Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Teemasse puutuvatest ja mittepuutuvatest postitustest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Teemasse puutuvatest ja mittepuutuvatest postitustest

    Täielik nonsens on mõista olukorda kui ei administraator ega moderaator vasta küsitule, ei hinda üldse olukorda.
    Minul siin täielikult jäänud mulje, et mina ei või oma arvamust välja ütelda, muu rahvas kes "õigeid" arvamusi ütleb - sellele osale kõik lubatud?
    Ainus kes siin vastas on Scott, ka martinj ja vasaraonu on minevikus paari küsimuse korral vastanud.
    Peaks olema teemaalgataja prioriteet, et soovimatud ja tehniliselt mitte asjakohased postid saab kustutada. Soovimatud ses osas, et mulle on küll ninaalla hõõrutud, et "risustan teemat" - nagu oli see teema "Markeeringute mahalihvimisest" - selles loeti minu arvamus risuks ja selle väljaütelnu ei saanud n.ö. mingit karistust - võis otse minu pihta selle ilastada? Nüüd kui mina kirjutasin "Väikse CNC..." teemasse pöördumise ühe "asjatundja postituse" suunas siis oli kohe kisa lahti ja minu postitusest kustutati read "siis ei ole sa ise järelikult õiget CNC masinat näinud" ja "kui inimene ajab p...a siis ei jää lihtsalt muud üle" - millises osas on see kirjutajale solvavam kui "Markeeringute mahalihvimises" - "radiotehnika, ära risusta mu teemat" ja järgmises teemas sama autori poolt "radiotehnika, ära risusta mu teemat, ühe teema sa mul juba...keerasid" ??? kuidas niisugust suhtumist peab võtma? Miks mina pean niisuguseid ühest kõrvast sisse-teisest välja põhimõttel võtma? Minule võib ütelda mida sülg suhu toob - mina samaga vastata ei tohi?

    Samuti see teema elektrijuhtmete valestiühendamisest. Oksele ajab taoline jutt "nüüd ikka on standardid..." mida sellest välja lugeda? Loll ja pime ka saab aru, et rõhk on sõnal NÜÜD - varem siis ei olnud? see ju on pulli...t, olid need standardid ka varem, tehti vigu enne ja tehakse nüüd ja pole mõtet ajada möga, minna teemast välja ja siis loota, et kõik lambad hakkavad kaasa määgima. Ma arvan, et niisuguse teemaehituse puhul tekib üldse küsimus, et kui inimene pole elanud suurt enne 90-id siis tal veel ei ole elektrikilpi asja oma näppe toppidagi, ammu siis tulla standarditest rääkima. Postitatud teema koos piltidega andis jälle võimaluse ilaämbrit tühjendada kuid pildid pingemõõtmise tulemustega ei ole kusagil ühes pistikupesas, kogu jaotuspunkti elekter oli märgitud ajal niisugune. Naabril kes talunik, sel oli sama lugu ja teistel kes sama jaotuspunkti taha jäid. Ja sellest oli postitajal A.R. veel vähe - läheb s...b mu teise teemasse ka nõmedusi mingist Leninist jne. - siit õpetus mulle: tasuta trükkplaate pole mõtet teha, samuti teistele inimestele foorumlase kiitmine, et asjalik ja tore inimene... tasuks on p...ämbri turjale tühjakskallamine!
    Siis mõni tuleb rääkima digitestrist, et see ei näita õigesti jne - loe post läbi, jutt oli ka hõõglampidest...

