Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana")

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana")

    Tere

    Mul mure aknatõstuki lülitiga, täpsemalt siis parempoolne esimene, autoks Honda Accord 2009a, universaal.

    Läbi selle lüliti juhitakse ka : elektrilist luuki, küljepeeglit (parempoolset), mõistagi akna avamist ja sulgemist, uste lukustamisel suunatulede vilgutamine. - Kui lüliti ei toimi või pole ühendatud, siis need funktsioonid ei toimi.
    Ilma selle lülitita ei saa üldse pagasiruumi luuki avada, ka luugi enda nupust mitte.

    Ühel päeval lõpetas lihtsalt töötamise.

    Huvitav asi on see, et kui viia lüliti tuppa, seisab toas nt 12h, siis peale seismist hakkab jälle tööle, töötab paar tundi ja siis jälle "surnud", kui jälle toas seisab, hakkab taas tööle, mõneks ajaks jne.

    Visuaalsel vaatlusel tundub trükkplaadil kõik korras olevat, luubi ja mikroskoobi all ei ole uurinud.

    Küsimus on, et kas annan midagi teha, et see lüliti koguaeg toimiks?

    Romulatest olen uurinud aga kellelgi ei ole seda lülitit pakkuda.

    #2
    Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

    Veakirjelduse järgi tundub, et vist kuskil mikropragu, mis toas soojas kinni paisub, külmas aga taas katkestuse tekitab. Kui kohalikud romulad midagi sobivat ei paku siis tuleks mõnest kohalikust jaapani autodega tegelevast autopoest saadavust uurida või näiteks ebay-st üritada otsida. Lüliti täpne varuosakood oleks otsingutel abiks. Muidugi kui leidub mõni sõber, kellel jootekolb käes püsib siis lasta temal lülitit luubiga lähemalt uurida ja ka kõik võimalikud jootekohad üle joota.
    20+ aastat elfafoorumis

    Comment


      #3
      Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

      Tootekood on olemas, B osana ei müüda, esindusest saab ~200€ eest.
      Ebayst ja mõnest Leedu romulast on võimalik saada.

      Tegu on suht "peene" trükkplaadiga ja pisikeste komponentidega, nagu nutitelefon oleks ukse sisse pistetud .

      Kas võib siis suht kindlalt väita, et on külmjoode? Kui mõni komponent oleks vigane siis ilmselt nii ei käituks, et soojas töötab, külmas mitte, vaid ei töötaks üldse?

      Comment


        #4
        Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

        Kas see riistapuu ilma autota ka suudab töötada?
        Et saaks toas testida.

        Palju tal juhtmeid sisse-välja läheb?
        Kas mingi skeem ka olemas on?

        Comment


          #5
          Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

          Väga palju juhtmeid , ei ole lihtne lüliti, et 2-4 juhet.

          Teen hiljem pildi ja üritan skeemi ka leida, mul olemas workshop manual, seal peaks skeem olema aga see töötab ainult Internet Explorer 8 ja 9ga, seega installin vana IE jne.

          Comment


            #6
            Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

            Esmalt postitatud k3 poolt Vaata postitust
            Väga palju juhtmeid , ei ole lihtne lüliti, et 2-4 juhet.
            Kas väga palju on 40 või 100?
            Algul loetletud funktsioone oli kümne kanti.

            Comment


              #7
              Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

              Päris 100tk ei ole, lihtsalt ühe üksiku akna lüliti mõistes palju.
              Leidsin netist ühe pildi : https://goo.gl/RqKBHN

              Õhtul tuleb täpsemat infi.

              Comment


                #8
                Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                Juhtmete hulk jääb 20-30 vahele.

                Sellel lingil on pildid

                Skeemi antud plaadi kohta ei ole, ilmselt ei saa ka seda kuskilt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                  Esmalt postitatud k3 poolt Vaata postitust
                  Juhtmete hulk jääb 20-30 vahele.
                  Võimalik et saab seda plaati puhastada-parandada.
                  Vast annab ka hoopis uus kokku panna (optronid, nihkekivid, mikroPC ja meeldiv kogemus et "sain hakkama")
                  Või on ikka õigem 200€ kulutada?
                  Kuidas keegi.
                  viimati muutis kasutaja A.R.; 16 m 2018, 09:40.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                    Tundub, et insenerid on kohutavat vaeva näinud, et seda lülitit ei asendataks.

