Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tulepesuri elektroonika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tulepesuri elektroonika

    Heihopsti! Oleks vajaka tuledepesuri pumbale juhtimine tekitada. Mõtlesin, et võiks olla a la nagu kallitel autodel, et pihustab sek, siis hetk pausi ja siis teine pihustus.
    (käivitus)signaali saab võtta klaasipesu pumbalt põhimõttega, et kui see on pumbanud näiteks 3sek, siis hakkab tulepesuri pump tööle.
    Kogu skeem võiks olla võimalikult väikese tarbimisega standbys. Ruumipuudust ei ole. Tööpinge on 12V (õigemini geneka laadimispinge kuni 15V).
    Kas on kellegil head mõtet? Võib teha ka pakkumisi valmislahenduse tegemiseks.
    56906213


    #2
    Vs: Tulepesuri elektroonika

    Arduino lahendab seda vabalt. Saad kasvõi muusika taktis lasta pesurid tööle.
    Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
    Huvid: mikrokontrollerid, CNC, DIY, 3d printer: Prusa i3.

    Comment


      #3
      Vs: Tulepesuri elektroonika

      Kas oskad öelda mis sellise lahenduse voolutarbimine on ooterežiimis? Kasvõi ligilähedaselt.

      Lisaks oleks hea kui igasugu mürad mis autoelektroonikas on ei segaks skeemi tööd ehk et pesurid ise miskit välja mõtlema ei hakkaks

      Comment


        #4
        Vs: Tulepesuri elektroonika

        Ma võin teha ka sellise, mis võtab alla 1mA ootel. Või ka 100uA. Oleneb projekti eelarvest.

        Comment


          #5
          Vs: Tulepesuri elektroonika

          Seekord on asi lahendatud ja pesurid töötavad.
          Aga kuna siin on ju ikkagi tehnikafoorum siis mismoodi sa toimetaksid ootereziimi voolutarbe selliseks?

          Comment


            #6
            Vs: Tulepesuri elektroonika

            Kas see ei peaks süüte taga olema? Sõltuvalt autost juhtimine kas klemmi nr. 15 pealt või X tagant...

            Comment


              #7
              Vs: Tulepesuri elektroonika

              Süüte tagant toide võtta oleks jah lollikindel. Kui selle juhtme vedamine tülikas, siis tegelikult iga valmis mikrokontrolleri mooduliga peaks saama ootereziimis voolutarbe alla 1mA. Lihtsalt koodis tuleb teha nii, et prose magab ja ärkab katkestuse peale üles. Katkestuse annab nt pumba signaal. Saaks ka teha ilma mikrokontrollerita, aga pärast on palju lihtsam tööreziimi muuta kui seda saab ainult programmi muutmisega teha.

              Comment


                #8
                Vs: Tulepesuri elektroonika

                Saab ju kasutada kontrollerit, 561 loogikat, 555 jne. Toite võtaks samast ahelast, kust aknapesija – s.t. et voolu tarbiks ainult sisselülitatuna.

                Так как заводы изготовители предлагают, как правило, в дешёвых комплектах омывателей фар банальное управление через кнопку и реле. Было принято решение разработать свой блок управления с

                Comment


                  #9
                  Vs: Tulepesuri elektroonika

                  Esmalt postitatud Erki poolt Vaata postitust
                  Ma võin teha ka sellise, mis võtab alla 1mA ootel. Või ka 100uA. Oleneb projekti eelarvest.
                  Kui ATtiny84 ga teha, siis selle tarbitava voolu saab unereziimis 4,2 mikro ampri peale viia, liigub ka üliväikse tühijooksu vooluga pingeregulaatoreid. ATtiny prosele saab arduinos koodi kirjutada.
                  MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                  KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                  Comment

                  Working...
                  X