    Minu SMPS toiteka teema skeemifoorumis ilastati samuti asjasse mittepuutuvaid lauseid täis.
    Mida annab mulle teadmine, et keegi kusagil tegi -kui tegi siis tulgu rääkigu kuidas tegi, mida tegi ja milleks tegi. Siis on postitusest ka kasu, nonsens on ju lähtuda põhimõttest - "mõisa peale" e. kes enne valmis teeb nagu antud teemas mulje jääb. Mind ei huvita kes enne tegi või kes pärast teeb. Asja point on see, et näit. kui siia tuleb inimene ja tahab sarnaste parameetritega SMPS ehitada siis tal oleks selle teema abil see võimalik. Siin pole ainsat teemat kus see või mõni teine SMPS oleks üksipulgi ära lahatud ja juhendeid järgides ka tehtav, kui on siis näidake mulle ka - otsingut olen muide ka kasutanud sel teemal. See, et mõni leiab ostsillogrammil ainult ühe impulsi on oma viga - juurde oli kirjutatud laotuste ajaskaala, ei ole ju võimalik korraga võtta pilti ca. 100kHz toimuvaid muutusi ajaintervalliga näit. 50ms/jaotus - tegu analoogossiga, seal näeb sel juhul vaid kogu ekraani hõlmavat helendust. Kusagil pole juttu olnud teemas, et ainult ühe impulsi sain, las keegi toob välja kui kusagil nii kirjutasin - pildid olid eelkõige mõttega, et mida taolise skeemilahenduse puhul nendest signaalikujudest ARVATAKSE - kas need on OK või on midagi mäda? Pigem jääb mulje, et ei osata vastata, aga siis pole ju mõtet ajada ka OT-d ? Samuti on kohased väited "saab ka ilma teiste abi ja internetita" - see on mulle täiesti arusaamatu nii pehmelt ütelda, mida sellega ütelda tahetakse?
    Roboteid saab ka täiesti ilma internetita ehitada (ilma kodulehtedel poosetamiseta) - oleks minu vastus sellele andreie väljaütlemisele. Mõte oleks, et jäägem ikka inimesteks mitte ärgem elagem üksteise kõride kallal aga see on palju palutud, see kehtib vaid mõnel juhul, mõne indiviidi suhtes.
    Siiani ei ole sellele adekvaatset vastust saanud - ja ka mina jätkan sama liini, ei kavatsegi kellegi hääletoru olla, ütlen ka oma arvamused edaspidi välja.
    viimati muutis kasutaja tanker; 13 m 2011, 08:24. Põhjus: Liigutatud siia teemast 'Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)'. Esimesed laused jäid originaalteemasse
    -superradical-

    #2
    Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    Minu SMPS toiteka teema skeemifoorumis ilastati samuti asjasse mittepuutuvaid lauseid täis.
    Mida annab mulle teadmine, et keegi kusagil tegi -kui tegi siis tulgu rääkigu kuidas tegi, mida tegi ja milleks tegi. Siis on postitusest ka kasu, nonsens on ju lähtuda põhimõttest - "mõisa peale" e. kes enne valmis teeb nagu antud teemas mulje jääb. Mind ei huvita kes enne tegi või kes pärast teeb. Asja point on see, et näit. kui siia tuleb inimene ja tahab sarnaste parameetritega SMPS ehitada siis tal oleks selle teema abil see võimalik. Siin pole ainsat teemat kus see või mõni teine SMPS oleks üksipulgi ära lahatud ja juhendeid järgides ka tehtav, kui on siis näidake mulle ka - otsingut olen muide ka kasutanud sel teemal. See, et mõni leiab ostsillogrammil ainult ühe impulsi on oma viga - juurde oli kirjutatud laotuste ajaskaala, ei ole ju võimalik korraga võtta pilti ca. 100kHz toimuvaid muutusi ajaintervalliga näit. 50ms/jaotus - tegu analoogossiga, seal näeb sel juhul vaid kogu ekraani hõlmavat helendust. Kusagil pole juttu olnud teemas, et ainult ühe impulsi sain, las keegi toob välja kui kusagil nii kirjutasin - pildid olid eelkõige mõttega, et mida taolise skeemilahenduse puhul nendest signaalikujudest .
    Valdav enamus meist on päris abivalmid inimesed, kes oma vabast ajast aitavad teistel lahendada probleeme, millega nood mingil põhjusel hakkama ei saa. Lugesin seda SMPS toiteka teemat ning minu arust on seal üritatud sulle igati abiks olla. Igal foorumi kasutajal on õigus siin foorumis avaldada oma isiklikku subjektiivset arvamust ning mõnikord võidakse sulle anda head nõu ja mõnikord võib olla mitte nii head. Igaüks üritab aidata sellisel viisil kuidas ta parasjagu oskab ja kuidas ta teadmised võimaldavad. Mõne inimese jaoks võib üks probleem tunduda elementaarsena, mõne teise inimese jaoks see sama probleem ülikeerulise tuumafüüsikana.

    Selletõttu ma sinu reageeringust SMPS toiteka teema osas aru ei saa. Antud teemas on sulle üritatud igati abiks olla ning teemavälist juttu oled sa seal lõpu poole pigem ise ajanud ...
    viimati muutis kasutaja tanker; 12 m 2011, 15:30.

    Comment


      #3
      Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

      Milline osa on teemaväline?
      andreie kohatu märkus, targutamine - sellele vastamine on jah teemaväline ja mitte põhjuseta.

