Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Tevalo poed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tevalo poed

    Oleks ettepanek tevalo jaekaubanduse kohta, vast jõuab inf ka siitkaudu kohale.
    Nimelt võiks müüjatel olla msn või mis iganes ühendus juhtivamate persoonidega et lennult otsuseid teha kui klient kõrval ootab.
    Käisin täna poes kaupa otsimas mis oleks ainult elfa kaudu tellimisel. Seal aga teadagi hinnad sõltuvalt kogusest. Konkreetse kauba korral oleks minu 10 tk tellimus tulnud üle 2x tükihinnas kallim kui oleks 50 tk tükihind. Tegin siis ettepaneku et tellige omale 50 ära ja pange ülejäänu letile üle eesti, müüja aga arvas et jama kaup.
    Et oleks operatiivne side peastaabiga et näe selline kaup, kas võtame sisse või ei.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    #2
    Vs: Tevalo poed

    Väike reaalsuselaks:

    Jaekliendid ostavad keskmiselt 100 krooni eest ja kulutavad 5-10min per ost müüja aega. Ärikliendid ostavad 10 000 - 50 000 eest ja teevad seda otse netist tellides, ajakulu paar minutit per tellimus.

    Nii et täiesti mõistetav Tevalost, kui nad ei tegele sinu doteerimisega. Ütleme et sina tahad oma kondekaid, 25 krooni tükk kui osta 50tk saada 10tk hea hinnaga ja sellega hoida kokku nt. 100 krooni. Tevalo peaks siis 1000 krooni eest kola laos hoidma jumal teab kui kaua ning seejuures kulutama u. 20-30 minutit jeblamise peale - lattu sissevõtmine, karbi otsimine, sildi tegemine blaa blaa blaa..

    Nii on lood.

    Comment


      #3
      Vs: Tevalo poed

      Kui minu peale jääb müüjal aeg kulutamata, ei võida jaemüük sellest midagi, sest pole sellist järjekorda et minu pärast jääks keegi teenindamata ja see raha teise kliendi käest sisse kasseerimata.
      Kui panna niimoodi era-äriklient kõrvuti, oleks ju mõistlik pood kinni panna?
      Kui ma ei saa sealt oma "kondekat" siis ei lähe ma sinna ka raskemat kaupa ostma kui on valikuvõimalus. Ja pood ei kaota sellest ka midagi sest ma olen ju vaene näljarott kelle mõttetud soovid ainult segavad raha kokku kühveldamist.

      Doteerimise asemel pakun ma välja võimalust tootevalikut mitmekesistada reaalselt kellegile vaja mineva kaubaga ja kui leitakse et ma olen ainus loll kellel sellist kraami vaja läheb siis pole ka midagi katki. Ega ma sellest vaeseks ei jää kui ka täishinnaga asjad ostan, aga kuna tegu oli tellimiskaubaga ja hinnavahe üle 2x ja mulle tundus et sellist kaupa peaks nii mõnigi tahtma siis tundus mõistlik see 50 tk variant.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Tevalo poed

        Elfa kataloogi(tellimise)kaubandus ja Tevalo jaemüük on kaks täiesti erinevat asja. Neid ei tohiks ühte patta panna.
        Praegusel juhul nõuad Sa, et Tevalo hakkaks vabatahtlikult Sinu sõbraks, käiks välja asja eest teist taga 4x rohkem raha kui Sina ja kaupa ennast tal sealjuures vaja ei ole.

        Kui on tõesti populaarne ja kõigile vajalik kaup, siis küllap Tevalo selle ka tellib ja müüki paneb. Ära ainult nõua, et see peaks toimuma silmapilkselt ja parajasti siis, kui Sina leti ees oled.
        Mis artiklist jutt käib, kui saladus ei ole?

        Comment


          #5
          Vs: Tevalo poed

          Esmalt postitatud @ndres poolt
          Kui on tõesti populaarne ja kõigile vajalik kaup, siis küllap Tevalo selle ka tellib ja müüki paneb.
          Ja ilmselt ei telli ta seda Elfa-st.

