Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Naljakad juhtumised

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Naljakad juhtumised

    Lugedes Hinnavaatluse foorumit tekkis môte, et siin vôiks olla kah môni koht kuhu saaks oma (hale)naljakaid juhtumisi seoses elektroonikaga kirja panna ???
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    kuldaväärt mõte ;D

    Comment


      #3
      Äki on siin foorumis veel selleks natuke liiga vähe rahvast ? :-/
      Kuid, mida mina ka tean :P
      transistor[ätt]starline[punkt]ee

      Comment


        #4
        No ärge siis minu üle liiga irvitage...kõht hakkab valutama
        Parandasin ampertange. Oli säärane kavalam device mis mõõtis ka kõike muud.
        Hüva, sain pildi ette ja asi nagu käis ka aga vat voolu ei mõõtnud (tangidega).
        juba naerate?
        Loomulikult, unustasin et tangidest tuleb läbi panna 1 juhe, mitte mõlemad. Magnetväljad ju kompenseerivad üksteist.
        1/2 h läks, enne kui oma lollusest aru sain  :-[
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5

          1/2 h läks, enne kui oma lollusest aru sain :-[
          Siis pole hullu midagi, omal ajal sai terve toatäis (6) mehi ära lollitatud sama küsimusega ;D
          Pärast taheti peksa anda
          Head susserdamist !

          Comment


            #6
            Okei, lisan omalt poolt kah mône.

            Omal ajal sai soetatud 386. Môistagi helikaardita, mille jaoks ma siis kohe kiiresti covoxi kokku tinutasin. Töötas. Aga kuna süües kasvab isu , siis môtlesin, kuidas saundi arvutisse lasta. Kuna mul olid oma kôivôimalikud teooriad olemas siis môtlesin covoxit tagurpidi kasutada, et annan bitid ette ja kui opvôimendi oleku teiistpidi viskab vastus käes. Asi ei tahtnud kuidagi edeneda. Ahjaa, pascalis oli mingi proge kah kirjutatud, mis lpt-st seda jura luges. Ja ma môtlesin, et signaali nagu vähe. Kuna UKU020-st tuleb täisvôimsusel 14 V siis pikemalt môtlemata sai sealt signaal vôetud ilma skeemi kontrollimata.....Kuna Gromkosti nupu lükkamisel proge ikka elumärki ei andnud , siis pikapeale hakkasid ninasôôrmed tööle.
            Tagajärg. Arvuti kettakontroller kärssas läbi nii ,et kivi pooleks.(maksis siis umbes 300 raha) vôimul pold häda midagi

            Teine juhtum, seoses TL4 testri ja trafo pealt pinge môôtmisega. panen siis ilusti piirkonna paika, môôdan... s..agi.. panen väiksema piirkonna...môôtan... Ikka mitte midagi...umbes 2-3 minutit läks aega ennem kui panin tähele, et osuti väriseb ôrnalt. Siit soovitus kôigile,kes môôdavad vahelduvpinget. Pange voltmeeter vahelduvpiirkonna peale
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Okei, veel üks.
              Olin umbes viie aastane. Isal oli makk vesna 201, mis käis seinas läbi toiteploki. Kord tädipojaga makki "kuulates" lendas aga sellest toiteplokist vôrgukaitse välja. Kuna tädipoeg oli vanem, siis ka "targem" Pani kaitsme tagasi ja ise veel luges et 127 numbri pealt töötab küll Tôesti töötas.....pool tundi vôi isegi vähem, kui käis päris korralik pauk ;D Noh, eks pauku tegi siis see pingestabilisaatori silumislüüt

              No veel üks...

