Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

    BMW Foorumis ei tundunud pädevat rahvast, panen siia. Hetkel BMW omanikuna olen kõvasti auto kallal laamendanud ja mõndagi õppinud tema elektroonikast. Kui keegi sama rada käib siis ma annan kaks dokumenti, mis viivad otse punktist A punkti B ilma pika jututa.


    Mul on õnnestunud I-Busiga suhtlemine algeliselt käima saada ise ehitatud skeemiga. Põhimõtteline sisu on selles, et maki sees oleva ELMOS kivi juurest tõin otsad omale SN65HVDA195 kivile ning sealt edasi mikrokontrollerile (juhtus näpus olema) aga saaks ka otse PC-sse. CANi liidesega kontroller on mul ka olemas ja millalgi uurin CANi ka. Üldiselt BMW juhtmestikus toimuvast hakkan vaikselt aru saama.
    Hetkel midagi enamat jagada pole aga küsiks, et kas siin keegi veel samas suunas tegutseb?

    (loll foorum: "Tags cannot be overly common words (CAN)".)

    #2
    Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

    olen ka viimasel ajal intensiivselt otsinud endale lahendust kuidas E39 sse saaks aux sisendi makile panna, oli peal ka cd boks kuid see andis käe lõpuks niisiis olengi sunnitud ainult raadiot kuulama. kui boks veel toimis kuidagi siis tegin nii et boksist tulevad audio stereo juhtmete taha panin mobla mängima sama ajal pidi mingi suvaline plaat käima. nüüd peaks kuidagi ikkagi selle aux sisendi orgunnima valmistasin ka omale primitiivse skeemi millega arvuti taha ühendada "pole veel jõudnud katsetada". olen sutsu seda i-busi endale selgemaks teinud kuid suht vähe, tahangi arvuti ja autoga sutsu katsetada, aga ideaalne oleks nii kui mul oleks mingi kontroller mida saaks nii programmeerida et kui cd valin nupust annaks kontroller info läbi busi makile, et cd boks mängiks,(tean et sellised emulaatorid on müügil ka) Siiski tahaks ise proovida aga nii proff pole et oskaks ja teaks millist kontrollerit valida jne

    Comment


      #3
      Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

      ja need CD boxi emuleerijad maksavad üle 2 tonni, isegi kui ebay'st tellida. Jälgin teemat, päris huvitav!

      Comment


        #4
        Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

        võta ühendust http://salupa.exe.ee
        ta mingiaeg tegi nii rolilt makijuhtimise, kui viitega suunatuled kui nupust peeglite kokkutõmbamine ja muud sellised vigurid omal autole... bmw klubi foorumis ta ei käis, sellepärast sa teda sealt ei leidnudki
        tean teda kuna oli mul eelmises töökohas töökaaslane

        Comment


          #5
          Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

          Esmalt postitatud gljuk poolt Vaata postitust
          ja need CD boxi emuleerijad maksavad üle 2 tonni, isegi kui ebay'st tellida. Jälgin teemat, päris huvitav!
          auto24 leidsin lihtsa emulaatori millel on aux sisend (peab mingi pleieri veel taha panema) ja käib cd boxi asemele oli 800 seda ei mäleta kas oli uus või kasutatud
          ja vingemad kõige odavamad mis leidsin on siin http://www.eastmedia.ee/et/car_media...eller_dmc-bmw/

          Comment


            #6
            Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

            Tänan.
            Kuigi hind on ikkagi päris kirves

            Comment


              #7
              Vs: BMW, I-Bus, K-Bus, CAN jms

              leidsin veel paar lehekülge mis võiksid aidata


              ja siin on kellegi projekti kirjeldus kuidas ta saab mid displeile nupule vajutades oma teksti ette, kavatsengi seda enda jaoks edasi arendada vast, vaja oleks abi pic kontrolleri programmeerimisel kuna suht võõras teema kooli korra sai katsetatud

              Scrolling text on the BMW
              Multi Information Display

              I build this circuit, just to proof to myself, I was able to do it. J .

              I used for this, several references “I-bus and Hack the I-bus forum, some PIC forums and my own knowledge on electronics and computer science.

              The goal , is to display some scrolling text on the central console, without a computer and RS232 port, I perfomed this, thanks to a PIC microcontroller the 16f84.

              The PIC16F628 includes a UART, but unfortunately I could not have it at time for this project, So I used a routine that implements the RS232 protocol.

              Some programs in ASM to validate the circuit and the final prototype in the C language. Compiled on PCW.

              In this package , you will find :
              · the schematic of the prototype that allow to construct Ibus frames and send them respecting the RS232 protocol 9600 bauds,Parity=Even,8bits Data, 1 stop.
              · The C source code of the programme that sends the messages.
              · The Hex file to burn directly on the PIC “using a PIC programmer”.
              · A 3GP movie showing a sequence I had recorded on my BMW E39 MID.

              The prototype makes these operations:

              1 Print the message “Salam Alaykom” on the MID. (that means Hello world in Arabic).
              2 Shift the message to the Left at One character per 300 ms.
              3 shutoff the MID.
              4 print the message “ Y.BENAMAR “ (which is me ;-) ).
              5 wait for 2 seconds.
              6 shutoff the MID.
              At this moment the PIC works as a listener on 3 events represented by the 3 BP on the schematic, For my test they represent the 2 doors , Front Right , and both Rear ones.

              7 Each time a button is pressed (shorted to ground); the corresponding message “Porte Av.D!” or “Porte Ar.D!” or “Porte Ar.G!” (sorry its in frensh) is printed on the MID.
              8 wait for 2 secondes.
              9 shutoff the MID.

              Comment

              Working...
              X