Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

    Esmalt postitatud yllar21 poolt Vaata postitust
    http://www.ladu24.ee/et/tarvikud/7018,142319,0,1/316592
    70dB ei tundu ka just eriti vali, et hirmutaks maanteeääres olevat kitse auto poole mitte hüppama.
    See riist ei ole mõeldud sõidu ajal metsloomade peletamiseks, vaid näriliste ja oravate ehmatamiseks, kes pargitud auto kapoti alla pesa tegema kipuvad. Ei ole Eestis tõsine probleem, kuid näiteks Šveitsis on selliste loomakestega jama omajagu.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      #17
      Vs: Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

      Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
      Rikkumata kõrv kuuleb ilusti 25kHz, nt lapsed. Varem kuulsin ilusti 30kHz üle selle hakkas juba langema, täiesti vabalt võis see ka tweetri süü olla, kuid nüüd kuulen kuni 16kHz.
      Haruldlane kuulmine kui 25-30KHz kuuled! Tavaliselt loetakse väga heaks kuuldepiiriks 19-20KHz ja seda ei kuule iga inimene. Milline on see rikkumata kõrv ja milline on rikutud? Tehke see teema,enesele selgeks, palju inimene on võimeline kõrgete sageduste osas üldse kuulma ja alles siis tulge siia jutustama! Üliinimesed oma kuuldepiirkonnaga! Seda 16 KHz sa kuuledki ja vaevalt et seda kõrgemat otsa sul kusagilt võtta ongi. Soovitan sul kõrva arsti juurde minna ja oma kuulmine ära testida ja kui üle 18KHz kuuled siis oled hea kuulmisega ja kõva poiss! Tegelikult kõik sellised postitused näitavad teie tarkust ja kompetentsust antud alal ja kui selliseid poleks siis ei oskaks ka arvata kui rumalad te olete. Täpselt sama kui 30-40KHz peetakse ultraheli alaks! Mina olen oma elukutse tõttu, kutsehaiguste tohtri juures neid teste juba 40aasta jooksul aeg ajalt teinud teinud ja tean väga hästi millised on need rikutud kõrvad ja millised mitte ja kui palju on aastate jooksul olukord muutunud.
      viimati muutis kasutaja humax; 04 m 2010, 12:11.

      Comment


        #18
        Vs: Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

        Väheusutav on see üle 25kHz kuulmine inimesel, kui siis ehk lastel võib-olla...
        Vananedes ülemine kuuldav sageduspiir ka alaneb, ise kunagi umbes 20-aastasena
        üle 22kHz enam ei eristanud. Kõrvakuulmist rikub näiteks mürarikas töökeskkond,
        aga ka tänapäeval kombeks olevatel ülivalju heliga kontsertidel-pidudel osalemine.
        Kõrvaarsti tehtud audiogrammil on siis juba üks või mitu sügavamat "lohku" sees.
        Üks minu tuttav oli noorena kahepoolse keskkõrvapõletiku läbi elanud, nüüd ta üle
        4kHz enam üldse ei kuule ja näiteks ka juuli-augusti rohutirtsude siristamist tema
        jaoks pole olemas, sealjuures tavalise kõne kuulmisega pole tal mingeid probleeme.
        viimati muutis kasutaja fre; 04 m 2010, 14:55.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #19
          Vs: Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

          Huvitav mille vastu sm humaxi meelest siis RaunoK eksis? Kas ta väitis et kuuleb PRAEGU 25-30kHz? Justkui mitte... vaid kinnitas selgelt et kuuleb praegu 16 kHz, mis on väga usutav. Aga teeme selle asja siis selgeks mis on ultraheli, kuulmise ealised iseärasused ja "rikutud" kõrvakuulmine - hästi ja lühidalt võtab need asjad kokku Avo-Rein Tereping oma raamatus "Kuulmispsühhologia", võtame ette sealt lk9 umbes poole pealt kuni lk10 lõpuni. Sealt ei näe midagi mis räägiks RaunoK vastu.

          Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
          Tegelikult kõik sellised postitused näitavad teie tarkust ja kompetentsust antud alal ja kui selliseid poleks siis ei oskaks ka arvata kui rumalad te olete. Täpselt sama kui 30-40KHz peetakse ultraheli alaks!
          Et siin teemas olin mina see kes nimetas vahemikku 30-40kHz ja sõna ultraheli siis pean ülaltoodud tsiteeringut ka endale adresseerituks. Vanameister soovitas asjad selgeks teha - selleks sobib hästi juba ülanimetatud raamat, kuid et kõigil ei ole see niimoodi käeulatuses nagu mul siis panen siia lingi. http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrasound

          Ma ei tea kuidas on sm humaxi värvinägemine, seepärast selgitan lingilt esimese parempoolse joonise juurde - seal on nimelt märgitud sagedused alates 20 kHz ja kõrgemale kollasega, sama värviga on ka selle alla kirjutatud "Ultrasound", mis tõlkides annab vasteks ultraheli.
          Enamgi veel, seal on sissejuhtauses lausa kirjutatud et "20 kHz serves as a useful lower limit in describing ultrasound"!

          Kas ma peaksin ikka end tundma rumalana kui pean sagedusi 30-40kHz ultraheliks???
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Vs: Kõrgsagedusheliga metsloomade peletamine

            kõik sõltub ka helitugevusest, kui kõrgelt kuuled. Lisaks võib tihti kuulda sageduste harmoonilisi.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment

            Working...
            X