Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Udukate skeem !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Udukate skeem !

    Sooviksin ,et keegi seletaks mulle, kuidas udukaid läbi relee installida. Hetkel on ilma releeta ja otse( seepärast ei kasuta neid hetkel). Aga soov on et nad jääksid iseseisvaks üksuseks ja ei sõltuks park-,lähi- ja kaugtuledest !!!
    Kas keegi viitsiks mingi skeemi mulle kribada.

    #2
    Selle jaoks pole vast skeemi vajagi. Piisab kirjeldusest.Kui sa tahad, et udukad jäävad eraldi üksuseks, siis pane lüliti relee mähise ja süüteluku vahele ja teise relee mähise kontakti ühenda massi. Süütelukust sa võid võtta aku klemmiga ühendatud klemmist või läbi süüteluku. Viimasel juhul udukaid saad kasutada sisselülitatud süüte korral.Udukatega hakkame peale siis massist, mille külge läheb uduka üks klemm. Teine uduka klemm läheb relee kontakti külge ja sealt aku +. Soovitav oleks aku + ja relee kontakti vahele panna kaitse 25-30A. Relee mähise poolne juhtmestik võib olla väiksema ristlõikega aga laternad ühenda nõks jämedama juhtmega, et see ei läheks kuumaks ega teeks siis pahandust (põleb maha).

    Comment


      #3
      On ikka veel paar küsimust.
      Ega ma ei pea ju seda udukate massi juhet nii pikkaks vedama, võin ju panna udukate juurest massi ja releesse salongist massi võtta. On nii VIST.
      Mul on relee, nelja otsaga. Peal on numbrid 30, 85, 86, 87.
      Nagu lotot mängiks ;D Mis kuhugi nr. alla panna.

      Comment


        #4
        Massi võid võtta tõesti lähimast punktist. Relee kohta niipalju, et peast ei mäleta neid numbreid kuid mõõda testriga otste vahel ja mille vahel on takistus, see ongi mähis. Kui sul aga ei juhtu testrit olema, siis on võimalik ka korpus avada ja vaadata "karu kõhtu". Enamuses kinnitatakse korpus nelja nägaga, kuid see on varu variant.

        Comment


          #5
          Mul]http://www.the12volt.com/relays/relays.asp
          Mul
          on relee, nelja otsaga. Peal on numbrid 30, 85, 86, 87.
          Nagu lotot mängiks Mis kuhugi nr. alla panna.
          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

          Comment


            #6
            ok, tänud lingi eest.
            Aga kas keegi tõlgiks mulle. Ma ikkagi ei saa aru, mis kuhugi läheb. PALUN!

            Comment


              #7
              30 - aku + otsale
              87 - uduka pirni külge
              86 - keresse
              85 - lülitist
              Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

              Comment

              Working...
              X