      Anyway, muidugi oleks jõudnud iseseisvalt selle ploki töölesaamiseni nagu ta hetkel on. Lihtsalt mõte oli, et oleks ka huvilistele võimalus - kesnäit. tuleb ja otsib võimalusi.
      Seal teemas ainus asjalike postide tegija oli Pläsku+paar posti veel viidetega komponentidele (needki võivad abiotsijat aidata). samas signaalikujude kohta ei saanud ma ainsatki vastust - on need head kujud või mitte/vajaks või ei vajaks veel miski kusagil väljavahetamist? Milline oleks umbkaudu ideaalne signaalikuju? Ainsat niisugust vastust pole. Pläsku mainis kohe, et ta telerite plokkidega tegelenud jne - teda hukka ei mõista ja pole ka põhjust sest tema jutust võibvabalt olla huvilistele ka abi aga kus on need kes end siin maru tarkadeks peavad igast valdkonnast? ma pigem usun, et suuri sõnu armastab rahvas teha. Kui ehitamiseks läheb siis on multisim jne kogu lugu...
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
        Milline osa on teemaväline?
        andreie kohatu märkus, targutamine - sellele vastamine on jah teemaväline ja mitte põhjuseta.

        Anyway, muidugi oleks jõudnud iseseisvalt selle ploki töölesaamiseni nagu ta hetkel on. Lihtsalt mõte oli, et oleks ka huvilistele võimalus - kesnäit. tuleb ja otsib võimalusi.
        Seal teemas ainus asjalike postide tegija oli Pläsku+paar posti veel viidetega komponentidele (needki võivad abiotsijat aidata). samas signaalikujude kohta ei saanud ma ainsatki vastust - on need head kujud või mitte/vajaks või ei vajaks veel miski kusagil väljavahetamist? Milline oleks umbkaudu ideaalne signaalikuju? Ainsat niisugust vastust pole. Pläsku mainis kohe, et ta telerite plokkidega tegelenud jne - teda hukka ei mõista ja pole ka põhjust sest tema jutust võibvabalt olla huvilistele ka abi aga kus on need kes end siin maru tarkadeks peavad igast valdkonnast? ma pigem usun, et suuri sõnu armastab rahvas teha. Kui ehitamiseks läheb siis on multisim jne kogu lugu...
        Kordan üle: Valdav enamus meist on päris abivalmid inimesed, kes oma vabast ajast aitavad teistel lahendada probleeme, millega nood mingil põhjusel hakkama ei saa.
        Kui sa küsid foorumis midagi, siis ei saa sa nõuda, et keegi sulle täpselt vastab. Kui keegi teab ning aega leiab, siis ta aitab teemapüstitajat. Kui keegi ei tea või aega pole, siis ta ka ei vasta. See on internetifoorumite üldine tööpõhimõte

        Comment


          #5
          Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

          Ohh-jahh. Lugesin nüüd radiotehnika jutu läbi... mõtlesin paar minutit...mõtlesin veel...(soovitan seda kõigile enne vastamist).
          - Ma saan aru radiotehnikast, kui teda häirivad need verbaalsed mudamaadlused ja kukepoksid, mis tekivad tema otsekoheste väljaütlemiste peale. Need tunduvad küll hetkel aktuaalsed ja häirivad, aga olen kindel, et kui näiteks aasta pärast keegi satub otsinguga sellisesse teemasse, siis teda need vaevalt huvitavad, inimene ju kasutab otsingut ikka tehnilise info leidmiseks.
          - Foorumi ülaservas "KKK" all on üks väga sisutihe lehekülg lugemiseks. Kõik mis vaja foorumi edukaks toimimiseks, on kirjas. Kui nüüd on mingi jama tunnustega juhtum, peaks moded olema need, kes otsustavad, kas ja millist paragrahvi sealt kohaldada. Ja tihti on keegi, kes arvab et talle on liiga tehtud ja kaebab edasi...
          Foorumi põhisisu peaks olema ikka elektroonika, mitte ükseise kallal jagelemine.
          - Palju jagelemisi tekib sellest et inimesed ei viitsi enne vastamist mõelda, rääkimata eelmiste postituste läbilugemisest, vaid kohe tulistavad. See siis minu isiklik mulje.
          viimati muutis kasutaja tanker; 13 m 2011, 08:28. Põhjus: Liigutatud siia teemast 'Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)'. Esimesed laused jäid originaalteemasse

