Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Bmw soojendusega peegel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bmw soojendusega peegel

    Nimelt autoks E36. Bmw-del selline asi, et niikui süüte sisse paned hakkavad peeglisoojendused tööle. Njahh üks hakkab teine mitte. Peeglini igatahes vool jõuaba, aga soojaks ei lähe. Peegliklaas iseenesest terve. Kas võib soojarada puru olla? Kas neid remonditakse kahh? Või mõni muu lahendus. Ideid?

    #2
    Vs: Bmw soojendusega peegel

    Siin midagi isemõtlejale:

    http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=7529

    Seal soovitatakse peeglisoojendus panna aknasoojenduslüliti alla. Vist küll siis kui selle takistidega teema külge aretad.
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

    Comment


      #3
      Vs: Bmw soojendusega peegel

      See teema juba läbi uuritud! Äkki mõni muu variant lihtsalt olemas?? Aga tänan vastamast!

      Comment


        #4
        Vs: Bmw soojendusega peegel

        Uus klaas on liiga kallis?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Vs: Bmw soojendusega peegel

          VW kohta on õpetus http://www.passat-b5.ru/index.php?op...=132&Itemid=57, Audil sama süsteem. BMW kohta kindlalt ei tea.

          Comment


            #6
            Vs: Bmw soojendusega peegel

            Nikroomtraat termorüüzis peaks küll lihtsaim ja odavaim variant olema . On olemas ka küttematid, kuid ilmselt hinnalt uue peegliga ei konkureeri.

            Comment


              #7
              Vs: Bmw soojendusega peegel

              Aru ma ei saa, korras peegliklaasi saad ju Sauelt Igori või Siimu käest. See mõnisada krooni pole ju kuigi suur väljaminek sellise mugavuse eest.
              Või siit:http://foorum.bmw-club.ee/viewforum....f19fc5151c3be3

              Comment


                #8
                Vs: Bmw soojendusega peegel

                Äkki keegi seletaks selle skeemi toimimist (kuidas 4 juhtmega ja 1 mootoriga liigutada peeglit 2-s suunas ja kütta ka peeglisoojendust). Kas see lüliti peeglis on termolüliti?
                http://autolib.diakom.ru/CAR/BMW/199...GRAMS/1709.pdf

                Comment


                  #9
                  Vs: Bmw soojendusega peegel

                  Skeemi järgi paistab see termolüliti moodi olevat.BMWl juhiti peeglit kuidagi nii,mootor veab otse võlliga paremale ja vasakule.Üles,alla liigutamiseks on solenoid millega nihutati vedav hammasvöö üles,alla võllile.
                  Segane,aga vast saate aru.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Bmw soojendusega peegel

                    Esmalt postitatud tiitk poolt
                    Nikroomtraat termorüüzis peaks küll lihtsaim ja odavaim variant olema . On olemas ka küttematid, kuid ilmselt hinnalt uue peegliga ei konkureeri.
                    Ehk oskab keegi selle nikroomtraadi kohta lähemalt rääkida?
                    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                    www.sansui.us/AU-9500.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Bmw soojendusega peegel

                      Esmalt postitatud Nimeta poolt
                      Ehk oskab keegi selle nikroomtraadi kohta lähemalt rääkida?
                      Takistustraat, nt. vana elektripliidi küttespiraal (olid sellised lahtise vedrukujulise spiraaliga). Võid ka poest osta http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=60-803-03

                      Comment


                        #12
                        Vs: Bmw soojendusega peegel

                        Et paneks seda traati termorüüsse, kleebiks peegli taha. Mulle jääb natuke arusaamatuks, et kuidas seda ühendada siis? Vool mõlemast otsast peale? Mingeid lisatakisteid ei pea panema? Mis paksust võiks kasutada?
                        Seal on 0,3mm traadi 1m takistuseks 19oomi. Mul oleks mingi 30cm vaja, siis tuleb mingi 7oomine takistus mul. See läheb põlema ju?
                        Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                        www.sansui.us/AU-9500.htm

                        Comment


                          #13
                          Vs: Bmw soojendusega peegel

                          Esmalt postitatud Nimeta poolt
                          Et paneks seda traati termorüüsse, kleebiks peegli taha. Mulle jääb natuke arusaamatuks, et kuidas seda ühendada siis? Vool mõlemast otsast peale? Mingeid lisatakisteid ei pea panema? Mis paksust võiks kasutada?
                          Seal on 0,3mm traadi 1m takistuseks 19oomi. Mul oleks mingi 30cm vaja, siis tuleb mingi 7oomine takistus mul. See läheb põlema ju?
                          Ühendada saab vaid ühel viisil- pluss ühte ja miinus teise otsa. Võid kasutada järjestikku lisatakistit (muidugi vastava võimsusega, muidu põleb läbi) või pikemat traati või peenemat (suurema takistusega pikkusühiku kohta). Ühendamisel on küll see probleem, et nikroomtraadile tavalise jootmisega klemme külge ei saa.
                          Paksuse määrab takistus- nt. Audil peeglisoojendusel takistus 19 oomi. Põlemaminekut eriti ei usu.
                          Koolifüüsikat abiks võttes (Ohmi seadus ) saame-
                          Voolutugevus on 12/7=1,7A. Võimsus 1,7*12=20,4 W. Eralduv soojus jaguneb sul 30 cm peale, 0,66 W 1 cm kohta. Kui kasutada ainult takisteid, siis ilmselt iga takisti läheks kuumemaks kui takistustraat. Oleneb ka soojuse ülekandest (kontakt peegliklaasiga, välistemperatuur). Alumiiniumteip peaks seda ühtlustama/hajutama.
                          Nt istmesoojenduse kahe elemendi (sisult sama takistustraat) kogutakistus on umbes 4 oomi- ei põle, aga soojendab.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Bmw soojendusega peegel

                            Kuidas selle traadi külge tina võtab? Proovin siin, aga kuidagi ei õnnestu. Kraapisin võimalikku isolatsiooni maha, aga ei miskit...


                            Esmalt postitatud Nimeta poolt
                            Et paneks seda traati termorüüsse, kleebiks peegli taha. Mulle jääb natuke arusaamatuks, et kuidas seda ühendada siis? Vool mõlemast otsast peale? Mingeid lisatakisteid ei pea panema? Mis paksust võiks kasutada?
                            Seal on 0,3mm traadi 1m takistuseks 19oomi. Mul oleks mingi 30cm vaja, siis tuleb mingi 7oomine takistus mul. See läheb põlema ju?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Bmw soojendusega peegel

                              Ühendamisel on küll see probleem, et nikroomtraadile tavalise jootmisega klemme külge ei saa.
                              eelmise postitaja tekstist
                              Fibaro juhtmevaba koduautomaatika - www.indome.ee
                              Tark kodu vähem kui 500€ eest

                              Comment

                              Working...
                              X