Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

    Tere elektroonikud, elektrikud ja tehnikahuvilised. Küsiks targematelt nõu probleemi osas, mille lahendamiseks omal nuppu napib. Nimelt ostsin sülearvuti millel on 45w toitelaadija. Laadija toimib alati niiöelda "seinastepslist". Kuid veokis, millel on 24V->220V inverter enamasti laadimist ei toimu (kuigi mõned korrad siiski on õnnestunud). Mis võib sellist anomaaliat tekitada? Autos on veel sigaretisüütaja max 240W koormusega, kas mul oleks võimalik miski alternatiivne lahendus leiutada uue laadija ostmise näol?

    #2
    Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

    Esmalt postitatud teekulgur poolt Vaata postitust
    24V->220V inverter
    Milline täpsemalt? Millise koormusega või tarbijaga ta korralikult toimetab?
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

      Esmalt postitatud teekulgur poolt Vaata postitust
      (kuigi mõned korrad siiski on õnnestunud).
      Kas siis on lisaks ka mõni võimsam tarbija järgi olnud?

      Comment


        #4
        Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

        Selline kogemus:
        Sõitsin Tartust Võru taha.
        Arvuti ja GPS 12-220 V laadija taga.
        Poolel teel arvuti kurdab et aku on tühi.
        Tegime peatuse, laadimine jäi tööle ja jalutasime natuke.
        Kena järve kaldal oli kena kohvik .

        Seisvas autos toimus laadimine ja sõidu lõpus sai siis ka GPS-i uuesti kasutada.
        Kohale jõudes jäi laadima ja SEISVAS autos sai arvuti täitsa täis laetud.
        Nii oli. Miks? Ei uurinud täpsemalt.
        Aga proovi.

        Comment


          #5
          Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

          Ma kasutaks "alternatiivse adapterina" sellist konverterit:
          Find many great new & used options and get the best deals for All Ride Laptop Konverter Universal Dc/dc 24v-3300ma at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

          Kunagi ammu-ammu enne nutitelefone sai sellesarnast DC/DC konverterit autos kasutatud. Mingeid probleeme ei olnud.

          Comment


            #6
            Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

            19V toitega HP läppe olen otse 24V pealt kasutanud. Neid millel oma stabikas sees olemas. Kahte erinevat läppi ja kumbagi 2-kuulise sisetöö perioodil. See oli aastaid tagasi, mõlemad läpid töötavad siiani.

            Aga lihtsuse mõttes ostsin 12...24V toitele universaaladapteri - sarnase, nagu Vanavares soovitas. Leidsin 100W mudeli sest läpi toitekas on 90W, ei julgenud lahjemat panna.

            Lisan veel niipalju et "veoki voolumuundur" on veidi ohtlik asi läpi toitekatele - kas käivitusimpulsid või mis iganes kipub ära tapma. Mitmel tuttaval on juhtunud.

            Comment


              #7
              Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

              Kõik DC-AC adapterid ei töötagi sõitvas sõidukis.
              Mõni ei lähe tööle, mõni ei jää tööle ja mõni ei saa arugi, kas masinal mootor käib või mitte, väljund koguaeg sobiv.
              Tavaliselt seisva mootoriga toimivad nad kõik.
              Erilahendused.
              PS või mail.

              Comment


                #8
                Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                Alla 300W invertereid üldjuhul ei soovitata sülearvuti laadimiseks, ükskõik mis neile peale kirjutatud on. Häired on teine teema, mul on ka arvuti hiire need ära blokeerinud. Kuidagi pikendusjuhtme ja terasest tagaistme taha varjestamisega õnnestus see ikka käima saada.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                  Esmalt postitatud znif poolt Vaata postitust
                  19V toitega HP läppe olen otse 24V pealt kasutanud. Neid millel oma stabikas sees olemas. Kahte erinevat läppi ja kumbagi 2-kuulise sisetöö perioodil. See oli aastaid tagasi, mõlemad läpid töötavad siiani.

                  Aga lihtsuse mõttes ostsin 12...24V toitele universaaladapteri - sarnase, nagu Vanavares soovitas. Leidsin 100W mudeli sest läpi toitekas on 90W, ei julgenud lahjemat panna.