          Comment


            #6
            Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

            tanker-i #30 postile vastus:
            Mina olen ka vastanud abiotsijatele, ka neile kellega siin on mudamaadlusi peetud. Mina ei lähtu siin mingist põhimõttest, et näe - keegi ütles kusagil mingis teemas sitasti milles sai väljaüteldust valesti aru... Aga samas ei lähe ma kuhugile teemasse mingi "õrritamise" vms. mõttega, et sinna lihtsalt s..a, et näe, "mina tean aga sulle ei ütle" - antud SMPS teema puhul ajabki see hinge täis. Parem siis postitada kuhugile teise teemasse, postitada asjalikku juttu. Elu on näidanud, et ega mingi firmajuht või sarnane tegelane ei anna ka eriti infot (nagu jutuksolev andreie post), võimalik, et ka okas hinges ühe induktsioonkuumutuse teema pärast kus välja tuli suurusehullustus, vähemalt minu arvates on see nii, see on minu arvamus.
            Kindlasti on neid veel kes nii mõtlevad. Kui see ei oleks antud juhul nii siis meil ei oleks ka seda foorumit - kõike saaks ju valmiskujul.
            Anyway - vana asja tuletamine ei ole hea aga...edasi mõtleb igaüks ise. Siin võiks tuua sadu näiteid aga milleks?
            SMPS teemal toodud Lenini jutud on ka üks BS - kas ansiplikult siis või? Ei ilmas! Ei kumbki!



            Kõige rohkem tundub BS jutt kui tullakse rääkima elektroonikafoorumites poliitilisest mögast!
            Ma olen siin sõna otsese mõttes s..a-kanti lugenud näit. komponentide otsimisest, tuleb mängu poliitiline vaatenurk a la "tänapäeval on kõik kättesaadav, kõike juppe saab kätte" - no kurat, sama tase oli nõukajal - mida oli, sedaoli ja mida polnud, seda ei olnud!
            Tänasel päeval on seis sama.
            Maadlen paar nädalat, et leida näputäis transse, toodetakse neid aga kätte saada ei ole võimalik - on aga saamine on nonsens - transid ise ~2€ kokku (10tk), +transakulud 40€ (ja lisaks kohe toll kah kukil). Vanasti nimetati seda "käsi peseb kätt" printsiibiks - olid mõne tegelasega heades suhetes, said ka kõik kätte - ja ei saa ju siis kurta, et ei olnud saada jne - see on poliitika ja miks peab seda siin päevast päeva nämmutama kui muutunud ei ole midagi, veelenam nämmutama seda elektroonika-või tehnikaala foorumites?


            Mikumaku jutule pole midagi lisada kui vaid see, et ma ei taipa - minu otse väljaütlemised kõiki nii häirivad? Mõtelgu, et nende väljaütlemised häirivad mind samuti - eriti need kuradi poliitjamad!
            Elektroonikast, nagu näha meil enam rääkida ei tohi - see on vanamoeline ja kuulub valdkonda: "moraalselt vananenud".
            Näit. normaalne inimene ostab võimendi poest, kui ta seda üritab iseteha siis on ta ebanormaalne, vähemalt nii siin sildistatakse. Eriti kui ta tahab oma tegemisi jagada. "Mis kuradi isetegemine, palju mõistlikum on ju kõvasti juua ja narkotsi panna"?

            Üle aasta kindlasti möödas sellest kui sai viimati KKK loetud aga üks õige ja huvitav tähelepanek sellest: "solvava, nilbe, labase, pilkava ja muu ebaeetilise ja seadusevastase sisuga sõnumeid". Täpselt selles liinis on poliitilised vaated - kes on ühtede pooldaja, kes teiste. Ja kui aetakse oma uskumust teistele peale või kõige hullem, end väljendatakse ja teine teeb vastupidise märke saab vastuse, et "kui ei meeldi siis ära postita" - see on infosulg ja väärinfo levitamine!

            Miks ei võiks niisuguseid kasutajaid määrata eelmodereerimisele või niisugused solvavas liinis teemad kustutamisele ja samuti isikliku uskumuse avalik ülistamine/eelistamine teise foorumlase sarnase põhimõttega avalikust vastuarvamusest, selle foorumlase uskumuse halvakspanuga?



            ### tanker võiks seletada, kellele see foorum on suunitletud? Ainult jutustajatele või neile kes ka reaalsetest komponentidest reaalseid asju teevad või ka teha tahavad?
            viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 12 m 2011, 16:56.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

              Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
              SMPS teemal toodud Lenini jutud on ka üks BS -
              kas ansiplikult siis või? Ei ilmas! Ei kumbki!
              Mis Ansip?
              Ajad siin juba pikaemat aega täpselt sellist juttu nagu
              Lenini teostes maailmarevolutsioonist kirjas oli
              ja mida eksamitel vastata tuli.
              Tema vähemalt teadis mille vastu võitles.

