Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

mure sierra signaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mure sierra signaga

    niih, loodan et keegi oskab nõu anda, et milles võib viga olla....
    niih, mure sisi järgmine:
    Signa nagu vahest harva töötab ja siis jälle pikemat aega ei tööta... Puldist vajutan nuppu, siis on autos nõrgalt kuulda nagu relee klõpsu kuid kohe järgneb ka nagu uus klõps, mis nagu lülitax jälle välja :S Nii koguaeg...kuid midagi ma möllasin automakiga ja siis järsku hakkas signa tööle, ilusti töötas mingi tund aega....ja taas ei tööta, sama jama edasi.... kontrollisin kaitsmeid, nee dolid terved, ainult et neid suuremaid plokke ei oska kontrollida...
    Autox Ford sierra 2.0 automaatkastiga, lux versioon, el. aknad jne 86.a.
    On kellegil midagi sellist esinenud, milles viga võib olla?

    #2
    võibolla mingi konde mis releed hoiab, on lihtsalt kuivanud,võibolla ka plaadil külmjooted vms, et annab mingi häire ja hakkab klõpsima, aga kahtlustan kondet, targemad parandage

    Comment


      #3
      See on ford , seega esimese asjana uuriksin mina kõikide signaga seotud juhtmete ühendusi. Sellele vihjab ka makiga mõllamine. Kõige "paremal" juhul saab signa mingi signaali valet teed kaudu (maki toite, kõlarijuhtmete, vms kaudu)
      Tavalisemad elektrikalad on fordidel olnud massi puudumise ja/või kehva ühendusega
      Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

      Comment


        #4
        vot Andy00 sa lähed juba õiget tööd mööda...oli nii, et ma vahetasin automakki ja siis tõstsin seal taga juhtmeuid ymber jne, igatepidi möllasion nende maki juhtmetega ja kuidagi ei saand makki tööle, sest toidet ei saanud kuskilt ja siis yhendasin mingised punase ja kollase omavahel ja sain toite Ja siis nagu panin maki sisse ja kõik oli ok, kuulasin musa ja kogemata vajutasin puldist nuppu ning signa läx peale... ja sain maha võtta....nii töötas asi kuskil 10 minti, kuni lambist jälle enam ei töödanud....
        Räägi täpsemalt, mida pean yle vaatama ja uurima...

        aga Elektrik räägi, kus see konde asub ja kuidas ma seda kontrollida saan, mul pole testrit mis mõõdab ka mahtuvusi ning RCL silda ka pole...

        Comment


          #5
          Originally posted by Reixx@May 28 2004, 01:32
          .... sest toidet ei saanud kuskilt ja siis yhendasin mingised punase ja kollase omavahel ja sain toite
          Nendes kahes juhtmes äkki see viga peitubki
          Ma ei tea alarmide ühendusskeemidest suurt midagi (:P), aga see võis anda signale mingit valet infi. Enda Escordil näiteks saab küll ust lahti hoides signat peale panna, aga siis läheb asi lolliks (piiksub ja "nutab") ning maha enne ei tule, kui ukse kinni löön. Võibolla ühendasid sa nende kahe juhtmega mõne anduri või alarmi toiteosa juhtmed kokku ning vaene signa ei saa isegi aru, mida temalt tahetakse

          Kõigepealt ühenda need kaks juhet (punane ja kollane) omavahel lahti ning tagasi nende originaalkohta (maki toite pärast esialgu ära muretse). Kõik juhtmed, mida näppisid ja lahti võtsid, kontrolli üle, et nad oleksid korralikult oma õigetes kohtades. Siis proovi alarmi.
          Kui alarm ilusti tööle hakkab, on viga leitud. Kui ei hakka, siis...... jääb vist üle ainult alarmi tüübi järgi ühendusskeem leida ja selle abil uuesti juhtmeid kontrollida, või rahakott puuga selga ja mõnesse usaldusväärsesse firmasse minna
          Maki jaoks veaksin ma eraldi juhtme otse akult, siis on kindel

          EDIT: prahvatas pärast postituse tegemist. Kui sa kaks juhet kokku lasid, siis äkki lasid mõne kaitsme läbi?

          andy@escordi/orioni_elektrik_tuleks_üles_puua
          (sest see skeem pole küll ühestki otsast vaadates loogiline)
          Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

          Comment


            #6
            hmm, olgu ma homme uurin üle, kuid vaatasin, kaitsmed kõik terved....ainult need suuremad plokid...nende kohta ei oska öelda, aga pea,le juhtmete yhendamist ta just natukene töötaski :P 10 minti ja siis jälle ei töödanud :P

