Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

    Olen Heikko Gross, õpin Tartu Ülikoolis magistrantuuris kommunikatsioonijuhtimist. Hetkel viin ühe aine raames läbi väiksemat sorti uuringut, mille käigus soovin teada saada, miks inimesed valivad ühe või teise autoremonditöökoja ja kuidas nad selle valikuni jõuavad ning mida auto remonti viimise juures oluliseks peavad.

    Kasutasin meeleldi foorumit, sest üldjuhul liigub selles kanalis palju mõistlikke inimesi.

    Olen ülimalt tänulik kui võtad vaevaks vastata 13 lihtsale küsimusele, see ei tohiks võtta enam kui paar minutit, sest enamik on valikvariantidega.

    Kui töö valmis saan postitan töö lingi siia teemasse. Teema tundub minu jaoks ülimalt huvitav ja usun, et uuringu tulemusedki pakuvad paljudele huvi. Jään tänuvõlglaseks ja kui kellelgi hiljem vastuteenet on vaja siis abistan meelsasti!

    Link 13 lihtsa küsimuse juurde: http://www.connect.ee/uuring/209784354
    viimati muutis kasutaja rapboy666; 09 m 2010, 23:07.

    #2
    Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

    Veidi toores see küsitlus. Palju küsimusi jäi vastamata, sest ei viitsi ju lihtsa jah/ei asemel pikka juttu hakata kirjutama... (nt küsimus 2.!)

    Comment


      #3
      Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

      Mida see ankeet annab?
      Kas aitab parandada autode varastamise efektiivsust?
      Kas aitab pikendada tüütu reklaami osa raadios, lehes, TV-s?
      Kas suurendab MINU remondimehe koormust ja hinda?

      Mõelge sellele ja katsuge võimalikult õigesti valetada.
      Kuidas "Õigesti Valetada" õpetab A.H. Tammsaare ühes oma raamatus.

      Kui vaadata selle ankeedisüsteemi ülesehitust siis mulle tundub et
      psühholoogiliselt polnud see kõige mõistlikum.
      Kui ikka algusest peale ei ole teada mida sinust tahetakse
      ei kutsu see ka tõsiselt vastama.

      Comment


        #4
        Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

        Aitäh kommentaaride eest.

        To Petz: ma ei soovinud ankeeti meetrite pikkuseks venitada ja sellest tulenevalt ka kindlasti mõnedes kohtades teatav pinnapealsus ja teistpidi elukestev õpe - keegi pole seda uuringut mult kalli raha eest tellinud, teen seda koolitöö eesmärgil ja püüdsin endast parima anda, praeguseni oli mul ainult tagasiside mõnelt inimeselt, aga väga hea kui ma seda veel saan, siis oskan teinekord paremini teha.

        To A.R.: See ankeet peaks andma mõningas ülevaate sellest, miks ja mille alusel inimesed teevad oma valiku autoremonditöökodade vahel, selle uurimise taga on mu siiras huvi. Kuna aine nimega projektipraktika (milleraames ma seda väikest uuringut teostan) tuli läbi viia ühe organisatsiooni juures, siis ma annan neile hiljem nõu, kuidas klientide soove ja nende poolt pakutavat teenust paremini ühildada. Ja organisatsioon ei ole mingi suur teenindus. Kui soovid, siis üteln, ei hakka kohe reklaami tegema. Kui tahad, küsi see mult üle kas siin teema all või PS kaudu.

        Tõesti siiralt loodan, et ma selle ankeediga kellelegi otseselt liiga ei tee - ise ma selle pealt midagi ei teeni, saan huvitavad kogemusi ja targemaks ning annan selle käigus ühele väikesele parandusele nõu (oma piiratud teadmiste ja kogemustega). Kui ma kellelegi ülekohut olen teinud, siis andke andeks ja kui kellelgi veel kommentaare on kas ankeedi enda või üldisemalt selle teema kohta, siis nende üle on mul ainult hea meel. Kui nad on küsimuste vormis, siis ma püüan neile vastata kui oskan.

        Comment


          #5
          Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

          Lõpus jääb pisut selgusetuks. Tänatakse ankeedile vastamise eest ja pakutakse registreerumise võimalust muudes ankeetides ja uuringutes osalemiseks. Kui ma pole huvitatud mingisugusest registreerumisest ja sellel kohal brauseri akna lihtsalt kinni panen, kas siis see juba läbitud ankeet on arvestatud? Lihtsalt back-iga tagasi minnes satun tagasi eelmisele lehele ja näen, et võin justkui uuesti küsimustiku ära saata. Samas on kirjutatud, et seda uuringut "saab ühest arvutist teha vaid ühe korra". Mis siis tegelikult toimub?.
          viimati muutis kasutaja Plinn; 10 m 2010, 10:33.

          Comment


            #6
            Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

            See viimane leht on selle connect.ee soov endale mingeid vastajaid saada, sinna pea pea midagi enam sisestama. Kui see juba ette tuli, on küsimustik juba vastatud, tänud abi eest!

            Comment


              #7
              Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

              Esmalt postitatud rapboy666 poolt Vaata postitust
              Tõesti siiralt loodan, et ma selle ankeediga kellelegi otseselt liiga ei tee.
              Aga kaudselt?

              Kui tõsimeelselt vastata kuidas olen valinud mingi teenuse siis see on hulga
              keerulisem süsteem kui selles ankeedis on võimalik klõpsutada.

              Teiseks on ülal probleemina ka see, kas mu valikuasjaolude teadmine
              muudab mu olukorra paremaks või halvemaks?
              Kas ma saan ühiskonda usaldada?

              On võimalik muuta hindamisnäitajaid aga
              see ei muuda ju remondi tulemust.
              Ja siis tuleb teha täiendavat tööd. Minul.