              Mille vastu Sina kakled?
              Kõige rohkem tundub BS jutt kui tullakse rääkima elektroonikafoorumites poliitilisest mögast!
              Ma olen siin sõna otsese mõttes s..a-kanti lugenud näit. komponentide otsimisest, tuleb mängu poliitiline vaatenurk a la "tänapäeval on kõik kättesaadav, kõike juppe saab kätte" - no kurat, sama tase oli nõukajal - mida oli, sedaoli ja mida polnud, seda ei olnud!
              Eks saadavus sõltu sellest mida vaja saada on.
              78. sain ELFA kataloogi, kus oli sees juttu Inteli mikroskeemidest.
              Nendest sai ehitatud klaviatuur (pimedad pressisid nupud)
              makist sai mälu ja telekast värvimonitor. Ehitasime väikese arvuti.
              Saada ei olnud, aga sai teha.
              See pole ainus asi, neid asju mida põhimõtteliselt ei saanud teha ja mis ikkagi tehti, oli omajagu.

              Kui Sina tahad ehitada võimendajat, tee, kes keelab.
              Aga need, kes ei hooli helivõimendaja ehitamisest ei pea ju veel olema maailma prügikast.
              Või kuidas?

              Meenub, et me oleme silmast silma kohtunud (?)
              ja siis jäi Sinust mälestus kui meeldivast noorest kolleegist.
              Mille vastu Sa nüüd mässad?

              Comment


                #8
                Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

                Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                Meenub, et me oleme silmast silma kohtunud (?)
                ja siis jäi Sinust mälestus kui meeldivast noorest kolleegist.
                Mille vastu Sa nüüd mässad?
                Jutt ongi sellest, et tigedaks teeb kui tullakse rääkima, et vanal ajal ei olnudmidagi saada, ainult nüüd on.
                Mida ma otsin?
                Lihtlabased transid, KSA1220/KSC2690 (fairchild), üksikasju ei hakka kirja panema sest see ei ole hetkel teema.
                Siiani olen need leidnud vaid Digikey-st (näit.) http://search.digikey.com/scripts/Dk...ywords=KSA1220 kuid saamise tingimused on tõsine BS!
                Koguseid mis tarvis, saab Mouserist kuid saatmiskulu 40€+jumalteab veel mis maksud on ebanormaalne.
                Seega võibi rääkida, et ei saa asju ka tänapäeval kätte. Veneajal sai neid asju mida laias tarbes polnud, tutvuste ja heade suhete kaudu, seega ei saa ütelda, et ei olnud - lihtsalt ei saanud kätte kui suhelda ei tahtnud, tänapäeval see ei loe (ei hakka esialgu kedagi maha tampima aga siin uuritud üksjagu ja ühes foorumis olnud üksjagu valeinformatsiooni sel teemal, mis oma sisuga tegelikult hädasolijat ka kuhugi ei vii!).
                See ajab mind vihale kui loen teemasid "ah, sel s..l vene ajal ei olnud saada muud kui mõni äkane KT315" - tänapäeval pole ka muud kohapealt saada siin kui äkaseid BC/BDsid ja healjuhul MJEsid. See on poliitiline teema, selle osa võiks jätta välja siit foorumist aga ei...
                Mõnd inimest ajab vihale see, et nõukajal pidi millegi saamiseks inimestesse soojalt suhtuma, mind ajab jälle vihale see, et tänapäeval millegi saamiseks pean 2 päeva SIIN KODUMAAL tööd rabama pale higis ja siis on kasutegur samuti madal - ühe projekti nimel ja kui tuleb edaspidi mõte, et tahaks veel sarnaseid komponente kasutada siis jälle - vanasti pidi siis jälle kommikarbiga minema...
                Võitlengi selle poliitilise mölapidamatuse vastu.
                Seda ei ole ütelnud, et muude asjade ehitamine on prügikast aga muude asjade ehitajad ärgu ajagu ka seda jama näit. võimendiehitamise kohta. Kui näit. pole teemas midagi ütelda siis sõna ei võta - mina arvutiteemades ei targuta, samuti autoelektroonika/autoteemad, audiotehnika (lint/vinüül jne) - tunnen, et pole minu pädevus ja ei paku huvi ka, samuti kivide programeerimine sest kogemus on, et abi kusagilt ei saa ja kui ei ole asjaga süviti kursis siis ei hakka ostma ka 2 kuupalga eest programaatoreid - olen kunagi siin küsinud selle PIC127 vms. oli, kohta. Ega ma mingit infot ei saanud - ühele huvilisele tegin kunagi selle trükkplaadi. Mina sellest asjast ei tea, seal selle tarvis oli vaja samuti programeerida kiip - millega ma selle programeerin või kuidas kui mul pole millega programeerida (-muidu ma ju ei ehitaks programaatorit-) see on asja mõte. Kuna infot ei saanud mis oleks andnud tõesti tõuke, et asi kindlasti töötab siis unustasin selle mõtte. Samas arvan, et midagi pole kaotanud ka - LEDe saab vilgutada ka loogikaga, heli liigub ka analoogkujul läbi pooljuhtide jne.
                Aga kui teen teema a la "recycled AMP" oli siis ma ei oota tõesti sinna lakoonilisi paari rida teksti digivõimudest - kurat, ei keelaks kah kui kirjutajal oleks sinnasamasse ka midagi ette näidata ja ta küsimise korral siis annaks edasiviivat infot. Seni kuni aga on vaid mingi lakooniline post, et "kas ei ole mõtelnud proovida" või sarnases liinis - see on tühi sõnademulin mis edasi ei vii. See arvamuse küsimine kuuluks Varia teemadesse.