              Kooliaeg on imeline aeg. Oli mul selline raamat, nagi esimesi katseid raadioelektroonikas. Ja seal olid katsed Ohmi seaduste takistitega ja noh mul läks siis takisti kärssama.Arusaadav,kui liiga suur vool läbi läheb. Noh, ma môtlesin seda suitsutekitamist siis ära kasutada. Hommikul kooli minnes viskasin kotti ühe lapiku patarei ja vôtsin isa töökohvrist suvalise kahevatise takisti. Ise seletades koolis, et kohekohe tuleb suitsu.....Ootasin minuti...kaks...pool tundi...pärast lugesin takisti pealt 1k5
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Täna oli üks juhus, mis sundis seda teemat üles kaevama. Nimelt juba mõnda aega oli mul probleem, et arvuti tegi iga kord iseenesliku reseti, kui jalaga vastu läksin. Mõtlesin kogu aeg, et ilge jama, aga ei viitsind kasti laua alt välja ka võtta, et asja uurida. Täna juhtus siis nii, et pärast resetti masin enam üles ei tulnud. Pime ekraan ja vsjoo. Mul muidugi paanika, et soh, lõpuks siis põles midagi maha. Tõstsin kasti laua peale, puhusin tolmu ära, ja mida ma näen - videokaardi peal lebab üleni metallist kruvikeeraja, mida ma juba tükk aega taga olen otsind Kruvika liikumisest ja teatud kontaktide lühistamisest siis ka need resetid. Kirurgid pidavat ka aegajalt ühtteist patsientide kõhtu unustama... :
                Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                Comment


                  #9
                  Tänane päev hea päev Kui inimene on loll siis seda eluaeg jutt käib minust endast. Noh oli vaja 33k takistit. Leidsin, mõõtsin üle, panin skeemi. ei tööta. milles jama. Kontrollin hoolikamalt. ikka nagu kõik õige.Pinged kapitaalselt valed. Käin testriga üle siis piiksureziimil, et lühiseid pole ja piiksub selle takisti peal vaatan, takistus 33 oomi ja kirjas kah 33E mitte 33K AGA ma ju ennem testriga kontrollisin(alati tasub enne skeemi panekut jupid kasvõi testriga üle mõõta), kas on õige juu siis unsutasin selle K testri palt vaatamata.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Täna oli üks juhus, mis sundis seda teemat üles kaevama. Nimelt juba mõnda aega oli mul probleem, et arvuti tegi iga kord iseenesliku reseti, kui jalaga vastu läksin. Mõtlesin kogu aeg, et ilge jama, aga ei viitsind kasti laua alt välja ka võtta, et asja uurida. Täna juhtus siis nii, et pärast resetti masin enam üles ei tulnud. Pime ekraan ja vsjoo. Mul muidugi paanika, et soh, lõpuks siis põles midagi maha. Tõstsin kasti laua peale, puhusin tolmu ära, ja mida ma näen - videokaardi peal lebab üleni metallist kruvikeeraja, mida ma juba tükk aega taga olen otsind Kruvika liikumisest ja teatud kontaktide lühistamisest siis ka need resetid. Kirurgid pidavat ka aegajalt ühtteist patsientide kõhtu unustama... :
                    Mina olen raadiost kuldsõrmuse leidnud (ja pärast seda hakkas loomuikut tööle)
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      Madisel muidugi vedas et hea kruvika üles leidis
                      Klaveritel tunudub olevat külgetõmme kuldkettidele. Kunagi puhastasime klavereid ja neist välja nopitud ketijuppidest oleks saanud mitme meetrise vorsti kokku panna. Paraku kõik erinevad...
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Palju aastaid tagasi oli juhus, kus 386 hakkas ise-enesest märke vorpima. Kui sai klaviatuuri klõbistada, siis jättis nagu järgi. Esimene mõte - viirus.
                        Kuna aga seda juhtus harva, siis olukorra lahendus tuli hiljem, paljast uudishimust.

                        Ükskord klaverit lahti võttes leidsin kirjaklambri.

                        Comment


                          #13
                          mul oli juhus, kui olin 13 aastane, kus ühe vu-meetri jäänuse ekraani katsetamiseks sai trafost(sek.m.pinge 9v, vanast sanga seest), neljast dioodist ja el. kondest vastav katselise alalispingeallikas ehitada. el.konde(40v1000mkf) lõhkes täpselt kõrva juures (u. 5-7cm kaugusel) nii, et sain vopsu mööda põske ja pauk oli nii vali et pool päeva kõrvad vilisesid. sry-vana teema kaevamise eest.
                          -Artificial_Intelligent-

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by resr@Oct 13 2005, 00:13
                            ...vana teema...
                            Jah, aga teine ja veel varem alustatud ja veel pikem sarnane teema on veel
                            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=702
                            Mõnikord võib jälle üle lugeda, teevad tuju rõõmsamaks (ja kahjurõõm pidavat see kõige suurem rõõm olema)...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment

                            Working...
                            X