Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tsikkli elektri süsteem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tsikkli elektri süsteem

    Sai mõni aeg tagasi ostetud ära hooratud Yamaha Rd 80 Mx. Nüüd siis olen jõudnud elektri juurde. Võtsin siis kõik elektri süsteemi maha ja nüüd tuvastasin kõik otsad ära Aga sellel rattal oli juba ennem elektri süsteemi vähe kärbitud. Nimelt kellelgil eelmisel omaniku ei olnud vist uue aku jaoks raha ja oli selle süsteemist välja võtnud. Nüüd aga oleks mul vaja see ikka tagsi panna, kuid aku laadimine jääb kuidagi segaseks.
    Sai nüüd kõikidele detailidele skeemi peal nimi leitud ja nüüd selgus, et asi ei olegi nii hull, puudu on ainult aku ja üks diood. Aga mis diood see aku laadimiseks on? Laseb elektrit ainult ühte pidi läbi, seda ma tean Süsteem on muidu 6V ja aku peaks olema 2A, geneka võimsust ei tea.

    #2
    Vs: Tsikkli elektri süsteem

    võta suvaline diood, mis pinget ja voolu kannatab.
    arvatatavasti 1n400x seeria sobib... kontrolli datasheedist

    Comment


      #3
      Vs: Tsikkli elektri süsteem

      Kui see diood on akuga jadamisi siis võta ikka suurema varuga ca.5...10A taluvusega, kuumeneb vähem ja kaob võimalus et midagi üles sulatab.
      Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

      Comment


        #4
        Vs: Tsikkli elektri süsteem

        Sobima peaks iga diood, mis kannatab suuremat pinget kui 6 volti ja talub koormust üle 2 A. Kindluse mõttes tuleks ka väike varu jätta.

        Comment


          #5
          Vs: Tsikkli elektri süsteem

          Suured tänud Leidsin siis piisavalt taluva dioodi (10A ja 400V)

          Comment

          Working...
          X