Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Vahtpolüstürooli lõikur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vahtpolüstürooli lõikur

    Tere
    Plaanis teha siis nö. peno lõikur, pikkusega 130cm, küsimus on milline trahvo on sinna sobiv, traat ise on see: https://www.ebay.com/itm/321610367646
    0.2mm nichrome 80
    Mul on olemas mingi 12v 2.5A 30W adapter, kas see sobib?
    Tänan info eest.
    viimati muutis kasutaja Scott; 14 12 2022, 03:40. Põhjus: traFo

    #2
    Mille alusel see traat on valitud?
    Ma veidi kahtlen, kas sellega on midagi võimalik lõigata.
    Arvuta pikkuse järgi takistus, siis 12V toite korral läbiv voolutugevus ja siis eralduv võimsus.

    Comment


      #3
      Sellel hetkel kui tellisin traadi, siis uurisin ennem millist traati kasutavad tootjad, kes seda aparaati toodavad ja see oli just see...

      Comment


        #4
        35 oomi meeter. Kasutusel natsa rohkem, 1,3 meetrit. Kogutakistus 45 oomi, 12V korral 0,26A ja 3,2W. Kas sellest jätkub ei tea, vist pinge väike. Katseta, trafole kahjulikult ei mõju.

        Comment


          #5
          Kiire "guugel" annab kaubandusliku seadme võimsuseks 200W, antud juhul oleks siis vaja toidet ca 90V.

          Ise tõmbasin traadi välja praeahju riknenud küttekehast ja 12V lõikas küll.

          Comment


            #6

            Comment


              #7
              Start akulaadija sobib ja traadi oleks leidnud kitarripoest....

              Comment


                #8
                1.3m on traadi pikkus? Mispidi seda plaati lõikama hakatakse?
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Olen teinud 2 lõikurit, traadi diameeter oli 0,6mm ja pikkus umbes sama, mis sinul planeeritud.
                  Toide oli vist ca 18-19v, siis lõikas kenasti.
                  Mõõtsin just selle traadi takistust, on ca 3,5 oomi 1 meeter. Trafo võimsus peaks olema seega vähemalt 100W.

                  0,2mm traat tundub kahtlaselt peenike, kardan, et see ei pea mehaaniliselt vastu.

                  Mõlemad lõikurid on kasutusel ehitajate käes, kes tegelevad penoga ja riistad on siiamaani kenasti vastu pidanud.

                  Comment

                  Working...
                  X