Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

    Follow-me-home süsteem jätab peale mootori seiskamist tuled (udutuled või lähituled) tööle, et saaks kenasti toani jalutatud, kui valgustus õues puudub. Töötab ta kas 30/60/90 sekundit.
    Mõtlesin siin, et kui raske oleks sellise asja ehitamine E36'le. Vaja oleks ju põhimõtteliselt aegreleed 12V oma. Siis veel sisselülitamisnuppu. Aegrelee ühendada tulereleega.
    Mis spetsialistid arvaksid? On selline asi keeruline ehitada?

    #2
    Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

    Ise seletasid ilusti ära kuidas asjake teha, järelikult peaksid olema võimeline seda ehitama.
    Raske õppustel, kerge lahingus...

    Comment


      #3
      Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

      Ehitamine pole iseenesest keeruline. Küll ei tea ma, millist aegreleed valida. Oomipoest ma nagu sellist asja ei suuda leida. Ehk keegi aitab? Oleks hea, kui releel oleks sekundipiirkond valitav, nii alates kümnest sekundist kuni minutini.
      viimati muutis kasutaja ints23; 20 m 2009, 15:36.

      Comment


        #4
        Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

        munakeedu kella ja paari juhtme kontaktiga, nagu macgyver

        aga arvan, et digitaalist siin mööda ei saa. http://www.aaroncake.net/circuits/relaytim.asp googli esimene vaste.

        targemad oskavad midagi kivi ja komponentide koha pealt täpsemalt öelda..
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

          Iseasi mis endie ARK asjast arvab..TÜ on ikka väga jaburaks aetud viimasel ajal.

          Comment


            #6
            Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

            Esmalt postitatud sill poolt
            Iseasi mis endie ARK asjast arvab..TÜ on ikka väga jaburaks aetud viimasel ajal.
            TÜ saada ÜT

            Comment


              #7
              Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

              Kahjuks link ei tööta. Mis märgusõnade järgi otsisid Googlist?

              ARK ei arva asjast midagi, sest BMW'del on selline asi lisavarustuses. Aga kui lisavarustust pole, siis tuleb see ise ehitada.

              Comment


                #8
                Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                Kas selle lisa jaoks on ,,valmidus" juba tootja poolt ette nähtud (spetsiaalne pesa kaitsmepaneelis vms.)? Pääseks ilma juhtmestikku lõikumata.
                Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                Comment


                  #9
                  Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                  Esmalt postitatud 6p45s poolt
                  Kas selle lisa jaoks on ,,valmidus" juba tootja poolt ette nähtud (spetsiaalne pesa kaitsmepaneelis vms.)? Pääseks ilma juhtmestikku lõikumata.
                  Seda ma ei oska öelda. Minu teada mu 91.a. E36 pole mingit sellist valmidust.
                  viimati muutis kasutaja ints23; 21 m 2009, 12:36.

                  Comment


                    #10
                    Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                    googelda timerelay.
                    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                    Comment


                      #11
                      Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                      Ise kah suur E36 fänn, kõigi nelja masina puhul mis mul olnud on, ka polnud seda funktsiooni. Aga nagu kordagi polnud vajadust selle järgi.


                      Samas jah, kui seda ehitama hakkad, siis veendu, et asi töötab töökindlalt.
                      Et ei oleks nii, et ah tuled kustusid küll peale mingit aega, aga hommikul aku tühi mingi valemiga ja auto käima ei lähe.


                      Ma Sinu asemel olles uuriks asja ka selles suhtes.


                      EDIT: no ehitamine ei ole keeruline. Ja ma katsuks selle ühendamise asja ajada läbi pistikute ja pesadega, ilma originaaljuhtmestikku lõhkumata.

                      Kui väga tahad, siis saab küll.
                      viimati muutis kasutaja Elektrik; 21 m 2009, 16:22.

                      Comment


                        #12
                        Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                        Ehitamist ma ei kardagi, saanud juba igasuguseid vidinaid ise külge aretada (alustades udutuledest lõpetades kompuutriga ).

                        Hetkel seisab kogu asi relee taga kinni. Ehk oskad soovitada midagist?

                        Comment


                          #13
                          Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                          Relee hakkab lülitama mida? Udutulesid? Täistulesid? Kõike korraga? Parktule? Kas tagumised tuled lülitab kah järgi juhul kui näiteks täistuled põlema peavad? Teed selle selgeks. Nii, siis vaatad mis number on pirnidele enne tähte W kirjutatud. Liidad kõik kokku. Näiteks oletame et 50W, kaks tuld ees põlevad, taga on kustus kõik, saad 50 plus 50 on 100W. P või siis ka N on U korda I, vool korda pinge. Pinge on teada, 12V P on 100W, seega I leidmiseks jagame 100/12 saame 8,3 perioodis. See on amprites, seega võiks relee olla 12V ja ROHKEM kui kaheksa amprit jaksama lülitada, lähim on ilmselt 10A, võtad nüüd mingi poe lehe lahti ja releed ette ja otsid relee 12V/10A ja vaatad et oleks sulle sobiv (NC või NO) normaly closed või siis normaly opened. ja ongi relee valitud. Väga kiire ja lihtne, ei sisalda kellegi teise vastuse ootamist vaid piisab keskkooli läbimisest.
                          Condemn the hive.

                          Comment


                            #14
                            Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                            E39 lähevad lähituled ja tagumised tuled põlema kui võti on 0 asendis või üldse süütelukust eemaldatud.

                            Comment


                              #15
                              Vs: BMW Follow-me-home süsteemi iseehitamine

                              Ainpaasalu, seda kõike ma juba tean, kuid kordamine on tarkuse ema

                              Ma lihtsalt ei suuda e-poest sellist releed leida. Too mulle näide elfaelektroonika.ee tootevalikust?

                              Comment

                              Working...
                              X