Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Ärifoorumite arutelu.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ärifoorumite arutelu.

    Täpselt! Ei tea, kuhu siis elektroonilised kellad kuuluvad?? Mänguasjade hulka?
    Mul kodus pisike projektorkell äratusega ja värviliste LED-idega, kas see ka pole elektroonikaseade?? Seda ka müüa ei tohi??? Mida siis üldse müüa tohib???


    Siin ka müüakse käekellasi:



    Miks neid teemasi ei lukustatud??

    Siin on ostukuulutus: Ostan mikroskoopi


    Kus otsast see elektroonikaseade on?? Kui ettekäändeks tuua selle, et saab SMD montaazi kontrollida, kes ütles, et minu käekellaga sama ei saa teha? Mul käekelladel luubid + LED valgus olemas?!?!
    viimati muutis kasutaja tiidu93; 05 m 2011, 21:51.

    #2
    Vs: 1.Amatöörhelitehnika, 2. Kuidas parandada telerit

    Raivo ja Tiidu mul on ka mõned küsimused, enne kui kommenteerin.
    1. Seened
    2. savu
    3. sakuskat polnud.
    4. Libe tee.

    Märkige õige ära.

    Ja teema rikkumisest, õnneks kustutab Vasaraonu need lisaüllitised ära.

    Lisaks, väidetavalt sisaldas ka Breznev elektroonikat(südame stimu.), aga see fakt ei tee temast elektroonilist objekti vaid pigem on see med. teema.

    Käekell on eelkõige tarbeese, elektroonika sellejuures on 2-3 kohal ja ainult katkise isendi puhul nagu tuleks elektroonika teema tarbeesemest ettepoole.

    Mikroskoop on TÖÖRIIST ja ilma tööriistateta ei oleks elektroonikat ka.
    Tehke ise omad järeldused.
    viimati muutis kasutaja rauka; 06 m 2011, 06:19.

    Comment


      #3
      Ärifoorumite arutelu.

      Teemasid vaadates jäi silma elektroonikaseadmed/komponendid foorumis mõningane teemade kustutamine, seal igasugu (vabandan väljendit!) si..a müüakse mis on pigem tarbeesemed, miks valikuliselt neid teemasid kustutatakse? Võiks kõik need tarbeesemete teemad sulgeda, mõni teeb mitu-mitu teemat ühe jutiga, pangu vähemalt oma kola ühte teemasse kokku, otsid tõesti elektroonikakomponenti siis niisugused postitused uputavad teema kiirelt üle, see kaob esilehelt üldse ära ja vean kihla, et 99% kasutajaid ei vaata enam 2. lehekülge ja sealt edasi... Mis silma ees seda vaadatakse, vanemaid poste ei uuri keegi aga foorumit domineerivad jätkuvalt arvutitega seotud jubinad, elektroonikakomponentideks neid raske nimetada, ehk siis kui müüja on jupid plaatidelt maha rookinud aga tervikuna müües, tehke mulle selgeks näit. wi-fi antenni suurem omadus elektroonikakomponendina või elektroonikaseadmena kui käekellanäide oli... Need kõik ju ühesugused tarbeesemed... Veel enam, arvutitega seotud kola jaoks on oma ärifoorumiosa...

      Lihtsalt küsin, ehk nii loll, et ei saa aru - võimalik, et elektrooniline käekell on vähem elektroonikaseade/komponent kui wi-fi antenn näiteks... Igaljuhul loll ootab selgitusi
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus modedele!!!

        Liitun Radiotehnikaga, vähe sellest, et foorumit lahti tehes tuleb 3-4 lehekülge postitusi, millest valdav osa on ost/üük,
        olen täheldanud säärast bug-i(kui see on bug), et kui kohe kõike läbi seedida ei jõua, annab otsing kuskil 3-dal lehel juba veateate ja hakka otsast peale
        Eraldada otsinguid teha ei taheta, uute kasutajate, ärifoorumis teema ALGATAMISE ajaline piirang ka tekitas negatiivset vastukaja...
        Jääbgi mulje, et ELFAfoorum soovib konkureerida Osta võ Okidok-ga, kahju.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus modedele!!!

          HV moodi ärifoorumid aitaks asja kontrolli all hoida.
          Üks teema tasuta, iga järgmise eest maksad, anonüümselt äriteemat teha ei saa, pead identima id-kaardiga või sümboolse pangaülekandega, nii saab pettuse korral andmed instantsidele edastada ja ei lase ka topeltkontosid teha.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus modedele!!!