            Comment


              #7
              niih, võtsin siis kogu kupatuse lahti, kontrollisin juhtmeid jne....mitte kui midagi
              annan siis natuke täpsustavat infot nyyd.... vastuvõtt toimib, sest kui puldist nuppu vajutan siis on kuulda signa plokis kahte klõpsu (nagu releed) ja kui uuesti vajutan puldist seda nuppu siis käib 1 klõps nagu lülitax signa välja (loogiliselt võttes)...aga ei midagi....
              sireen ka töötab, sest kui hoian puldis nuppu all mingi 4-5 sek. siis hakkab sireen tööle ja vajutan uuesti siis jääb vait....

              Uurisin juhtmeid jne....kõik opaistab ok olevat, kaitse terve jne....ainult et armatuurlaua all mitu lahtist juhet ja 2 pisikest plokki tekitasid ka kahtlust...sest see punane tuluke, mis vilgub, selle4 juhtmed läxid yhte nendesse plokki, kuid sinna nagu signa juhtmed ei läinud, vaid läxid hooopis teise samasugusesse plokki, tõstsin juhtmed ymber, aga ikka ei midagi..... <---segane jutt, aga pole hullu, see polegi vb nii oluline....

              kirjutasin ka signa andmed ylesse, kuid see paber ununes suvilasse nädalavahetusel toon ära.... kuid nii palju jäi meelde, et firmax oli Prime security....

              ehk saate hetkel aidata mingi infoga

              tänan&#33;

              Comment


                #8
                ega jah, siis ple kondedega midagi pistmist,vaid ajasid makiga "möllamisel" mingid tähtsad juhtmed sassi

                Comment


                  #9
                  hmm, kahtlen, sest see ei töödanud ka enne maki vahetust....ta vahest harva töötas, ja vahest mitte....aga see oli nii, et nt. 1 päev töötas ja siis 3 kuud ei töödanud :P umbes sellise intervalliga

                  Comment


                    #10
                    Üldiselt maki ühendamisel pideva toite peale ei ole hea mõte neid punast ja kollast mitte püsivalt kokku panna vaid ikka nii, et paned maki poolt tulevad nii punase kui ka kollase auto pool punasega või kollasega kokku ja teise otsa isoleerid kenasti ära. Kui auto pool need otsad kokku panna, siis jääb osadesse ahelatesse püsivalt süüde sisse. Antud juhul ma arvan, et kuskilt äkki signa kontrollib süüteluku asendit. Kui sa nüüd selle punase ja kollase kokku panid, siis äkki ajasid ta lolliks ses suhtes, et ta arvab, et sul süüde sees, ja ei pane end peale.
                    Signa kontrollimisel mina võtaks singa otsad kättesaadavasse kohta (tõmbaks talt pistiku tagant ära vms) ja siis mõõdaks /otsiks kõik signaalid üles. Kindlasti peab olema seal toite, süüte ja ukse otsad, need saab kenasti vastavat ahelat sisse-välja lülitades ja indikaatoriga/testriga klemme kontrollides üles otsida. Kui üks neist ei tööta, siis ta võibki blokeerida. (ukse klemmi mõõtmisel vaata, et laetuli oleks ukse lülitamise asendis)
                    Teine mõte: ukse lülitid. Äkki asi arvab, et sul uks lahti ja ei lase end peale võtta. Seda võib juhtuda kui ühe ukse lüliti on katki või juhe kuskil vastu keret hõõrunud.

                    Comment


                      #11
                      hmmmm... nu ma vaatasin seda digna plokki ja kirjutasin andmed ylesse, ehk need aitavad midagi...
                      Prime security
                      AMX
                      FCCid: 5MRX2 5FC1352D5EA

                      Comment


                        #12
                        Ei aita need andmed ju midagi. Tuleb mõõta signaalid üle. Kui mingi signaal puudu, siis on viga juhtmestikus. Kui kõik signaalid korras aga ikka ei tööta, siis on signa ise kutu.

                        Comment


                          #13
                          mida ma siis mõõtma pean kas signa enda klemme, või juhtmeid mis igalepoole laiali lähevad?

                          Comment


                            #14
                            Ole hea ja loe veelkord mu 11. juuni postitus läbi. Kui ikka veel ei mõista, siis veel kord. Ja kui siis ka ei mõista ei ole tark mõte ise torkida, enamasti tehakse ainult probleeme juurde, las keegi teine vaatab.

                            Comment

                            Working...
                            X