                Minul jäi Sinust ka asjaliku inimese mulje, veel päeva-paar tagasi oli ühe teise foorumlasega sel teemal jutt ja ütlesin, et oled ka üks mõtlev inimene aga see poliiträmps mu SMPS teemas on küll... no anna andeks...

                Anyway, jälle pikk jutt - loll jutt/minu arvamus
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                  Peaks olema teemaalgataja prioriteet, et soovimatud ja tehniliselt mitte asjakohased postid saab kustutada. Soovimatud ses osas, et mulle on küll ninaalla hõõrutud, et "risustan teemat" - nagu oli see teema "Markeeringute mahalihvimisest" - selles loeti minu arvamus risuks ja selle väljaütelnu ei saanud n.ö. mingit karistust - võis otse minu pihta selle ilastada? Nüüd kui mina kirjutasin "Väikse CNC..." teemasse pöördumise ühe "asjatundja postituse" suunas siis oli kohe kisa lahti ja minu postitusest kustutati read "siis ei ole sa ise järelikult õiget CNC masinat näinud" ja "kui inimene ajab p...a siis ei jää lihtsalt muud üle" - millises osas on see kirjutajale solvavam kui "Markeeringute mahalihvimises" - "radiotehnika, ära risusta mu teemat" ja järgmises teemas sama autori poolt "radiotehnika, ära risusta mu teemat, ühe teema sa mul juba...keerasid" ??? kuidas niisugust suhtumist peab võtma? Miks mina pean niisuguseid ühest kõrvast sisse-teisest välja põhimõttel võtma? Minule võib ütelda mida sülg suhu toob - mina samaga vastata ei tohi?
                  Kuna mina need read kustutasin, siis selgitan veelkord: pole CNC teemal spetsialist, ei ole kursis nende juppide hindade ega kasutusviisidega. CNC-teemas Sinu omale eelnev postitus on vormistuselt täiesti korrektne ja pidasin vajalikuks sama joont jätkata, vältimaks seda, et keegi nendest lausetest omakorda kinni haarab. (Olen ühes teises teemas vitsad kätte saanud, jättes ühe teravama vastuse muutmata, arvates, et adressaat jätab vormi tähelepanuta ja nopib öeldust vaid tarkuseterad välja, kahjuks eksisin.) Ka korrigeerituna ei muutunud Su postituse mõte ning see andnuks teemale sisulise arutelu jätkamiseks palju juurde, miskipärast oled postituse sisu üldse kustutanud.

                  Modemisel võtan ühte teemat kui tervikut ega arvesta teistes teemades olevat jagelemist. "Mina samaga vastata ei tohi" ei olnud siinkohal CNC-teemas arvestatav argument. "Markeeringute mahalihvimises" olid verbaalses vehklemises kõigile võrdsed võimalused ja ühtegi neist pole muudetud ega kustutatud. "radiotehnika, ära risusta mu teemat" oli öeldud esialgses "Alaliskomponent..." teemas enne, kui see kaheks sai jaotatud. Minu vabandus, et seejuures kõnealune lause mõlemasse teemasse on jäänud. Seda viga ei saa Varia foorumiosas õiguste puudumise tõttu kahjuks enam parandada.

