siis selles, et kuidas saada suuremat voolu sealt läbi, kuna ma arvan et sellest tal puudu jääb. kas tuleb suurendada inputi voolu või ulni outputi ja sammuka vahele mingi trans vahele?


    #2
    ULN2003A iga väljund talub max. 500mA, kas tõesti jääb väheks? Seal sees on seitse identset skeemi, üle 0,5A väljundvoolu vajadusel võiks näiteks kaks rööbiti tööle panna. Siiski vast paarioomised takistid kumbagi väljundi vahel voolude ühtlustamiseks ei teeks paha.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      ULNi sisendi normaalsel tüürimisel (nt. otse picist ) lülitub väljund alati kindlasti ja voolupuudust ei peaks tekkima. Äkki asi selles et su pic-i otsad on ilma pull-up takistiteta? Siis ei teki nendele mingit pinget, isegi kui koodist lülitad väljundi nivoole 1.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        pull upid on kõik ilusti olemas aga asi on selles et kui piciga juhin siis ple jõudu ollagi aga kui juhtida LPT ga siis on seda jõudu rohkem nagu

        toite pinge on sama koguaeg ja selle muutmine ei muuda midagi

        Comment


          #5
          ULN-i sisend läheb ikka +5Vle? Mõõda testriga! Ja pane väline pull-up, 1k. PICi sisemine annab 200uA kõigest, sellest ei pruugi jätkuda.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            nii picil on nii sisene kui ka väline takisti. pinget tuleb 5 V inputile ja oudist tuleb 10,32V mis tuleb ka minu adapterist. vool on 500mA mis on ka ulni max. ning kui panna 2 ulni rööbiti siis on ka sama e. 500mA ja tuli välja et see on ka adapteri max pinge <_< millalgi proovin asja ka suurema adapteriga seda proovida...

            Comment


              #7
              Kuidas saab ULN&#39;i väljundil olla ca. 10V kui sisend ühes (5V)? Väljundis peaks olema puhas null. Iseasi, kui sul seal pulsid peal, tester annab vaid mingi keskväärtuse. Mõõda võimalusel ossiga, ka sisendeid.
              Nõrk toiteallikas muidugi seletab mootori jõu puudumise. Huvitav, miks seda LPT-pordist tüürides ei juhtunud, või oli siis teine toitekas?
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                no see 10 V siseneb kivisse mööda üheksandat jalga(nii nagu skeemis on) ja see nagu selle asja mõte ongi et saada pinge sammukale sobivaks aga muidu lptga olid kõik asjad samad : skeem ja mootor ja toide

                btw ossi mul kahjux ei ole

                Comment


                  #9
                  See küll eriti ei mõjuta su skeemi aga 9. koib on hoopis kaitsedioodide ühine ots mis võib ka lahti jääda. Nt. Releede tüürimisel väga kasulik - võid välised dioodid ära jätta sest kivi sees juba olemas. ULN2003 põhimõtteliselt ei vajagi toidet - ta on lihtsalt transside komplekt mis lülitavad toite külge ühendatud koormusi vastu maad.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    http://www.zone.ee/robz/controller(1).gif?2

                    muideks selline on see skeem

                    Comment


                      #11
                      Üsna loogiline aga mis on stabilitroni ülesanne?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        no see peaks kaitsma nende sädeluste eest mis sammuka sammumisel tekkida võivad aga noh ma siiamaani olen ilma hakkama saanud (kuigi sõber proovis zeneriga ja sai sama tulemuse) nii et vahet ei ole kas see seal on või mitte

                        Comment


                          #13
                          Minu arvates ka ei ole satbikat vaja. Kaitsedioodid on kivi sees olemas.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Datasheedis kirjutati vist, et eriti induktiivsete koormuste korral pidi sinna otsale midagi veel vahele panema... täpsemalt ei mäleta ja ei viici vaadata ka

                            Comment

                            Working...
                            X