Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3välgu sünkro ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3välgu sünkro ehitus

    siin sai proovitud internetist leitud skeemi

    http://www.chemie.unibas.ch/~holder/nikonf.../coolflash.html

    ära on jäätud see 8,3 oomine takisti ning sild (üks piirab pinget ja silda pole, sest kasutan seda filtriga varjanti).
    aga tahaks kolme välku lülitada, kui teha kahe välguga siis lülitab, kolmanda kivi lisamisel aga ei tööta... kas on ampreid vähe? või on viga kusagil mujal?

    ehk keegi osakb aidata, kuidas leida asjale lahendus, pinge tõstmisega kivid kärvavad. ei tahaks just fotokast erilist volti läbi lasta...

    #2
    Proovi suurendada shield - filtri takistust 1MOhm pealt 1,5MOhm-ni, kui 3 välku, ehk toimib siis ka 3V toitega. Aga 4,5V ei tohiks ka probleemiks olla. Lubatakse ju kuni 5V, aga voolu piirav takisti (8 ohm) peaks siis küll olema. Arvatavasti läheb vool shield ja trigger vahel muidu liiga suureks ja lülitust ei toimu.

    Comment


      #3
      Aga miks need välgud peavad juhtmeidpidi üksteise küljes olema? Siis on ju lihtne juhtmetesse koperdada ja igale poole ei pruugi juhe ulatuda või jääb pildil näha. Kui asi statsionaarselt paigas, siis iseasi.
      Ei tea, kas ma reedan nüüd suure saladuse, kui ütlen, et hea välgu sünkronisaatori saab türistorist. Mina kasutasin omal ajal vene KU103 - e. Väga hästi töötas ca 10 - 15m otsenähtavuses. Välgu saad ära peita ja "silm" on nii pisike, et seda ei pane keegi tähele, kui see juhtmejupiga sellisesse kohta vedada, et põhivälgu matakas sellele nähtav oleks.
      Ei tea kas keegi hakkaks sellist asja tegema, seega ei hakka praegu siin rohkem seletama, kuidas asi käib - vene värk ju ja ühegi minu sahtlis olnud lääne türistoriga asi ei õnnestunud.
      Niipalju võiks vihjata, et kogu komplekt on selline:
      türistor - 1tk,
      takisti - 1tk,
      dioodsild (pole kohustuslik, kui kasutada ainult ühe kindla välguga) - 1tk,
      lääts (pole samuti kohustuslik, kui ei taha suurt tööraadiust) - 1tk,
      välgu pistik/pesa (ka pole kohustuslik, kui asi välgu külge püsivalt ühendada) - 1tk,
      torujupike, mille sisse kogu asi vormistada -1tk.
      kleepsuga "takjapael" - 2 juppi + varu, kui vana ei taha enam kinni jääda.
      Harjutamine teeb harjutajaks.

      Comment


        #4
        to Padasonic:

        miks peaksid need oelma juhtmetega ühenuses - ega ei peagi, aga see tundus lihtne, olen ka kasutanud lääne päästikuid mis käivad välgu alla ja päästavad sähvatust nähes välgu, aga need on poes iilge kallid ja tahaks kasutada vanu Fil tüüpi välke... aga kui jagaksid ka seda varjanti, kuda saak juhtmeteta siis oleksin väga õnnelik...

        Comment


          #5
          Kangesti tahaks reeta Padasonicu saladust ja õelda, et vist saagis pisikesel KU103-l "kaabu" maha ja kasutas sähvakat tüürimiseks...aga ma ei reeda h34r:

          Comment


            #6
            Pagan, Sebastian rääkis kõik välja
            Muide, mina kasutasin selle asja testimisel samuiti FIL - e ja töötas üllatavalt hästi. Fotopoodides ajasid analoogse otstarbega asjad minulgi silmad ümmarguseks ja kuidas ma ka nende sisse ei piilunud, no kuidagi ei joonistanud seda hinda välja, mis hinnasildil.
            Juhtmevaba variandi eeliseks veel see, et välke võid laduda ritta põhimõtteliselt piiramatult - nii palju, kui tuppa/õue mahub.
            Tegelikult sai veel proovitud ka paari Nikon'i välguga - töötas samuti, ainult tundlikkus oli väiksem. Mõõtmisel selgus, et seal oli sünkropistikus pinget tunduvalt vähem. Täpset väärtust enam ei mäleta. Küllap selles oli ka põhjus.
            Kusagil on mul kirjas mingi vene fotoajakirja number, kust see idee pärit on. Võimalik, et seal on see omakorda kusagilt virutatud .
            FIL-107, kus fototakistiga sünkronisaator sees, jäi sellest isetehtust kaugele maha.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              siis nüüd juba välgu orjadest

              Leidsin veel disaine sellise asja tegemiseks, aga ei osak nüüd kobedalt lahata, et mis see SCR GE 712 C106D41 x219
              õieti on.. ja tegelikult milliseid käepäraseid valgusdioode kasutada, osa on ikka juba kole kallid...
              http://home.rochester.rr.com/carlvogt/Strobe.htm

              siis veel üks disain:
              http://www.aaroncake.net/circuits/slave.htm

              LASCR on Light-Activated Silicon Controlled Rectifier
              ja siis SCR on Silicon Controlled Rectifier

              vaste oli türistoride valda...

              igaljuhul asiseim inf mida leidsin oli:

              SCR .80 GE C106D41 Resistor .03 1 Meg ¼ watt Capacitor .10 .05 uf 500V Photo Diodes .60 (.20x3) 3mm square cost $1.53 Add the cap from a vending machine Capsule, and an AC Plug… This combination is much more sensitive than the Radio Shack version mentioned above and appears to have better overall performance. As is the problem with using surplus the parts are not readily cross reverenced. I picked up parts for several sets to build up a few slave units. Today when I picked up the parts I found another photo cell ( 4 cells in series in a .5x 1" package) has even more sensitivity than the 3 Photo Diode arrangement (still needs more experiments). What the heck this is a fun project, although I have to get back to one of my other projects building a shutter checker. Have posted a page about this on my web site

              http://home.rochester.rr.com/carlvogt/Strobe.htm

              Regards, Carl Vogt

              Comment

              Working...
              X