                  Eelnevast johtuvalt pakun välja, et foorumile võiks lisada spoileri funktsiooni, mille taha saab nö teema risustava osa peita. Kes tahab, loeb (ja vastab), kes ei taha, ei loe.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #10
                    Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

                    radiotehnika35, luba mul tähelepanu juhtida tähelepanu juhtida poliitika mõistele, mis jämedalt on defineeritud kui inimeste (rühmade, firmade jne.) omavahelise suhtluse reeglistiku kehtestamise ja/või muutmisteni viiva protsessina. Allikas muidugi wikipedia: http://et.wikipedia.org/wiki/Poliitika

                    Järgnevates tsiteeringutes oled poliitika mõistet valesti kasutanud ja viimases lõigus selgub, et tegeled hoopis ise väga aktiivselt poliitikaga. Kui Sinu soov teatud kasutajate eelmodereerimisele panekust täitub, siis võib Sind õnnitleda eduka poliitika ajamise puhul!

                    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                    Kõige rohkem tundub BS jutt kui tullakse rääkima elektroonikafoorumites poliitilisest mögast!
                    Ma olen siin sõna otsese mõttes s..a-kanti lugenud näit. komponentide otsimisest, tuleb mängu poliitiline vaatenurk a la "tänapäeval on kõik kättesaadav, kõike juppe saab kätte" - no kurat, sama tase oli nõukajal - mida oli, sedaoli ja mida polnud, seda ei olnud!

                    ...

                    Vanasti nimetati seda "käsi peseb kätt" printsiibiks - olid mõne tegelasega heades suhetes, said ka kõik kätte - ja ei saa ju siis kurta, et ei olnud saada jne - see on poliitika ja miks peab seda siin päevast päeva nämmutama kui muutunud ei ole midagi, veelenam nämmutama seda elektroonika-või tehnikaala foorumites?

                    ...

                    ma ei taipa - minu otse väljaütlemised kõiki nii häirivad? Mõtelgu, et nende väljaütlemised häirivad mind samuti - eriti need kuradi poliitjamad!
                    Elektroonikast, nagu näha meil enam rääkida ei tohi - see on vanamoeline ja kuulub valdkonda: "moraalselt vananenud".

                    ...

                    Täpselt selles liinis on poliitilised vaated - kes on ühtede pooldaja, kes teiste. Ja kui aetakse oma uskumust teistele peale või kõige hullem, end väljendatakse ja teine teeb vastupidise märke saab vastuse, et "kui ei meeldi siis ära postita" - see on infosulg ja väärinfo levitamine!

                    ...

                    See ajab mind vihale kui loen teemasid "ah, sel s..l vene ajal ei olnud saada muud kui mõni äkane KT315" - tänapäeval pole ka muud kohapealt saada siin kui äkaseid BC/BDsid ja healjuhul MJEsid. See on poliitiline teema, selle osa võiks jätta välja siit foorumist aga ei...

                    ...

                    Mõnd inimest ajab vihale see, et nõukajal pidi millegi saamiseks inimestesse soojalt suhtuma, mind ajab jälle vihale see, et tänapäeval millegi saamiseks pean 2 päeva SIIN KODUMAAL tööd rabama pale higis ja siis on kasutegur samuti madal - ühe projekti nimel ja kui tuleb edaspidi mõte, et tahaks veel sarnaseid komponente kasutada siis jälle - vanasti pidi siis jälle kommikarbiga minema...
                    Võitlengi selle poliitilise mölapidamatuse vastu.

                    ...

                    Miks ei võiks niisuguseid kasutajaid määrata eelmodereerimisele või niisugused solvavas liinis teemad kustutamisele ja samuti isikliku uskumuse avalik ülistamine/eelistamine teise foorumlase sarnase põhimõttega avalikust vastuarvamusest, selle foorumlase uskumuse halvakspanuga?
                    If you think education is expensive, try ignorance.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

                      Esmalt postitatud andreie poolt Vaata postitust
                      Järgnevates tsiteeringutes oled poliitika mõistet valesti kasutanud ja viimases lõigus selgub, et tegeled hoopis ise väga aktiivselt poliitikaga. Kui Sinu soov teatud kasutajate eelmodereerimisele panekust täitub, siis võib Sind õnnitleda eduka poliitika ajamise puhul!

