Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

AA akude laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    AA akude laadimine

    On palju AA-de laadijaid, kõik elemendid rööpi sees.
    Aga kui need akud on ühendatud järjest, kas siis neid saaks ka järjest olekus laadida?
    Nii nagu auto akut.
    Hakka või proovima

    #2
    Proovida ju võid, kuid rööplaadijad võimaldavad igat elementi eraldi jälgida:
    https://i.ebayimg.com/images/g/ZMMAA...aF/s-l1600.jpg
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Mina omal ajal tellisin Alist: Liitokala Lii-500
      Ka kontrollib igat elementi eraldi.
      Hea tark laadja, palju võimalusi.
      Rohkem infot
      https://budgetlightforum.com/node/61834

      Soovitan seda proovida

      Comment


        #4
        Mul on omaaretus, laeb paarisaja milliampriga ja kuni 1,44V-ni, peale seda pinge saavutamist jookseb lihtsalt paarkümmend milliamprit edasi peale, on selline variant okei eneloopidele ja kui unustan sinna laadijasse päevadeks mõne aku, siis ei tee see paarkümmend mA midagi neile? 0,03C vist võib pidevalt peale lasta ilma kahjustamata, mäletan õigesti?
        otsija

        Comment


          #5
          Ei tahaks järjestikuseid elemente kogu aeg sisse välja kiskuda vaid 4,5V (?) korraga laadida.
          Võimalik et neid seadmeid saab olema õige mitu.
          Elu oleks inimestel lihtsam.

          Comment


            #6
            Need AA akud kipuvad olema üsna ebaühtlase mahutavusega. Jadas laadides väntsutatakse nõrgim lüli kiirelt ära. Kui seade on väikese voolutarbega ja seega laadida harva vaja, siis pole see probleem, aga tiheda laadimise puhul sa nii inimeste elu lihtsamaks ei tee.
            Tasub ka valida aeglase isetühjenemisega akud, need paistavad kvaliteetsemad olevat. Eneloop on seni end parimast küljest näidanud.
            Toidan trolle!

            Comment


              #7
              Kui sul paralleel/rööplaadija, siis saad elemente välja kiskuda ka laadimise käigus ilma et ülejäänutel see muutuks/katkeks. Ära tee inimesel elu ja NiMh elementide laadimist keerulise(ma)ks. Pliiakudega sarnane järjestikune/jada laadimisviis on nende puhul totaalne jama kuna puudub laadimiskontroll igale elemendile eraldi.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #8
                Vast annab sobivad kokku sorteerida.
                ***
                Pinge on ka natuke väike minu mikroprotsessorite jaoks.
                Vaatame, proovime.

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                  Pinge on ka natuke väike minu mikroprotsessorite jaoks.
                  Mis pingest sa räägid, eelnevalt oled miskit 4,5 volti maininud. Tahad sellega jadamisi kolme NiMh elementi laadida?

                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                    Tahad sellega jadamisi kolme NiMh elementi laadida?
                    Vastupidi, toita mikrot 3-e elemendiga.
                    Patareidega töötab, aga vast saaks ka laetavat süsteemi kasutada.
                    Ruumiga on kitsas, neljas element ei mahu ära.
                    Tuleb natuke eksperimenteerida.
                    Teadmine et EI SAA ei aita

                    Comment


                      #11
                      Sõltub nüüd voolutarbest, aga teatud juhtudel oleks ehk mõistlik siis üldse 1,2V stepup muundurit kasutada? Ma olen kõik multimeetrid 1,2V AA eneloopide peale teinud. Kusagilt sellise pesa küljepealt välja toonud, laadijal väljakatest sild ees, keerab automaatselt polaarsuse õiget pidi ja pingelang väga väike. Lisaks veel pisike pushbutton nupplülitusahel sinna aretatud ja taimer, et miski tunni pärast lülitab end ise välja, välja lülitatud asendis energiatarve puudub. Kasutuses kõige suvalisem stepup mis leidsin netist, kasutegur ca 70 protsenti ja sõltuvalt koormusest väljundis kuni 1V-ni toimib veel. 9V patarei asemele mahub AA aku ja sinna kõrvale kenasti mahutas ülejäänud pudinad veel ära.
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        ... NiMh elementide laadimist keerulise(ma)ks. Pliiakudega sarnane järjestikune/jada laadimisviis on nende puhul totaalne jama ...
                        Kas see asi nüüd nii hull ikka on?
                        Terve eelmise põlvkonna (NiCd, NiMH) akutööriistade akude laadimine toimis elementide jadaühendusena. Nüüd järsku ei tohi kolme AA mõõdus elementi jadamisi ühendatult laadida.
                        Ikka tohib, ainuke eeldus, et elemendid on ühesugused.

                        Comment


                          #13
                          Esmalt postitatud @ndres poolt Vaata postitust

                          Kas see asi nüüd nii hull ikka on?
                          Terve eelmise põlvkonna (NiCd, NiMH) akutööriistade akude laadimine toimis elementide jadaühendusena. Nüüd järsku ei tohi kolme AA mõõdus elementi jadamisi ühendatult laadida.
                          Ikka tohib, ainuke eeldus, et elemendid on ühesugused.
                          Niipalju kui minul neid LiIon eelseid tööriistu ja muidumasinaid on olnud, on akud ka kestnud max paarkümmend laadimist ja tööriista utiliseerimise põhjuseks on alati akud. Muidugi, seal on teisigi põhjusi, näiteks juhuslik kasutamine - vahel seisis trell pool aastat, tollased akud jooksid ise kiirelt tühjaks ja surid tühjalt seistes. Minu jaoks akutööriistad kui päriselt kasutatav tootekategooria hakkas pihta LiIoniga, enne seda sobis ainult profile kel oli väga vaja ja kes igapäevaselt hoolitses kogu oma akupargi eest.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                            Ei tahaks järjestikuseid elemente kogu aeg sisse välja kiskuda vaid 4,5V (?) korraga laadida.
                            Võimalik et neid seadmeid saab olema õige mitu.
                            Elu oleks inimestel lihtsam.
                            nii mõnedki seadmed kus 3x 1,5V elementi sees, asendanud ühe 18650ga, saab laadida ja kõike vajalikku teha korraga.

                            Comment


                              #15
                              Vellemanil täitsa olemas mitme järjestikuse aku laadimiseks.

                              Click image for larger version

Name:	Velleman K7300.png
Views:	268
Size:	338,6 KB
ID:	1111182

                              Comment

                              Working...
                              X