Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo vahetamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo vahetamine

    Tere .

    Lugu siis selline et katla automaatika lõpetas töö. Sisse piiludes ja trahvot mõõtes selgus et vool läbi ei tule. Trahvo peal 9v 8va. Leidsin miski suvalise 9v 800mA trahvo ja asi võtab pildi ette aga mingil põhjusel feeder ei toimi.
    vaadates datasheeti on rated 9v aga no load 12.6v.
    Mida teha hädaolukorras , kas võiks panna 12v trahvo?
    Uus moodul on tellitud aga toad külmad ja sealt poolast ei tea üldse millal asjad tulevad.

    Trahvo v42aj-15a4p7


    #2
    Trafo!
    Pigem asenda sellisega, mis rohkem voolu välja annab. Nt. 1A alates. Liigne pinge võib järgmised ahelad jälle üle koormata.

    Comment


      #3
      Areng niipalju et jootsin selle vana telekamängu trafo võimalikult lühikeste juhtmetega plaadile ja hakkas toimima. Nüüd küsimus kust võiks seda õiget korpusesse valatud trafot saada?

      Kinnine trafo 12VA 230VAC/9V 1,33A EI48/16.8 PCB Indel - Oomipood

      Kas selline sobiks?
      viimati muutis kasutaja whiteshark; 16 m 2023, 20:38.

      Comment


        #4
        Pilti vaadates tuli tuttav ette.
        Olid kunagi laialt kasutusel elektriarvestite juurde kuulunud tariifiplokid TAKSER-E.
        Pilt internetist: https://osta.img-bcg.eu/item/13/7882/35117882.jpg
        Nendes olid sees sellised, osadel olid 9V, osadel 12V kui õigesti mäletan.
        Homme leiaks ehk mõned, krutiks lahti ja vaataks sisse...
        viimati muutis kasutaja fre; 16 m 2023, 21:01.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
          Pilti vaadates tuli tuttav ette.
          Olid kunagi laialt kasutusel elektriarvestite juurde kuulunud tariifiplokid TAKSER-E.
          Pilt internetist: https://osta.img-bcg.eu/item/13/7882/35117882.jpg
          Nendes olid sees sellised, osadel olid 9V, osadel 12V kui õigesti mäletan.
          Homme leiaks ehk mõned, krutiks lahti ja vaataks sisse...
          Kui Teil on aega vaadata ja võimalus mõni müüa, siis oleks suureks abiks.
          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
          https://www.tme.eu/ee/details/bvei42...v-ei-422-1285/
          südamiku mõõdu järgi on see, võimsus on tundmatutel tihti suurem kui südamik võimaldaks, aladimensioneeritud, pole nii intensiivseks kasutuseks ette nähtud mis tundmatute puhul tavaline asi.
          Suurema võimsusega on keerulisem leida sest see on mittestandardne südamik ehk oleks kõrgem, olemas neid on aga selpuhul pead mouserist otsima.
          Ja unustada ei saa plaadiomade puhul pin-ide asetust=primaari/sekundaari ühendusi.

          See oomipoe oma on suurem, E48 markeering näitab südamiku füüsilist laiust, ka ei istu see olemasoleva asemele seepärast ja ka juhul kui trafo kõrval on mõni teine komponent.
          E42 on see mida pead vaatama, kaheldav, et leiad võimsama sest algne viidatu tundub olevat tundmatut laadi tootja toode, on viidud näitajatega võibolla võimsuse teoreetilisele piirile lähemale aga kaotatudki ehk siis töökindluses.
          https://s.alicdn.com/@sc02/kf/HTB19i...?quality=close vasakpoolsest veerust pärinev näide.
          Natukene läks see jutt minu jaoks keeruliseks. Seal see rike tuli ilmselt ühe vigase anduri juhtme lühisest. Jalgade asend ja mõõt oleks väga hea kui klapiks, aga ma mõtlen et probleem ei oleks ka natuke teistmõõtu aga parameetritelt sobiv sinna panna. Juhtmed saaks ju lisada?
          Või miks see peab üldse olema valatud trafo?
          viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2023, 00:06. Põhjus: 2 kokku

          Comment


            #6
            Radiotehnika35, Sa peaksid oma möla natuke tagasi hoidma. Väitega "siin foorumis ju ei viitsi keegi keerulisi asju mõtelda" solvad Sa kogu kogukonda kes veel siia alles jäänud.

