Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Relee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Relee

    Tegin autole ühe elektriskeemi suunatulede kontrolllambi jaoks. See kontrolllamp on samas nii suunatulede kui lähitulede kontrolllamp ehk 2 ühes.

    Tahaks teada kas töötaks? Kõik muu on ok, ainult kas see ülemine relee töötaks nii nagu vaja? Seal, kus on kirjas "haagise kontrolllambi juhe", tuleb vilkuv vool, aga ülemine relee peaks püsima vilkumise ajal kogu aeg sees ja kui suunad enam ei vilgu, peaks välja lülitama. Et ülemine relee edasi-tagasi ei hakkaks iga vilksatuse korral käima, on pandud sellele kondensaator. Et panen suuna sisse, "haagise kontrolllambi juhtmesse" tuleb vilkuv vool sisse ja kui on vool, lülitab releed ja laeb kondekat, ja kui korraks läheb vool ära, relee kohe tagasi ei lähe. Niikaua toidab releed kondekas, kuni tuleb järgmise vilksatuse ajal vool sellesse juhtmesse. Vool tuleb umbes iga sekundi tagant ja vool on sees umbes pool sekundit. Siis lükkan suuna välja ja relee lülitub näiteks 2 seki pärast välja.

    Tellisin oomipoest juba kondeka ära. Üks online simulaator näitas skeemi kokku pannes, et täitsa töötab nagu vaja. Mõõtsin releede takistused ja sisestasin skeemi releedele need takistused. Panin 12 volti ja hakkasin kondeka mahtuvusega mängima, et see oleks enam-vähem paras. Sain 100 µF normaalseks tulemuseks. Loodetavasti töötab. Ainult kuidas ma tean, kumb klemm plussiga ühendada, kas pikem või lühem klemm?
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja Scott; 30 m 2018, 20:13. Põhjus: järjestikpostitused kokku, lause algab SUURE tähega, lisatud komad, tekst liigendatud, eemaldatud ballastsõnad

    #2
    Vs: Relee

    Esmalt postitatud martinojavee poolt
    Ainult et kus ma tean kumb klemm plussiga ühendada. Kas pikem või lühem klemm.
    100uf, 25v, 105c, 6, 11mm, rt11e101m0611, 100, 25pht, elektrolüüt, kondensaator, 100u, 25, 105, 6x11, radial, tht, capacitor, 10025pht, kondekas, elektroluut, elektroliticheskiy, electrolytic


    Hele riba ja miinus märk on miinus jalg. On ka lühem.

    Comment


      #3
      Vs: Relee

      Ma nüüd ei saanud aru, kas on mingi variant, et näitad suunda, aga lähituled ei põle?

      Comment


        #4
        Tänud A.R. ile. Viimasele aga ei. Lähituled põlevad, lihtsalt armatuuris sel ajal lähitulede kontrolllamp ei põle. See oli minu idee.

        Mul ei ole lihtsalt seal skeemil joonistatud lähitulesid ja igat juhet mis läheb tulede lülitist neile.
        viimati muutis kasutaja vasaraonu; 31 m 2018, 10:00. Põhjus: kokku

        Comment


          #5
          Vs: Relee

          Esmalt postitatud martinojavee poolt
          Viimasele aga ei. Lähituled põlevad, lihtsalt armatuuris sel ajal lähitulede kontrolllamp ei põle.
          Milleks sel juhul kahe releega mässata? Ühe releega katkestad vilkumise taktis lähitulede kontrolllambi ahelat ja ongi kõik.
          Või jäi miski mul ikkagi silme vahele?

          Comment


            #6
            Vs: Relee

            Suunatuledel on kontroll juba olemas autodel suunatule leiutamisest saati.
            Kui pirn on läbi, siis vilkumise sagedus läheb kõrgemaks ja sellest saab aru.
            Vanasti kui olid bimetall releed, siis see funktsioon tekkis sisuliselt ise. (siis sagedus aeglustus)
            Nüüdisajal elektroonikaga seda jäljendatakse, küll vastupidises suunas.

            Kui soovitakse kontrollida haagise suundasid, siis muidugi teine lugu.

            Comment


              #7
              Vs: Relee

              a1-le. Esialgu proovisin sedasi, aga on üks asi mis selle juures ei meeldinud. Kuna mul on auto suundade kontrolllamp samuti olemas, siis nad hakkavad kordamööda vilkuma (kui üks põleb siis teine on kustunud ja vastupidi) ja see hakkas jubedalt häirima. Lisaks mulle meeldib mingi äge süsteem välja mõelda ja siis see tööle panna.
              viimati muutis kasutaja Scott; 31 m 2018, 21:42. Põhjus: Laused algavad suure tähega, lisatud komad

              Comment

              Working...
              X