Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Auto salongipuhuri sõltumatu ekspertiis?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Auto salongipuhuri sõltumatu ekspertiis?

    Oleks vaja ametlikku ja erapooletut eksperdi hinnangut salongipuhrile. Poest ostetud uus puhur undab ja müüja väidab, et see on normaalne ja kaupa ümber ei vaheta. Käis isegi tehases garantiis ja sealt öeldi, et kõik on korras. Jah mootor töötab, aga ulub/undab. Lisaks müüja väidab, et järelikult viga on autos mittes puhuris. Vanal mootoril on harjad kulunud, muidu toimib ilusti vaikselt, ainult kerge tuulevuhin on kuulda.

    Pannes ventilaatori laual laboritoitekaga käima, on selgelt kuulda ebanormaalseld helid. Kelle poole võiks pöörduda? On äkki siin kedagi sellist, kelle poole pöörduda?

    #2
    Kui teed originaali ja uuega laual võrdlusvideod, siis see ka ei aita?

    Comment


      #3
      Tarbijavaidluste jurist soovitas pöörduda autoremonditöökoja poole, kes siis paigaldaks/vahetaks puhuri ja annaks kirjaliku arvamuse. Tundub liiga suur/kallis töö (mille ma peaks veel lisaks maksma), kui viga on tuvastatav ka laual, ilma autota ja mis välistaks ka auto vea. Minu arvamus/video ei loe, isegi kui ma olen selle ala spetsialist, see pole erapooletu. Põhimõtteliselt peaks sobima iga elektroonika remondifirma arvamus ma pakun. Autofirmadel pole enamasti laboritoitekaid laual.

      Comment


        #4
        Siis tuleb uurida toote kohta kirjandust. Kas on kuskil antud kui tugevat heli(mitu dB) see ventilaator näiteks 14v juures maksimum pöörete juures peab tegema. Ja siis ära mõõtma.
        Teine asi veel. Kui ventikas laual, siis uuri neid labasid. Kas on kuskil mingi väike jälg, kus on tasakaal küljes olnud. Seal peaksid olema väikesed plekitükid. On olnud juhus, kus tasakaal on ära tulnud paigalduse käigus ja siis see tasakaalust väljas olev tiivik teegi häält.
        Tõenäoliselt tegemist odavama "B" grupi tootega. Nendega ongi suht raske vaielda.

        Comment


          #5
          Need max dB ei mängi hetkel rolli. Kõige hullem ulgumine on madalatel pööretel, mis vahemikus puhur enamus ajast sõidu ajal töötab. Max pööretel on tuulevuhin nii suur, et ulgumist enam ei kuule. Üks tasakaal on küljes, rohkem neid ei olnudki. Hind oli keskpärane 90€. Kõige odavam oli 50€ ja originaal 150€. Hetkel tundub, et pean ikkagi originaali ostma ja enne paigaldust võrdlusvideo tegema.

          Saatsin tootja peakontorisse kirja. Eks vaatab mis vastavad, kui vastavad.

          Comment


            #6
            Kas heli on mehaaniline (laagrid, õhu liikumine) või elektrooniline (pwm vms)? Kas sama tulemus on autoakuga toites?
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              osad vendid urisevadki ... teised mitte -- olenevalt ::
              • tsentreeritusest
              • labade disainist ja töötlus-kvaliteedist (aerodünaamikast)
              • !!! süsteemi !!! üldisest arodünaamikast -- s.o. vent mis uriseb ei pruugi niipalju uriseda omale kohale monteerituna ja vastupidi
              • mootori enda disainist/kvaliteedist
              • laagrite kulumist ja ®-kvaliteedist
              vaata ventilatsiooni tootjate/paigaldajate poole (ekspertiisi asjus)

              Comment

              Working...
              X