Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Paigalduskaabli/toitekaabli häirete filtreerimisomadus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Paigalduskaabli/toitekaabli häirete filtreerimisomadus?

    Enamus siin foorumis ilmselt teavad, et Hiinas toodetud odavad toiteplokid kiirgavad igast jama välja, ehk häirivad teiste seadmete tööd. Enamasti puudub või on puudulike omadustega RF/EMI filter.

    Mis arvate, teoorias, kui pikk võiks olla sellest vigasest toitekast kaabel, kuni järgmise seadmini, et see vigane seade ei häiriks enam teist seadet? 5m? 10m? 100m? Võtame näiteks tavalise Draka 2,5mm2 või 4mm2. Või hoopis ~5m kiuline pikendus nt 0,75...1,5mm2.

    #2
    võta parem kohe midagi sellist: https://www.thomann.de/intl/adam_hal...onditioner.htm

    Comment


      #3
      Tavaliselt ei häirita mitte teist tavalist seadet vaid raadiosidet.

      Comment


        #4
        Ei ma ei taha midagi võtta, mind huvitab teooria.

        Ma tõmbaks paralleeli antenni coax kaabliga, 10m RG6 kaablis sumbub ~1GHz signaal juba päris tuntavalt, aga see on coax.

        Isegi arvuti toitekad, kus on juba filter sees, häirib teiste seadmete tööd. Suvaline näide, stuudiomonitore otse arvuti külge ma küll ei taha panna. Toide samast pikendusest.

        Comment


          #5
          Stuudiomonitore häirib maandusse tekkiv häire, ground-loop. See on häire mis on kahe seadme korpuste vahel ja juhtme ühenduse tõttu jõuab see helisse. See ei ole häire mida saab nimetada häireks mida saab võrgufiltriga vähendada. Lahendus peitub helijuhtmes mitte võrgufiltris.
          viimati muutis kasutaja urmas78; 15 m 2023, 11:50.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
            Stuudiomonitore häirib maandusse tekkiv häire, ground-loop.
            mitte ainult see. mõnikord on patustajaks odav led lamp. õigemini selle vilets toitekas.

            Comment


              #7
              Just, paljudel on probleeme ka vannitoa valgustuse 12V toitekaga. Ma tean mitut juhust, kus valgustuse lülitamine tekitab mujal tubades anomaaliaid.

              Unustame nüüd stuudiomonitorid, see oli suvaline näide, võib-olla mitte kõige parem.

              Endiselt ootan arvamust, kas elektrikaabel teoorias võib summutada erinevate seadmete tekitavaid häireid? Õigemini ma tean, et summutab, aga kui pikk/jäme see kaabel peaks olema? 5m 10m 15m? Jätame praktika kõrvale hetkel, nt naabri häired minu kilpi ei jõua.

              Comment


                #8
                Ma kunagi mõõtsin 2,5mm2 ja 2,5 m pikkusetes kõlarikaablites signaali kadusid 20 kHz lähedal. Punutud CAT6 kaabliga võrreldes (mis on sellistel sagedustel sisuliselt ainult resistiivse järjestiktakistuasega) läks tavalises kõlarikaablis 8 oomise koormuse puhul 20 kHz lähedal kaduma 0,5dB. Tavaline kõlarikaabel on väga sarnane tavalisele toitekaablile. Ehk kaabel peab vägagi pikk olema, et mingit sisulist filtreerimist toimuks.

                Comment


                  #9
                  Mul segas Motorola/Telia digiboksi toiteklots (10 m juhtmepikkuse kaugusel kilbist) kaugloetava voolumõõtja signaali edastust.

                  Comment


                    #10
                    kaablite pugul oleneb kilbi ja tarbija vahelisest kaugusest. mida kaugemale viia vaja seda jämedam rislõige.

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                      ..Mis arvate, teoorias, kui pikk võiks olla sellest vigasest toitekast kaabel, kuni järgmise seadmini, et see vigane seade ei häiriks enam teist seadet? ..
                      Teoreetiliselt.. Võta aluseks erinevad müra-allikad, mis töötavad liinidel.
                      Analoog telefoniside läheb läbi kaabli 5km kaugusele nagu naksti, mõlemal pool on müra selgesti jälgitav ilma probleemideta.
                      Kui sama side töötab ka vahepeal läbi ¤4mm õhuliini juhtmetel, läheb nõutele vastav müra ca 7km kaugusele.. ja on ka selgesti jälgitav.
                      Tihendus-seadmed töötavad liinidel erinevatel mürasagedustel ja edastavad nõuetekohase välba vabalt 3km kaugusele.
                      Kõrgema sageduse arvutiside nõutav müra on vastavuses 100m kaugusega, aga testseade tuvastab siiski müra olemasolu ja lülitab ennast testimiseks sisse ka 1km kauguse korral.
                      Need on siis väikesed amplituudid.
                      Kaablid keerutatakse, et saada parem signaali edastus ja vähendada väliseid tegureid.
                      Mitu müraallikat samas välbas tööd tehes, samal liinil eksisteerides, võivad teineteise signaali summutada.




                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        #12
                        Alustaks mis sagedust peetakse müraks. 10MHz, 1kHz või 100Hz. Sagedus määrab väga tugevalt levimiskaugust.

                        Comment


                          #13
                          Kui teema algusesse tagasi minna, siis müra on kõik mis erineb tavapärasest siinusest.
                          Nende piikide ja muude "suminate" levimisega kaablites probleeme ei ole. Küsimus on müratekitaja müra iseloomus ja kõigis töötavates seadmetes samal liinil, mis seda müra summutavad/söövad.
                          Ja ega küsimus on ka laiem, näiteks: ostad poest LED pirnid lakke, CE märgistus peal ja puha ja õhtul vaikses ruumis lihtsalt tööd teha ei saa, sest kõrge vile on häirivalt kuulda ja segab töö tegemist.
                          Siin varem väidetud müra maanduskontuuril; loomulikult, N ja PE on ju kusgil kilbis otsapidi koos, enamusel maandust omavatel toitekatel maandatakse "kriitiline müra" läbi varistorite otse maanduskontuuri ja maa iseenesest ei ole ka vaikne koht sugugi.
                          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                          Comment


                            #14
                            Just täpselt seda ma silmas peangi. Veel üks näide, LCD telekas tekitab 1,4V DC kõrvalt pesast mõõdetuna. Kuigi mainekal firmal võiks ju korralik filter sees olla. See 1,4V DC võiks vist 10m liinil sumbuda ju küll.

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                              Just täpselt seda ma silmas peangi. Veel üks näide, LCD telekas tekitab 1,4V DC kõrvalt pesast mõõdetuna. Kuigi mainekal firmal võiks ju korralik filter sees olla. See 1,4V DC võiks vist 10m liinil sumbuda ju küll.
                              See 1,4 V oli mõned minutid, hiljem jäi näit 154 mV juurde, spetsiaalselt kilbist veetud Supra varjestatud kaablist liinis jäi tulemuseks 62 mV.

                              Comment

                              Working...
                              X