Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Korralike käivituskaablite tegemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Korralike käivituskaablite tegemine

    Tekkis mõte teha korralikke käivituskaableid, aga pole eriti tugev elektroonikas. Pealegi need odavad kaablid "lasevad nii vähe voolu korraga läbi" ehk tuleb pikalt laadida ja hea kui üldse ilma vedamata käima saab.

    Eesmärk: kui palju odavamalt saaks ise kokku panna sama head kaablid nagu need nt http://ladu24.ee/ru/accessories/7008,23272/2237

    Kas on nii, et tuleb leida suure ristlõike pindalaga kaabel, kust läheks palju ampreid läbi? Kuidas pikkus rolli mängib?

    Huvitav on just see, et mul poe andmetel 350 kroonised, 500A ja 4m käivituskaablid, mis maksavad 10x vähem kui ülemised ja täna ei pannud mu väga tühjaks käiatud akuga autot käima. Tõime siis umbes 900 maksvad jämedad ja päris pikad kaablid (800A peaks olema) ja nendega ei oodanud sisuliselt üldse: kohe vedas end käima.

    Oskate ehk nõu ka anda, kust saaks korralikku kaablit ja korralike käppasid sinna otsa (neid müüakse ka ju igasuguseid - http://ladu24.ee/et/tarvikud/7008,23272,0
    viimati muutis kasutaja p2rt; 04 November 2009, 21:18.

    #2
    Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

    Äkki peaks vastu talve uue aku ostma?
    Selge on see, et juhe peab olema jäme, lühike ja kontakt ühenduspunktiga hea. Ühendust ei tehta mitte aku klemmidele, vaid starterile lähimasse võimalikku punkti.
    Viljastaval vene ajal sai kasutatud ka pukseerimistrossi ja alumiinium kaablit
    (ärge seda kodus järgi tehke)

    Comment


      #3
      Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

      Esmalt postitatud a1 poolt
      Äkki peaks vastu talve uue aku ostma?
      Selge on see, et juhe peab olema jäme, lühike ja kontakt ühenduspunktiga hea. Ühendust ei tehta mitte aku klemmidele, vaid starterile lähimasse võimalikku punkti.
      Viljastaval vene ajal sai kasutatud ka pukseerimistrossi ja alumiinium kaablit
      (ärge seda kodus järgi tehke)
      Aku juba on 1-2 aastat vana 72 või 74 amprine, generaator ka laeb ilusti. Aku test näitas, et aku on korras. Käivitamisel langes pinge 12 pealt 5-6 peale. Tegemist on diisliga ja eelsüüte küünlaid ta käivitamise hetkel välja ei lülitanud ehk ühe mehe arvates, on see ka nn nõrga ja aeglase ringiajamise põhjus??? Aga tagasi kaablite juurde

      Comment


        #4
        Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

        Esmalt postitatud p2rt poolt
        Aga tagasi kaablite juurde
        Kui vaatad oma viidatud kaabli käppasid, siis näed, et need on korralike kontaktpindadega. Ainult käppade seast aga selliseid silma ei paistnud, olid ainult mingid suht niraka väljanägemisega (pelgalt pildi järgi ei oska küll midagi neist arvata).
        Seal ka veidi lühemad ja peenemate juhtmetega http://ladu24.ee/ru/accessories/7008,23272,0,1/2238

        Comment


          #5
          Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

          Esmalt postitatud p2rt poolt
          Käivitamisel langes pinge 12 pealt 5-6 peale.
          Korras aku nii ei tee.

          Comment


            #6
            Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

            Mis kohapealt toimus mõõtmine, kas aku otstelt või akukaabliklemmilt ? Kas ühendus aku ja kaabli vahel ikka hea ? Sai omalgi küünaldel keelatud starteri ajal elektri kasutamine aga sellist jama küll polnud. Kas starter ei poo (puksid)?

            Comment


              #7
              Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

              Ütleme nii, et igaltpoolt on kuulda juttu, et kaabel peab ikka jäme ja korralik jms olema. Isiklikult olen igasugu autodele täkku andnud ja igasugu kaablitega, ka juustudega ja ei ole veel üksgi auto käivitamata jäänud. Ainus asi mida odavatele kaablitele ette heita saab, et isolatsiooni haprus tugevate külmakraadidega.

              Comment


                #8
                Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                Kui klemm või mõni muu koht, kuhu kaabli "käpp" ühendatakse, on oksiidikihi või sodiga kaetud, jäävad amprid ka sinna pidama. Käpa enda kvaliteet on samuti tähtis.

