Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Halli anduriga voolutugevuse järgi lülitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Halli anduriga voolutugevuse järgi lülitamine

    Mul võiks olla üks seesugune lülituslahendus, kus voolutugevuse langemisel alla mingi piirmäära mingi aja möödudes ahel lülitaks end välja. Selle ajalise viite ja halli anduriga voolumõõtmise sain nagu paika, ent veidi probleemne on see jääkmagnetism ilmselt, ehk siis halli andur näitab veel mõnda aega justkui voolutugevust, kuigi voolu enam läbi selle mõõdetava kaablisoone ei jookse enam, mida mõõtsin. Kasutan muidugi seal mingit tavalist to-92 kestas lineaarset andurit ja siis magnetismi üle kandmiseks võtsin suvalise plekitüki ja keerasin ümber kaabli lihtsalt ning siis andur sinna vahele. Kas peaksin mingit spets trafoplekki kasutama või siis äkki hoopis mingi raudpulbersüdamiku vms sisse anduri suuruse ava freesima ja sellega hoopis seda magnetismi üle kanda andurini, et seda jääkmagnetismi ei tekiks nii suurel määral?
    otsija

    #2
    Trafo südamiku materjal on hädavajalik ja see tavateras ei kõlba tõepoolest.
    Oleneb palju sagedus on ja sealt tuleb ka südamiku materjal, kas mõne trafo või käiviti või relee seest.. või mõni filtripooli südamik kui läheb kHz-desse .
    Mõned tüübid õhukest tinutatud plekki kõlbab ka (kui plekilt püsimagnet eemaldada ja see rauapuru ei korja, on katsetamiseks lootust küllaga).
    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    Comment


      #3
      Seal polegi mingit sagedust, puhas alalisvool ja halli anduriga mõõdaks lihtsalt seda tekkivat magnetvälja tugevust ning selle järgi lülitaks.
      otsija

      Comment


        #4
        Siis magneedibki ära. Mingi ferriitsüdamiku tükk ajab asja ära.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #5
          Seega peaksin ferriitrõnga leidma, sellele üritama relakaga soone sisse lõigata, kuhu see halli andur vahele mahuks ja sedapidi juhtmesoon rõngast läbi ning võiks toimida ilma jääkmagnetismita? Muidugi seda ferriiti ei kannata väga vist lõigata, selline kahtlane habras materjal.
          otsija

          Comment


            #6
            Võib ka proovida ferriit trafo südamikuga - seda ei pea lahti lõhkuma, natuke tööd on anduri kohale saamisega.
            Või siis need häirefiltrid, mis saab kaablile peale kinnitada (ma küll ei tea nende materjali magnetilisi omadusi antud seadme seisukohast vaadates).
            Head susserdamist !

            Comment


              #7
              Juhe ise ei tooda piisavalt magnetvälja? Ümber anduri kerida vms.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Jäme 25mm2 vasksoon on, ei seda keri kusagile, pealekauba peab võimalikult lühikene jääma, kuna voolud suured seal ja pingekadu ei taha.
                otsija

                Comment


                  #9
                  Kui see vasksoon on kiuline juhe, siis ehk saab pikuti lahti lõigata ja anduri kiudude vahele keskele panna. Pärast terasplekist varjestus selle koha ümber võib abiks olla.

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                    Kui see vasksoon on kiuline juhe, siis ehk saab pikuti lahti lõigata ja anduri kiudude vahele keskele panna.
                    Ei nii ei saa, see vähendab magnetvälja.
                    On olemas valmis andureid. Mis vool juhtmes liigub ja mis voolu vaja trigerdada?

                    Comment


                      #11
                      sellejaoks ikka voolutrafo sobikum. alalisvoolu korral saab vooluhulga muutumise hetke kätte.

                      voolurelee sobiks ka

                      Comment


                        #12
                        Sellist lahendust tahaks seal, et alla 6A alalist, siis andur oleks väljas, üle 6A kuni 200+A, siis oleks sisse lülitatud. Võimalusel mingeid kaablisooni ei lõhuks, lihtsalt paneks otsast rõnga peale ja asi tahe.

                        Ahjaa, mul tegelikult ju selline valmis asjandus on seal energiahulga mõõtmiseks vahel, ehk peaks sealt anduri pealt mingi väljuva PIN-i pealt hoopis pinget mõõtma ja selle põhjal seda lülitust korraldama?
                        viimati muutis kasutaja otsija; 08 May 2025, 20:53.
                        otsija

                        Comment


                          #13
                          vot selle pooli otsas oleva karbiga tuleks midagi ette võtta, äki seal sees on olemas võimalused mida kasutada

                          Comment


                            #14
                            EI usu et seal midagi sellist leiab, seadetes küll mingit voolu väärtuse seadistamise valikut pole ja väljundpinne ka seal pole, mis vastavalt lülituda võiks. Tavaline energiakulu mõõtja see seal ja kuvab voolu/pinget jms mudru lihtsalt.
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Me kruvisime ca 0,3mm pehmet tinutatud plekki (mingi pehme rauasisaldusega sulam) ümber kaabli ja panime ime-pisikese herkonkontakti pudeli seda vaatama.
                              Herkoni kauguse plekist (alates millest) ajasine trafopaberitega paika ja kogu komplektile termorüüs peale.
                              Toimib pikki aastaid, vigu pole.
                              Kas sulle sobib.. ei oska öelda.. ainult 6A.. tahab katsetamist.
                              Aga.. halliga peaks ju nii toimima.
                              Võibolla peab peenikese juhtme panema suuremaga paraleeli ja selle paar korda südamikust läbi (lihtsalt uimõte).
                              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                              Comment

                              Working...
                              X