              Näide usaldusest lähemalt.
              Tavaliselt saan usaldada Ohmi seadust.
              Aga kui kirjeldan Tõelist Igiliikurit,
              siis pean sest mööda vaatama ja

              KaruTech ilmselt ei taha seda lubatud 1 M eeki välja maksta.

              Ka selle üle võiks üks tulevane magister mõelda.
              Muidu saame veel ühe õnnetu Priimäe.
              ***
              Edu ja edukat kaitsmist.

              Comment


                #8
                Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                To A.R.: Õige jutt, aga need on juba pisut laiemad teemad - väärtushinnangud ja üldised käitumisnormid, milleni ma selle ankeediga kindlasti ei jõua, aga nende teemade üle mõtlen ikka.

                SUUR AITÄH KÕIGILE, kes vastasid! Vastuseid kogunes peaaegu 500 ja sellest peaks enam kui piisama, et saaksin väikstviisi analüüsi teha. Kui töö valmis saab, annan kindlasti tulemustest teada ja postitan töö lingi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                  Küsimus küsimuse nr. 5 vastusevariandi kohta:
                  "Suust-suhu leviva info kaudu."
                  No andke abi

                  Ja punkt number 10...
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                    Said veel mõned vastused.

                    Üsna OK küsimused. Häiris see, et eelmise küsimuse juurde ei saa backiga tagasi minna, aga see on juba Connect.ee probleem.
                    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                    ATiP1pN4XeM

                    Comment


                      #11
                      Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                      Veidi konstruktiivset kriitikat veel...
                      Sellise küsitluse juures, kus oluline pole mingi psühholoogiline moment (vastamise järjekord, jne...) vaid ainult sisu, muudaks täitmise vastajale lihtsamaks vorm, kus korraga kogu küsimustik näha või lihtsam edasi-tagasi navigeerida. Mitte nii, et vasta see küsimus ära, siis - üllatus-üllatus - võid järgmise punkti juurde minna. Üldisem tausta tunnetamine aitaks veidi adekvaatsemaid ja põhjalikumaid vastuseid anda. IMHO.

                      Aga teemasse. Ma viimasel ajal üsna tihti töökoda külastanud ja mõtisklesin veidi põhjuste üle. Kõik tegelikult lihtne...
                      Mulle oluline, et mind (eriti mu autot) mäletatakse, minuga tegeletakse ja vähemalt näiliselt püütakse kõik probleemid võimalikult kiiresti ja valutult lahendada. Telefonis kuuldud "tule siia, teeme ära!" või "küll midagi välja mõtleme" kaaluvad üles kõik muud aspektid (hind, korras tuba ja mis need seal veel olid... ). Siis veel sellised nüansid, et meister helistab autopoed läbi ja püüab mulle võimalikult soodsalt vajalikud jupid leida. Jne...
                      Ja kui olen juba leidnud oma töökoja, siis pole mul viitsimist ega tahtmist tundmatute kohtadega eksperimenteerida.

                      Aga mis selle "suust-suhu"ga valesti oli? Kõige usaldusväärsem info ju nii levibki!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                        Esmalt postitatud Petz poolt Vaata postitust
                        Aga mis selle "suust-suhu"ga valesti oli? Kõige usaldusväärsem info ju nii levibki!
                        Nüüd paistan mina ilmselgelt vales valguses, aga no kas...

                        Ah, tühja, mul lihtsalt on sünnist saati olnud kalduvus kuulata KÕRVADEGA, suu pole infosisend. Sorry, my bad.

                        //Suust-suhu turundus on sõnavärd nagu hoiatustrahv, vabandan ette//
                        /OT
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                          Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                          mul lihtsalt on sünnist saati olnud kalduvus kuulata KÕRVADEGA, suu pole infosisend.
                          Kui siin noorhärrad räägivad oma võimendajatest siis on ikka tähtis mitu vatti või kilovatti sealt VÄLJA tuleb.
                          Põhiline ikka väljund.
                          Ju siis on saadud ka keeles aru et tähtis on see kust info tuli ja kuidas teda levitati.
                          Raadios ju ka inimene ajab midagi suust välja aga ütleme et raadio rääkis.

                          Aga see on huvitav et on
                          käest kätte, silmast silma, ilmast ilma, päevast päeva, tunnist tundi,
                          aga peost suhu.
                          Täitsa huvitav.

                          Vaatasin,
                          Saareste 3. lk 971 on pool lehekülge neid SUU ütlemisi.
                          Mõned näited
                          räägivad suust suhu '4 silma all'
                          Kui kaks koos, siis kolmas suus
                          saatis teda rahva suhu
                          jutt jookseb suust suhu ja käest kätte
                          sitta su suhu
                          ole mu suuks
                          ei maksa sellele enam suud kulutada
                          jne
                          ******************
                          Vast on see "suust suhu" ka natuke selle mõttega et info liigub
                          ilma vahepealse kontrollita. Toimub kontrollita levitamine.

                          Nagu internetis, kõik masinad võivad saada teada et on SPAMM aga ikka saadetakse edasi.
                          Ja aetakse suust välja et toimub küberkaitse.
                          viimati muutis kasutaja A.R.; 11 m 2010, 07:38.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                            Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                            Küsimus küsimuse nr. 5 vastusevariandi kohta:
                            "Suust-suhu leviva info kaudu."
                            No andke abi

                            Ja punkt number 10...
                            No musi kaudu Waldur

                            Comment


                              #15
                              Vs: Pisut teist masti teema - väikene uuring autoremondi teemal

                              13. küsimus, a kui mul ei olegi sissetulekut?

                              Comment

                              Working...
                              X