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
            tehke mulle selgeks näit. wi-fi antenni suurem omadus elektroonikakomponendina või elektroonikaseadmena kui käekellanäide oli... Need kõik ju ühesugused tarbeesemed... antenn näiteks...
            Mina oma raadiotehniku haridusega liigitan WIFI antenni rahuliku südamega elektroonikaseadmete hulka. Tegemist on siiski raadiolainete levi tagava seadmega. See, et see antenn töötab ka sagedusribas, kus töötab WIFI võrk, ei muuda teda vähem elektrooniliseks. Taolise kauba müügiks sobib ka arvutustehnika müügifoorum. Nii ja naa. Tarbeesemed on palju laiem mõiste ja sinna alla mahuvad näiteks kellad, pesumasinad, telerid, saapaharjad, kõlarid, hambaorgid... isegi tester ja jootekolb sobiksid tarbeesemete nimekirja.
            Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus modedele!!!

              Vist ei ole sellel elektroonikalõhnaliste esemete liigitamisel head kõiki rahuldavat varianti. Üks idee kargas küll pähe. Kui äkki teha nende peaaegu elektrooniliste tarbeesemete müügiks eraldi alamfoorum, aga tarkvaraliselt lubada sinna teemasid algatada ainult kasutajatel postituste arvuga X. See tagaks, et kogu eesti ei jookseks siia oma pesumasinaid ja käekelli müüma, aga vanemad olijad saaksid oma "tarbeeset" kogukonna siseselt pakkuda. Minu nägemuses X= 50...100. ???

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud rauka poolt Vaata postitust
                Eraldada otsinguid teha ei taheta
                Moderaatorid seda teha ei saa.

                Esmalt postitatud rauka poolt
                Sellest "Poliitiliselt korrektsest" sõnavõtust ei oska ööd ega mütsi arvata.
                Kas moded kah juba käega löönud? Las tehnika foorum muutubki Baltijaama täikaks ?
                PS. Jään bänni ootama
                Modedel oleks lihtsam ja kergem, kui foorumis puuduks ost-müük-vahetus osakond. Kes viitsib vaielda igasuguste ahnete pujäänidega?
                viimati muutis kasutaja vasaraonu; 09 m 2011, 18:40.
                Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus modedele!!!

                  Natuke seletan ära oma käekellade müügiteema.

                  Vend sai hunniku käekellasi, andis loa mul neid müüa. Mõtlesin, et panna elfasse ka müüki. Algul kontrollisin üle, kas keegi on siin müünud käekellasi- JA OLIGI KEEGI VAREM MÜÜNUD!! Ei näinud põhjust, miks mina ei tohiks neid siin müüa! Keegi ju polnud midagi halba teistele müügimeestele öelnud, et elfas ei sobi käekellasi müüa!

                  Sai siis korraliku müügiteema tehtud, kuni tuli üks päss oma igavust seal peletama.... Huvitav, kui minu teemasse oleks palju huvilisi kirjutama tulnud(nagu eelnevatel müügimeestel), kas siis Lugupeetud vasaraonul oleks tulnud mõttesse seda teemat kinni panna? Ei usu nagu...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus modedele!!!

                    Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                    aga tarkvaraliselt lubada sinna teemasid algatada ainult kasutajatel postituste arvuga X.
                    Igasugune lahterdamine postituste arvu järgi viib sisutute postituste arvu ja prahi hulga suurenemisele. Abi oleks võib-olla sellest, et uued kasutajad on peale registreerimist mõnda aega eelmodereeritavate grupis.
                    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus modedele!!!

                      Igasugust kraami elektroonikafoorumis müüa lubada vast pole mõttekas.
                      Võibolla võiks ärifoorumeid natuke rohkem liigendada.
                      Just "Arvutustehnika" ja "Elektroonikaseadmed ja komponendid".
                      Mina oma tarkusega teeks arvutustehnikale kaks alamrubriiki:
                      *komponendid -kaardid, prosed, kettad, mälud, jne..
                      *komplektsed masinad, seadmed, monitorid.
                      Elektroonikaseadmed, -komponendid samamoodi.
                      Muudaks asja paremini jälgitavaks.

                      Alati on kõige lihtsam veeretada vastutus kasutajale.
                      Seda on vast kõige lihtsam vormistada nii, et enne vastavasse ärifoorumisse uue teema lisamist pead nõustuma konkreetsele teemale omaste tingimustega. Ja kui seatud tingimustele ei vasta, teema prügikasti.
                      Kui lihtne või keeruline seda tehniliselt vormistada on, ei ole pädev hindama, aga üle mõistuse ei tohiks siin küll miskit olla.
                      Adminni sekkumist asi muidugi nõuab, see on selge.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus modedele!!!

                        Esmalt postitatud rauka poolt
                        Sellest "Poliitiliselt korrektsest" sõnavõtust ei oska ööd ega mütsi arvata.
                        Kas moded kah juba käega löönud? Las tehnika foorum muutubki Baltijaama täikaks ?
                        sama meelt.