                    Aga.
                    Ma panin tähele, et plaadil on elektrolüütkondensaatorid. Ma alustaks nendest.
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                      Kas lülitid on kummimembraanid, nagu teleka puldil? Sel juhul aitab plaadi puhastamine.
                      Niiskusega ei saa protsessor ahelate takistusest aru kas vajutati nuppu või mitte
                      Head susserdamist !

                      Comment


                        #12
                        Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                        Esmalt postitatud urmo poolt Vaata postitust
                        Kas lülitid on kummimembraanid, nagu teleka puldil? Sel juhul aitab plaadi puhastamine.
                        Niiskusega ei saa protsessor ahelate takistusest aru kas vajutati nuppu või mitte
                        Ma vb natuke halvasti väljendasin ennast esimeses postis, aga see, et konkreetne nupp seal emapaadi peal ei toimi ei olegi vast suurim jama. Isegi kui see nupp sealt eemaldada, siis muud funktsioonid peaks edasi toimima (muude funktsioonide all pean silmas elektrilist luuki, küljepeeglit (parempoolset- soojendus, kukkuklappimine jms), uste lukustamisel suunatulede vilgutamine. - Kui see nn emaplaat ei toimi või pole ühendatud, siis need funktsioonid ei toimi).

                        Aga lüliti ei ole kummimembraaniga, on metallist klemmid mis liiguvad selle plaadi peal.

                        Neljapäeva õhtul kui pilte tegin, siis "mudisin" seal kõik klemme jms, olukord läks paremaks, nüüd töötab oluliselt kauem (peale soojas olekut), ja kui lõpetab töötamise, siis vahepeal jälle natuke töötab, suvalisel hetkel, võib olla.
                        Proovin kõik "jämedamad" kohad kuhu kolviga ilusti ligi saab üle joota, eks paistab mis siis saab.

                        Praegu ongi nii, et kui autoga sõidu lõpetan, siis võtan lüliti tuppa kaasa . Kui nt olen lüliti autosse jätnud ja enam ei tööta, siis 15-30min soojas toas tegelikult piisab, et jälle tööle hakkaks.
                        Kuna peres mitu autot, siis hetkel veel väga hullu ja kiiret ei ole uue lüliti saamisega, äkki ikka õnnestub vana tööle saada : ).

                        Comment


                          #13
                          Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                          Minul on selline sedaan Accord ja täpselt sama probleem.
                          Probleem lõi välja, kui auto seisis õues, muidu seisab garaazis ja hetkel pole probleem uuesti avaldunud.
                          Kuid on jamanud mitu korda enne.
                          Panin tähele, et ka lüliti valgustus kaob ära, kui ei tööta.
                          Pagasiluuki vähemalt sedaanil saab lahti ka manuaalselt, juhi taga on tagaistme peatoe taga üks väike lüük, selle teed lahti ja seal on võtme auk, kuhu paned võtme, keerad seda ja luuk avaneb.
                          See on sedaanil nii, universaali kohta ei tea.

                          Kuid huvitaks mindki väga, kas tuleb mingi lahendus, ma ei ole hetkel veel kindel, kas mul on lüliti viga, aga lugedes välismaal teemasid ja ka Eestis veel ühte ning vaadates enda autot, siis hakkan üha enam olema kindel, et ka minul on lüliti viga.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                            Enda masina puhul võin 100% väita, et lüliti viga, kuna proovsin sõbra Accordi lülitiga, siis kõik toimis.

                            Hetkel olen veel selles staadiumis, et peale sõitu võtan lüliti tuppa kaasa ja kui sõiduks läheb, siis vea jällegi lüliti autosse . Jootmisega pole veel jõudnud tegeleda, proovin ka selle lähipäevil ära, aga nagu mainisin, siis peale erinevate klemmide ja jalakeste mudimist töötab lüliti pikemalt, ning on ka olukordi kus vahepeal töötab vahepeal mitte. Selle järgi võiks eeldada, et kuskil ikkagi külmjoode vms.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2018, 21:30. Põhjus: eelnevaid postitusi ei pea kogu täiega tsiteerima

                            Comment


                              #15
                              Vs: Aknatõstuki lüliti (töötab ainult "toasoojana&quot

                              Küllap ma tellin ka millalgi uue lüliti.
                              Mul salongi nupust ja puldist pagasiluuk lukustub lahti küll, aga nupp taga jamab seoses elektriaknaga, kuigi mitte alati korraga.

                              Comment

                              Working...
                              X