Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

    Niisis on autos tehase navi ja üks aftermarket DVD mängija. Mängijal on voolu pistikus 3 juhet, pidev 12V, mass ja süüte 12V. Probleem selles, et iga kord kui süüte välja keeran läheb mängija kinni kohe, see on nats kehva variant. Hetkel ühendasin sinna süüte juhtme peale kah pideva 12V, nüüd pean ise kinni panema mängija koguaeg.

    Küsimus selline, et kas kuidagi on võimalik panna see mängija reageerima võtmele nii, et kui keeran võtme esimesse asendisse siis läheb mängija juba käima. Ja vait võiks siis jääda kui võtme välja võtan.

    Autoks on 2001+ Audi A6. Varem oli sees Concert II raadio ja nüüd on RNS-D navi. Concert raadio täpselt nii käitus ka varem, kui keerasin võtme esimesse asendisse läks raadio tööle, kui nulli keerasin käis endiselte edasi ja vait jäi alles siis kui võtme välja võtsin. Kui ma ei eksi siis kasutas ta selleks CAN BUS'i. Hetkel paigaldatud RNS-D on veits vanem seade ja sellel ei tule need signaalid üle CAN BUS'i vaid eraldi juhtmetena. (täpsemalt siis süüde ja taustavalgustus).

    On sellele mingi lahendus või pean elama hetke olukorraga?

    #2
    Vs: DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

    Pole sul seal mingit CAN Bus i´.Mustas pistikus, must/punane juhe on süütelukuga lülituv.Pistiku otsa peale on nr. kirjutatud: 8 mass, 7 otse akult +, 4 lukuga lülituv +. Juhe võib olla ka pruun/punane, aga klemmi number jääb samaks(4).

    Comment


      #3
      Vs: DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

      Minul ei ole seda enam. See juhe on seal kuni 01 aasta autodel, mul on 01 edasi, ehk siis 2001 aasta lõpul toodetud facelift mudel, sellepärast see + mul aastaarvu lõpus oligi.

      Nagu ma kirjutasin oli mul ennem Concert II makk (mis teatavsti töötab ju CAN Bus'iga). Pistik on selline:

      viimati muutis kasutaja ftt; 07 m 2009, 15:34.

      Comment


        #4
        Vs: DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

        Niiet 4 klemm on praegu tühi. Siis tuleb Sul vedada see 86S juhe süütelukust, seal on ta olemas. Klemm plaadil peaks ta number olema 8 (peenem punane juhe). Kaitse vahele ja voilaa.
        Ma jah vahtisin suure hooga vanema tüübi skeemi. Uuemal an asi jah CAN Bus´iga lahendatud(näidiku plokk ja central electronic moodul otsustavad millal makk välja lülitada)

        Comment


          #5
          Vs: DVD mängija sisse/välja-lülitamine vastavalt võtme asendile

          Suured tänud sulle, ma arvasingi et ta kuskil ikka olemas on.

          Comment

          Working...
          X