                      Ei arva, et ma peaks ise olema paremal positsioonil - kui ajan ise mingit poliitika teemat saan samuti eelmodereerimise - milles probleem? Mina probleemi ei näe. Aga ära tüütab: ei olnud standardeid, ei olnud midagi saada, siis nüüd on Savisaar halb...mida kõike veel? See ei peaks olema üldse selle foorumi teema. Las igaüks ise arvab ja usub keda tahab. Too Andrei välja minu post milles ma oma poliitilist poolehoidu siin teistele peale surun? Minuarvates oli see valimiste aegu kui üks foorumlane siin lahmima kukkus mingi paranoilise häälteostu teemal. Viited mõnede erakondade lehtedele jne...leia minu postidest neid? Kui vaja kusagilt näit. tuua välja seaduseid või punkte/paragrahve siis selleks on vastav kirjandus või RT, mitte mingi röövkapitalisti kodukas.
                      Seega mina probleemi ei näe - hakkan kusagil teemas postitama ülistusoode mõnele erakonnale, saan eelmodereerimise, täitsa rahul. Aga sama ootaks ka kõigi nende puhul kes seda poliitilist liini ajavad.
                      Tehnikast ehk räägime siin 25% ja ülejäänu on rumal hala-kellele meeldib, kellele ei meeldi - igale oma aga päevast päeva siin sel teemal jahumine tüütab ära.

                      Sinu jutus ajab tigedaks see ebakohaste märgete tegemine - kas me mängime mõisa peale?
                      Kes enne teeb valmis SMPS toiteka? Kas jälle mõisa peale kes enne teeb valmis digivõimu (nagu jutuksolevas RecycledAMP teemas oli) ? Mina usun, et ei mängi.
                      Pole mõtet ajada jama kui Sinust nagunii küsimustele vastajat ei ole. Minumäletamist mööda sai selle Rec..AMP jutu järel ka PS Sulle saadetud kuid vastust...???ootan siiamaani

                      Jutu mõte olekski, et pole mõtet rääkida (targutada???) kui ei oska tekkida võivatele küsimustele vastata.
                      Tanker märkis: keegi ei kohusta inimesi siin vastama, jah - nii on, ega kui aega ei ole siis ei ole aga mitteasja/teema/kohaste postide jaoks on aega? Nonsens ju. Kui ei taha tekkida võivate küsimuste korral aidata siis ei postitata, asjad ju nii ongi. Mina olen kirjutanud ka nendes teemades kellega mudamaadlusi siin peetud- mõned inimesed keda tunnen, ega mul nendega alati sama arvamus ei pea olema, ega ma erineva arvamuse pärast parem ei ole ega ka mitte halvem. Kui vaja ja oskan siis aitan ka neid kellega arvamus alati ei ühti.
                      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2011, 16:03.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: Foorumi vead (oli: Elfa foorumi kiiks)

                        Oi inimesed! Loen ja imestan, sest mõnikord on lasteaia liivakasti tunne! Kuna loen tihti ka vene saite, siis ... sellist jagelemist seal ei lubata ja ebaviisakalt käitujad saavad, ... kas foorumist väljaviskamise või ajalise sõnavõtu keelu!
                        Kui siinsest häirivast, siis selgitan oma mõtteid! Olles pidanud seoses tööga erinevaid kirjavahetusi (ka riigipiire ületavaid), pean mõistetamatuks mõnede kirjutajate suhtumist meie foorums, et ei suvatseta vastatagi nendele inimestele, kes kulutasid oma aega, jagasid kogemusi. Ka nende kogemuste saaminseks on keegi aega kulutanud. Aeg, mida kulutab inimene on ju ainuke asi, mida ta tagasi ei saa. Seepärast on juba viisakas aitajale vastata, tänada. Mind on õpetatud, et igale kirjale tuleb vastata! Kui aga tullakse "laia lehena" plärtsuma, olen mina sellise inimesega, õnneks on neid vähe, kirjavahetuse lõpetanud, andes märku teema ammendumisest. Minu eneseaustus ei võimalda jätkamist. Muuseas, härra "radiotehnika35" on jätnud minule normaalse, korraliku inimese mulje! Mõnikord jonnakalt isepäine, aga alati on ta oma mõtteid põhjendanud. Peamine, et mitte pahatahtlikult ja on aldis mõttevahetust-arutelu jätkama! Põhjendused võivad olla arusaamatud, valed, vastuolus meie teadmistega. Aga meil on ju FOORUM! Mulle meeldis viimane foorumlaste arutelu impulstoitest! Sõna ei võtnud, sest ei pea end sellel teemal asjatundjaks. Meist keegi ei ole Jumal ja on selge, et kõike teada pole võimalik! Pealegi on selge ka see, et Maailm (ka tehnika maailm) eksisteeris enne meid ja teeb seda ka edaspidi! Seega rohkem austust teistesse. Sellega aitate säilitada ka enda väärikust! Jõudu kõigile, Teie ettevõtmistes!
                        viimati muutis kasutaja rainadov; 15 m 2011, 21:07. Põhjus: täiendus

                        Comment

                        Working...
                        X