                        Siiski võtan sõna veel teemal mis käsitleb käekella (minu arusaam oli, et tegu ilmselt elektroonse kellaga) ja näit. wi-fi antenni "klassikuuluvust".
                        Üldiselt on käekellas olemas kvarts, tegemist on komponendiga mille ilma kõhklemata ilmselt liigitab iga elektroonikat teadev kodanik elektroonikakomponendiks - või kõhkleb keegi? Ka LCD mis kellal võib olla (on), sedagi nimetaks ju elektroonikakomponendiks - samuti kõhkluseta.
                        Ma nüüd saan aru, kui need asjad on ühes tükis, siis võib võtta, et tegu siiski tarbeesemega AGA...

                        Teise näite puhul, wi-fi antenn, seegi on sel juhul kui see on ühes tükis, TARBEESE, kõhkluseta. Ma mõtlesin (...ilma loeteluta ja oletustea miks ma võibolla seda välja ei mõtelnudki) aga mul ei tule pähe ainsat argumenti mis ütleb selgelt ja ühemõtteliselt, et wi-fi antenn on elektroonikaseade/komponent rohkem kui käekell (jättes kõrvale vanaaegsed, üleskeeratavad).
                        Põhimõtteliselt, kui need asjad müüakse osadeks (ka võibolla mõttega, seda kirjutamata nagu mõlema näite puhul võimalik võib olla), sel juhul võib need sama tugevate argumentidega müüki lükata kui elektroonikakomponentide doonorid - ma ei näeks selles probleemi, või???

                        Samuti jäi moderaatori(te) poolt põhjendamata teine, pigem olulisem küsimus : MIKS EI VÕIKS ÜHE MÜÜJA POOLT TEHTAVAD TEEMAD OLLA ÜHES KUULUTUSES KOOS?
                        Seda saaks hõlpsalt piirata - näit. nagu on postitamine, vähemalt minut peab sel juhul olema aega enne kui uue posti saab teha.
                        Usun, et ei oleks raske teha näit., et äriteemadesse ei saaks teha üks kasutaja päevas rohkem kui näit. 2 teemat - küll aru saadakse, saavad aru, hakkavad muutmist ka kasutama ja pannakse oma kola ühes teemas kokku, milleks teha 2-3 teemat jutti?
                        samuti häirivad need teemad mis annavad ainult viiteid linkidele ja mida järjepanu upitatakse, küll siis eri keeltes jne...
                        Jah, raamat on alati vajalik asi kuid mina antud juhul seaks kahtluse alla, et kas tõesti upitajal ei ole ainsatki seost müüjaga? See müüja on käibemaksukohuslane, ajab oma äri, milleks siis peab olema ELFAfoorum tema tasuta häälekandja?

                        Põhimõtteliselt ma tean ka huvitavaid välismaa (ärilise sisuga) linke jne - oleks ju imelik kui ma hakkaks neid lampi siia üles panema, mõttega, et "äkki kellelgi läheb vaja" - ebay linkidega juba saaks uputada nii, et halb hakkab.
                        Ka oleks ju ELFA foorumi moderaatoritele/administraatorile ilmselt kummaline kui mina või keegi teine hakkaks iga päev tunnis-tundi panema siia üles linke näit. ELFAs müüdavate allahinnatud kaupadega - neile oleks kindlalt nõudmist, näen ärifoorumite teemasid ka täna milles hädaline saaks ELFAst abi .
                        Ka ELFA ise ei reklaami seda tugevalt ja silmatorkavalt, seega ilmselt ei peeta seda nii oluliseks ja vajalikuks.

                        Noh, sai jälle pikk ja loll möla aga kes ei taha, see ei loe.
                        -superradical-

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus modedele!!!

                          ElektroonikaSEADMED ja komponendid.
                          Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus modedele!!!

                            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                            Üldiselt on käekellas olemas kvarts, tegemist on komponendiga mille ilma kõhklemata ilmselt liigitab iga elektroonikat teadev kodanik elektroonikakomponendiks - või kõhkleb keegi? .
                            Sellise lähenemise korral jõuame peagi taas teemani "mis maksab 5.seeria BMV lammutamine?".
                            Ma pean tunnistama, et ka mul tekkis küsimus, miks see kellade müügiteema siia foorumisse tehti, kuid seekord see ei ületanud mu valuläve (õigemini, keegi teine oli kiirem).

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ärifoorumite arutelu.

                              Kas Te tarkpead tahate öelda, et säärane käekell ka ei kuulu elektroonika kategooria alla??

                              Comment

                              Working...
                              X