                Odavatel säästukatel on käpp plastikust, hambuline plekist riba ühel poolel.
                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                ATiP1pN4XeM

                Comment


                  #9
                  Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                  olen ka mõelnud teha korralikud kaablid . krokodillid saan vanade käivitusjuhtmete küljest. uued juhtmed, jämedad saan nii et mul on mingi 2 võimu paigalduse komplekti üle, säält võtan jämedad voolu juhtmed ca 8-10 mm2 silmaga vaadates tundub et sääl on igal juhul jämedam juhe kordades kui statoilis müüdavatel.

                  ja ma usun et jämedamast juhtmest mahuvad käivituse hetkel kõik vajalikud Amprid korraga läbi tormama


                  Head nokitsemist!!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                    Lisaks ka oma tähelepanekuid.
                    Maxima poest ei tasu osta käivituskaableid. Neil on isolatsioon küll hea paks aga juhe sees õhuke. Võid mõõta testriga palju on käivitamise ajal pingelang ühel juhtmel ja korrutada kahega(pakun et 1-3 V).
                    No diiselmootorid ei taha talvel (-20 juures) käima minna sest mootori kompressioon ja takistus suurem kui bensukatel ja õli paks.
                    Samuti on vahest starteri puksid läbi ja poob lihtsalt kinni.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                      1) Akuga on ka vist mingi probleem - uurime asja. Mõõdame veel korra üle, aga arvan, et klemmidelt (olin ise käivitaja rollis).

                      2) Suvel probleeme pole käivitumisega, ainult külmaga. Kuidas starteri poomist avastada?

                      3) Kas kontaktpind peaks aku klemmide ja käppade vahel olema maksimaalne?

                      4) Olen kuulnud, et vanasti tehti korralikud käivituskaablid keevitusjuhtmetest. Vaatasin, et isegi 120mm2 juhet saab osta

                      5) Mu enda kaableid uurides avastasin, et isolatsioonikiht on 2mm või isegi rohkem - ehk visuaalselt kaabli paksuse hindamisega sain tünni.

                      6) Kas mingit valemit on, kus on pikkus, ristlõike pindala jms vajalik, et arvutada kaablite eeldatav amprite läbilaskvus?

                      7) Neid käppi müüakse seal lehel kuni 250A - seega kui kaabel võiks isegi 600A läbi lasta, siis sellised käpad panevad ikka piiri peale?

                      Tänan kaasamõtlejaid!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                        Korralikud käivitus kaablid saad teha nii,et ostad korralikud "krokodillid" ja korraliku ristlõikega vaskkaabli.Millise ristlõikega kaablit kasutada,see sõltub käivituskaabli pikkusest ja rahakoti paksusest.
                        http://www.omitron.ee/index.php?sisu...d=66&itmid=910
                        Vana helitehnika remont Pärnus

                        Comment


                          #13
                          Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                          Mingisugune kalkulaator eestikeeles on siin http://salupa.exe.ee/index.php?leht=10/juhe&menu=teo

                          Amprite liikumisele paneb jah piiri see koht, millel on kõige väiksem läbilaske võime. Ilmselt ei olegi seal siis selleks need 250A krokod vaid pigem see ühenduskoht klemmi ja kroko lõugade vahel. Pingelang on suhteliselt meeletu su akul kävitamisel, aga see võib mingi vanemat sorti aku "tüüpviga" kah olla, kusagilt on nagu meeles et uue aja standardid on külmkäivitusel vist midagi et 10V juures jaksab 30sekundit ikka olla. Ei ole üldse kindel, kes vähegi targem parandab kohe mu lollused. Ühesõnaga, aku on küll kallis ja loomulikult võivad alati olla olemas korralikud krokod aga mugavam on ikka kui saad omaljõul liikumised tehtud ja ei pea teeääres külmetama kui pärast metsapeatust enam auto käima ei taha minna(jah, mingil põhjusel suretad ikka mootori välja, kõik lähevad pikaks ajaks metsa ja käsipidur ei tööta) ja siis seal tormis ja tuisus lootma et keegi otsa ei sõida või keegi märkab, et sa seal abi ootad.
                          Condemn the hive.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                            Esmane on loomulik auto korda saada, aga häid kaableid tahaks ikkagi teha.

                            Eile laadisin autot 30min, et täna käima läheks: ei midagi, paar tiiru vedas. Käisin akukeskuses, et alla 2a vana aku ja sellised jamad. Pinge oli pärast 30min sõitu 12,8, tüüp arvas, et võiks 13 olla või nõks rohkem, sest auto just sõidust tulnud. Mõõtsime akuvedeliku tihedust: näitas, et vähe laetud (happelisus väike). Ta ütles, et tuleb laadijaga laadida, sest see generaatori pealt laadimine ei aita nii väikse aja jooksul midagi.

                            Huvitav oli veel tema see jutt, suure ristläbilõike pindalaga kaablitega käivitamiseks kulub autol just rohkem voolu, sest takistus vms on suurem. Ühesõnaga ta rääkis vastupidist juttu minu arvamusele, et jämedad kaablid on head.

                            Ühesõnaga muretsen laadija ja laen aku täis korralikult, siis teeme uue akutesti ja vaatame kuidas pinge käivitumisel langeb kui mõõta pinget aku klemmidelt.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Korralike käivituskaablite tegemine

                              Esmalt postitatud p2rt poolt
                              Huvitav oli veel tema see jutt, suure ristläbilõike pindalaga kaablitega käivitamiseks kulub autol just rohkem voolu, sest takistus vms on suurem.
                              Ometi kord sain nüüd aru, miks olid tehtud käivitusjuhtmed 2.5 mm2
                              vaske (isolatsiooni oli hoolega pandud, välisläbimõõt ca 8 mm).
                              Aga mina loll vahetasin juhtmed 16 mm2 vastu.

                              Comment

                              Working...
                              X