Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

generaator ei lae

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    generaator ei lae

    Nii räägin siis probleemist.
    Ostsin nädal tagasi auto ja tean et tal genekas midagi jamab. Laadisin aku täiesti täis ja sain 2 päeva sõita. Mõlemad päevad umbes paar tundi. Teise päeva õhtul hakkasid tuled tuhmimaks jääma ja üks hetk kui oli vaja käivitada siis starter enam ei vedanud ja kui lõpuks käima lükkasin siis oli tühikäik väga madal ja mootor ei tahtnud käia.

    Mis võib generaatoril viga olla? Mingil määral ta ju laadima peab sest muidu ma ei oleks 2 päeva sõita saanud.

    Ette tänades...

    #2
    Selle kirjelduse järgi sõidad akude pealt, st. genekas üldse ei lae. Nagu näib on sinu auto mark suur saladus (aasta, mootor jne.). Võiksis siisgi selle ka avalikustada. Sul vist lihtsat testrit käepärast pole. Proovi siis käivitada süüdatud tuledega. Lüpstud akudega peaks need seisva mootoriga suht tuhmilt põlema. Peale käivitamist on töötava genekaga tuled palju heledamad. Juhul, kui starter katkestab tulede ahela on muidugi erinevust raskem märgata. Huvitav miks armatuuris lamp põlema ei lähe? Kas tegu nn. müügieelse ettevalmistusega? Kahjuks esmaabina võib vaid testrit soovitada.

    Comment


      #3
      Autoks on Honda Civic 87a 1,5 karbussiga mootor.
      Ei ole müügieelne ettevalmistus sest see oli mu väga hea sõbra auto ja ma olen ta vigadega väga hästi kursis olnud.

      Lambi kohta niipalju, et esimesel päeval akutuli ei põlenud. Teise päeva hommikul hakkas vilkuma ja õhtuks jäi põlema.

      Arvad et sain aku pealt 2 päeva sõita?

      Seda ka veel, et proovisin teise päeva hommikul käivitada tuled peal, makk mängimas ja puhur sees ja läks paugust. Alles õhtuks kooles ära, peale seda kui akutuli oli umbes pool tundi järjest põlenud.

      Kas teab keegi tallinnas pääsküla-laagri-hiiu-nõmme kandis mõnda generaatorite remonti/diagnostikat.

      Äkki geneka harjad??

      Comment


        #4
        Kui tuli vilkus siis võivad harjad küll olla.Mingi anomaalia tõttu põleb pinge regulaator ka läbi kui harjad ära on.Ja see anomaalia esineb just jaapanlaste juures.Eriti Nissanil ja Hondal.

        Comment


          #5
          Kas teab keegi tallinnas pääsküla-laagri-hiiu-nõmme kandis mõnda generaatorite remonti/diagnostikat.
          Hiiul kuskil viljasalve juures olen silti näinud, Laagris uue spordihoone vastas garaaþides tehakse genekaid. Kui ise ei viitsi jamada ja kohti üles ei leia helista ja ma juhatan tel. teel
          Laur 5139463

          Comment


            #6
            Üks genede ja starterite remondi-kontrolli koht oli Kadaka teel Ehituse ABC kõrval.

            Comment


              #7
              Kui ta sul aku pealt sõitis, siis võta töötamise ajal akuklemm maha ja kui genekas töötab töötab auto ka. Oli endal kunagi sama probleem ja testisin niimoodi.

              Comment


                #8
                ära armandi soovituse järgi tee võid gene dioodidest ka veel lisax lahti saada kõigepealt kontrolli kõik juhtmed yle st gene küljes aku küljes mootori mass, . pudisevad pistikud jne. Võta kätte tester (laena kellegi käest kui endal pole) mõõda aku pinget enne käima panesmist ja siis käimise ajal. normaalne laadimis pinge on ikkagi üle 14 v. Kui ikkagi pinge madal siis keera gene tagant selline kahe kruviga kinnni olev tablet ära (ettevaatust seal harjad küljes ära neid ära murra geneka sisse pudista. kui ikka näed et harjad kesised siis mine selle sama tabletiga lähimasse autopoodi ja nõua uut. suure tõenäosusega seal rohkem midagi viga pole.

                Comment


                  #9
                  Mootori massi ma ei kahtlustaks, kui see kehva, siis ei jõuaks starterissegi nii palju voolu, et mootorit käima tõmmata. Käigu pealt akujuhtme äravõtmist pole ka nii paaniliselt vaja karta.

                  Comment


                    #10
                    Ega ma paailiselt kardagi isegi mitu korda võtnud aga peale seda kui autol kõik pirnid läbi lasin ja genekal kax dioodi vasta taevast läxid ma enam ei võta.
                    50 korda ei juhtu midagi aga piisab kui üxkord juhtub

                    Comment


                      #11
                      Kui suht lambist enam ei lae, siis on dioodid läbi. Harjadega kustub aegalsemalt. Aga seal hiiul võid käia küll, suht kompetentsed mehed. (kui nõmme keskuse pool tuled siis paned otse üle raeudtee, mitte ei keera vasakule üle raudtee ja paremat kätt on näha mingi selline tööstuslik rajoon, seal juba sildid väljas)

                      Comment


                        #12
                        kuulge teema algatati 29 märts. Ma arvan et see auto sõidab ammu juba, seda enam et teema autor ei ole hiljem ühtegi postitust teinud
                        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                        Comment


                          #13
                          Vaatasin ja pärast, et vana teema

                          Comment

                          Working...
                          X