                  Lisan veel niipalju et "veoki voolumuundur" on veidi ohtlik asi läpi toitekatele - kas käivitusimpulsid või mis iganes kipub ära tapma. Mitmel tuttaval on juhtunud.
                  Veoki pardavool otse läpakasse on veel ohtlikum, see on kõike muud kui stabiilne 24V.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                    Oleneb, millisest pesast võtta. Ma olen 12/24V USB laadija suitsema saanud sigaretisüütaja pesast. Aksessuaaridepesadest eri masinates toimis see aastaid probleemideta.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                      Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
                      Milline täpsemalt? Millise koormusega või tarbijaga ta korralikult toimetab?
                      Muunduriks on WAECO PerfectPower PP2004. Korralikult toimetab mobiiltelefoniga, mikrolaineahjuga, pardliga jne. Pole nagu probleemi olnud millegi muuga.

                      Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                      Kas siis on lisaks ka mõni võimsam tarbija järgi olnud?
                      Olen proovinud ühte kui teistpidi, aga mingit seost pole veel suutnud luua millal ta laeb.

                      Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
                      Ma kasutaks "alternatiivse adapterina" sellist konverterit:
                      Find many great new & used options and get the best deals for All Ride Laptop Konverter Universal Dc/dc 24v-3300ma at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

                      Kunagi ammu-ammu enne nutitelefone sai sellesarnast DC/DC konverterit autos kasutatud. Mingeid probleeme ei olnud.
                      See tundub päris hea, aga mul paraku on adaptril teistsugune otsik

                      Selline:




                      Esmalt postitatud znif poolt Vaata postitust
                      19V toitega HP läppe olen otse 24V pealt kasutanud. Neid millel oma stabikas sees olemas. Kahte erinevat läppi ja kumbagi 2-kuulise sisetöö perioodil. See oli aastaid tagasi, mõlemad läpid töötavad siiani.

                      Aga lihtsuse mõttes ostsin 12...24V toitele universaaladapteri - sarnase, nagu Vanavares soovitas. Leidsin 100W mudeli sest läpi toitekas on 90W, ei julgenud lahjemat panna.

                      Lisan veel niipalju et "veoki voolumuundur" on veidi ohtlik asi läpi toitekatele - kas käivitusimpulsid või mis iganes kipub ära tapma. Mitmel tuttaval on juhtunud.
                      Mul on selline toide, kas see on 20V?

                      Click image for larger version

Name:	IMG_3553.jpg
Views:	1
Size:	521,2 KB
ID:	870817

                      Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                      Kõik DC-AC adapterid ei töötagi sõitvas sõidukis.
                      Mõni ei lähe tööle, mõni ei jää tööle ja mõni ei saa arugi, kas masinal mootor käib või mitte, väljund koguaeg sobiv.
                      Tavaliselt seisva mootoriga toimivad nad kõik.
                      Väga frustreeriv. Selle eesmärgiga sai just soetatud. Tõepoolest seisva mootoriga on tihedamini toiminud, kuid mitte igakord :S

                      Esmalt postitatud EnnS poolt Vaata postitust
                      Alla 300W invertereid üldjuhul ei soovitata sülearvuti laadimiseks, ükskõik mis neile peale kirjutatud on. Häired on teine teema, mul on ka arvuti hiire need ära blokeerinud. Kuidagi pikendusjuhtme ja terasest tagaistme taha varjestamisega õnnestus see ikka käima saada.
                      See inverter peaks olema üle 1000W kindlasti, mikrolaineahi juba 1200w.

                      Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                      Veoki pardavool otse läpakasse on veel ohtlikum, see on kõike muud kui stabiilne 24V.
                      Tänud hoiatamast, pole veel jõudnud midagi ära vusserdada (loodan).

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                        1000+ W muundaja puhul otsiks probleemi mujalt. Kuidas installatsioon on teostatud?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                          Nimetatud inverter on "modified sine wave" tüüpi
                          Seda tüüpi inverteri väljund ei ole päris siinus nagu elektrivõrgus vaid on kaudselt sarnane saehammas/nelinurk.
                          Vaja oleks "pure sine wave" tüüpi inverterit.



                          Uematel arvutite laadijatel kasutatakse võimsusteguri korrigeerimisahelat (PFC). Selle võib ajada lolliks siinusest erinev signaal.
                          Vanematel on lihtsalt dioodsild ja kondekas, nendele ei oleks signaali kuju tähtis.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                            Sellisel juhul tasuks ilmselt mingit kolmanda tootja universaallaadijat proovida?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tõrked sülearvuti laadimisel veoki voolumuundurilt

                              Sinu toitekas annab 20V välja jah. Pardavool on ohtlik ainult siis kui läpil omal pole stabilisaatorit sees. Suurtel HP läppidel (17'', täislai klaver) on stabikas sees olemas ja sööb seda muutuvat pardavoolu edukalt. Volvol muutus piirides 19V ... 27V.

                              Comment

                              Working...
                              X