Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lairibavõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ma pole Circuitmasteri selle osaga kursis,aga :1.ERA POLE MITTE TRANS VAID INTEGRAALVÕIMENDI,2.KUI ERA ANDMED SISESTADA ÕNNESTUKS,SIIS VAIKIMISI NII,ET TA ON(KUI MÄLU EI PETA),SIIS 50-OOMISELE LIINILE SOBITATUD JA SULLE VAJALIKUS RIBAS LINEAARSE VÕIMENDUSTEGURIGA(LINEAARSUS ILMSELT TAGATUD SISEMISTE TGASISIDEDEGA),VT.GAIN @1JA2 GHz.

    Comment


      #17
      Leidsin sealt macrode tegemise võimaluse, aga sel juhul on vaja teada jubina skeemi. Era kohta on aga ainult sellised andmed saadaval: http://www.minicircuits.com/cgi-bin/spec?c...=vv105.gif&bv=4 Keegi äkki on asjaga kokku puutunud ja teeb puust ette ja punaseks...
      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

      Comment


        #18
        Muide,kas Sa oled ikkagi oma lähteandmetest leidnud sisend -ja väljundtakistuse?Täpsemaks infoks saadan Sulle oma tel.nr.-i raeka kasti

        Comment


          #19
          Leidsin libraryst ilusti 4 jalaga võimendi ja defineeritud on ta seal nii:

          *EL LoPwr 180MHz Buffer Amp pkgIP8 2,7,1,4
          .SUBCKT XEL2002/EL 2 7 1 4
          *
          * Input Stage
          *
          e1 10 0 2 0 1.0
          r1 10 0 1K
          rh 10 11 150
          ch 11 0 2pF
          rc 11 12 100
          cc 12 0 3pF
          e2 13 0 12 0 1.0
          *
          * Output Stage
          *
          q1 4 13 14 qp
          q2 1 13 15 qn
          q3 1 14 16 qn
          q4 4 15 19 qp
          r2 16 7 1
          r3 19 7 1
          i1 1 14 2mA
          i2 15 4 2mA
          *
          * Bias Current
          *
          iin+ 2 0 3uA
          *
          * Models
          *
          .model qn npn(is=5e-15 bf=150 rb=200 ptf=45 tf=0.1nS)
          .model qp pnp(is=5e-15 bf=150 rb=200 ptf=45 tf=0.1nS)
          *
          .ends XEL2002/EL

          Kas targad mehed suudavad lahti puurida, mida muuta, et oleks mulle vajalik jubin?
          Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

          Comment


            #20
            Leidsin sellise softi, nagu Serenade (http://www.ansoft.com/about/academics/sersv/index.cfm), see on spetsiaalselt mikrolaineseadmete disainimiseks ja igale jubinale saab hunniku parameetreid ette anda. Kas sellega oskab keegi miskit peale hakata, et see õnnetu ERA-3 seal eksisteerima hakkaks?
            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

            Comment


              #21
              Ma ei taha küll Sind õrritada,aga selle va ERA peal omi
              arvutusi näidates pääsexid kergeimalt.Näitad lihtsalt,et
              antud sagedusalas on see sobitatud 50-oomise liiniga
              ja põhitööks jääb vaid ribafiltrite arvutus.PS:Kui neid Sinule esitatud tingimusi sagedusriba suhtes polex,siis
              saax ju üpris lihtsalt hakkama?Aga kui ajax asja kuradiks,siis ma võin visata igasugu nii omi kui ka muid skeeme s....a kanti.Sinu ülesandes on probla selles,et kui mingi lairibavõim töötab võimendusteguriga G unlimited
              sagedusribas,siis see pole see,mis sama võin töötaks
              sagedusribas Fh-FL.(H-see on kõrgeim vajalik sagedus ja L-see
              on madalaim vajalik sagedus)Sageduspiire ahendades võidad va selle Gaini ,ehk võimendusteguriga.
              Muide,mis koolis õpid?

              Comment


                #22
                Tähendab mul on vaja õppejõule ette näidata arvutis töötav mudel, st. et sisendisse läheb signaaliallikas ja väljundis peab näha olema, et selles vahemikus on võimendus 20dB. Seega ainult arvutamisest ei piisa, mul on vaja skeemi mingi jublakas ikkagi panna nende võimude koha peale. Või sain ma su mõttest valesti aru?

                Õpin TTÜ-s telekommunikatsiooni.
                Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                Comment


                  #23
                  Noh,õiges kohas õpid,aga mix Sa ise asju ära ei tee?Kui Sinu skeemis olex üx imaginaarne kahe paisuga fet,mis ka kahe-poole giga peal toimetab,siis täpse gainiga võimu visandax Sulle üles küll.

                  Comment


                    #24
                    Hannes, seleta palun, mida teeb su joonistatud skeemis see dioodidega osa?
                    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                    Comment


                      #25
                      Dioodidega osa on pin-atenuaator.Selle abil sead vajaliku võimendusteguri(20dB).

                      Comment

                      Working...
                      X