            Comment


              #7
              Ma olen selle triki elus läbi teinud ja kerinud üliväikest; kolm korda tegin, enne kui soovitu sain. Primaari läks ülipeen traat, miski üle 3000p ja selle sain ka analoog sidest, vana releeajami plokist (miski 0,18 või 0,2 võis olla).
              Aga, miski taolise olen ma kunagi ühel CNC pingi juhtplokil küll asendanud. Ja saingi võimsama sinna. Määrav oli jalgade asetus ja mõõtkava ning uus oli lihtsalt kõrgem. See otsimise vaev ja manualide lugemine on tüütu; aga küll leiab midagi ikka.
              viimati muutis kasutaja erku; 22 m 2023, 16:10.
              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment


                #8
                Click image for larger version

Name:	traffo.jpg
Views:	303
Size:	241,0 KB
ID:	1125591 Click image for larger version

Name:	333620041_604509107850526_4846677206224954721_n.jpg
Views:	303
Size:	302,6 KB
ID:	1125593

                Keeruline seetõttu kuna elektroonikast ma ei tea mitte midagi. Täiesti must maa.
                Lugu ise on selline, et kogu sel katlavärgil on veel garantii pool aastat. Aga nemad väidavad et see on rikkematu komponent ja viga ilmselt vanas elektrisüsteemis või maanduses vms. Lõpuks me saime mingisugusele kokkuleppele ja seetõttu ma siis selle mooduli lahti võtsingi.

                Alguses ma jootsin sellest tvgame alaldist (eemaldasin dioodid) lihtsalt juhtme dioodsilla peale, nii tuli esmane pilt ette, aga feeder ei toiminud. Kas siis oli pingelang nii suur läbi juhtmete või miskit muud. Viimase katsena asetasin selle trafo sinna plaadile ja jootsin tema juhtmed ja traadid otse plaadile ja nii see tööle hakkas. Näpuga hommikul katsudes ütleks mingi 35-40 kraadi läheb soojaks.

                Kogu see leiutamine on seepärast et sooja saada ja hetkel ei tea millal üldse uus moodul võiks saabuda. Tänu sellele katsetamisele tuli ka viga välja mis on lühises andur, mitte meie elektrisüsteem.
                Ilmselt oleks see uus moodul ka kohe maha kärsanud. Mulle tundub et madalpinge poolel sel moodulil muud kaitset ei olegi kui ainult selle trafo sees 800mA kaitse. Kui saaks selle trafo asja kuidagi viisakalt lahendatud siis ma saaks neile natuke järsemalt peale hüpata . Lihtsalt kogu see süsteem on üks jant.

                Tänud kõigile kaasamõtlejatele ja kellel on pakkuda trafot müügiks või soovitada mingeid häid lahendusi siis andke aga tuld!
                Lisatud failid

                Comment


                  #9
                  Kolakambris kaevates leidsin vaid 12V trafodega, võimsus 3,2VA,
                  mõõdud 40,5mm x 34,5mm, kõrgus plaaadi pinnast 28mm.
                  Ilmselt 9-voldised on sama suured. 8VA trafo on tõenäoliselt suurem,
                  selliseid mul pole.
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
                    Click image for larger version

Name:	traffo.jpg
Views:	303
Size:	241,0 KB
ID:	1125591 Click image for larger version

Name:	333620041_604509107850526_4846677206224954721_n.jpg
Views:	303
Size:	302,6 KB
ID:	1125593


                    Kogu see leiutamine on seepärast et sooja saada ja hetkel ei tea millal üldse uus moodul võiks saabuda. Tänu sellele katsetamisele tuli ka viga välja mis on lühises andur, mitte meie elektrisüsteem.
                    Ilmselt oleks see uus moodul ka kohe maha kärsanud. Mulle tundub et madalpinge poolel sel moodulil muud kaitset ei olegi kui ainult selle trafo sees 800mA kaitse. Kui saaks selle trafo asja kuidagi viisakalt lahendatud siis ma saaks neile natuke järsemalt peale hüpata . Lihtsalt kogu see süsteem on üks jant.

                    Tänud kõigile kaasamõtlejatele ja kellel on pakkuda trafot müügiks või soovitada mingeid häid lahendusi siis andke aga tuld!
                    Nii lahja trafo puhul pole mõtet odavamaid variante otsida, võib võtta Oomipoest:
                    closed, transformer, 12va, 230vac, 9v, 1, 33a, ei48, 16.8, pcb, indel, kinnine, trafo, tszz, 12, 005m, trafod, ja, drosselid, 1.33, 230, 12005m, 230vac9v, ei48168, 133, tszz12, 168, tszz12005m, zakryityiy, transformator, ei4816.8, transformers, chokes, transformatoryi, drosseli, 12005

                    Hea oleks ka 1A kaitse vahele panna sekundaari (ehk siis dioodidele minevale poolele) Praegune trafo võib olla natuke madala pingega, kui annab välja 9V alalist nagu kestal kirjas.
                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment

                    Working...
                    X