          Comment


            #6
            Vs: Tevalo poed

            kaupa ennast tal sealjuures vaja ei ole
            Loe mu jutt ikka lõpuni enne kui vastama hakkad.
            Mu point on selles et kui müüja ei näe ilmselgelt läbi et tegu oleks mõttetu tehinguga siis oleks tal võimalus nõu pidada.
            Nimelt eelmine kord kui mul tellimiskaupa vaja oli, küsisin ühe aga telliti viis, siit ka mõte.
            Mis artiklist jutt käib, kui saladus ei ole?
            Selle jätaks esialgu välja, see tekitaks asjatut läbu, kes arvab et on vajalik, kes mitte.
            Jääme asjalike poolt-vastu argumentide juurde.
            Mul ei ole mingi kinnisidee asja läbi surumiseks, see on lihtsalt ettepanek kliendisõbralikkuse suhtes.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Tevalo poed

              Esmalt postitatud elukaz poolt
              Loe mu jutt ikka lõpuni enne kui vastama hakkad
              Huvitav, millest Sul selline veendumus, et ma ei lugenud?

              Esmalt postitatud elukaz poolt
              müüja aga arvas et jama kaup.
              Sul on õigus oma arvamusele, sama ka müüjal. Ning Elfa tellimussüsteemi mõte ei ole selles, et Sulle 10 tk. müüa poole hinnaga. Kliendisõbralikkus ei puutu siin absoluutselt asjasse.

              Comment


                #8
                Vs: Tevalo poed

                Ma küll ei tea täpselt, kuid tundub et ELFA moodustab ikka väga suure osa Tevalo käibest. Minusugune rott tekitab seda juba poole milku kanti aastas, kuid Tevalol on ju suuri kliente - JOT nt.
                See mida Tevalo kodutarbijale müüb on enamasti odavatest kataloogidest (a la Velleman) pärit low-end kraam - hobitroonikud on ju väga hinnatundlikud, ei süüdista selles sugugi Tevalot.
                Kui see ärisaladus ei ole (arvan et siiski on) siis oleks huvitav tegelikult teada, millised proportsioonid ELFAga on.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tevalo poed

                  Mujal maailmas on selliste ostude jaoks "group buy".
                  If you think education is expensive, try ignorance.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tevalo poed

                    Kuna sa ei avalda mis X asjaga tegu on siis eeldan et mingi mitte väga levinud -ostetav asi. Minu meelest on küll Tevalo rahvale vastu tulnud - Tda2050 40 krooni, Lm3886 72 krooni nii et levinud? asju saab ikka Elfa hinnast soodsamalt 1 kaupa osta.
                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tevalo poed

                      Tänan ettepaneku (-te) eest. Kaubavaliku uuendamine ja muutmine on tõepoolest üks keerulisemaid külgi.
                      Kaubavalikul arvestatakse müüjate soovitusi. Lõplik otsus tuleb aga lähtudes analüüsist ja kahjuks seda nn lennult kindlasti teha ei saa. Sry.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tevalo poed

                        Tänud tähelepanu eest

                        Huvi pärast küsiks siis kui popp oleks taoline kaup mida tevalos müüja väitel sees polnud ja akaablist võtsin suht üksikud ära:
                        Trimmer 67Y 10kohm (668-3)
                        Tegu siis peenhäälestatavate potekatega mida peaks voltmodijatel kuluma nagu saia.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tevalo poed

                          Tigutrimmerid pole vist Tevalos kuigi minev kaup, vähemalt tundub nii.
                          Ise kah käisin mõni aeg tagasi ~5kOhm sealt otsimas ja...kohapeal ei olnud. Polnud üldse tigutrimmereid .

                          Enda arvates üldse mitte nii eksootiline jupp, et oleks tasunud netilehelt enne uurida.

                          Lõpuks oma tagavaradest leidsin, ei viitsinud ühe jublaka pärast linnas kammida, kuigi konkureerivates poodides tigutrimmerid täiesti olemas ja valik üsna soliidne.

                          edit: suht loogiline, et kaubavalik koha peal oleneb enamasti sellest kui tihti midagi küsitakse, aga alati ei viitsi 2-3 päeva oodata mingit "loogilist" juppi. Selle aja peale enam ei mäletagi, milleks teda üldse vaja oli :-)
                          Samas respekt Tevalo müüjatele kes nendes jupikarpide rägastikus kärmelt orienteeruvad!
                          viimati muutis kasutaja sebastian; 23 m 2007, 01:19.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tevalo poed

                            Mul on laos "loogilisi" juppe oma miljoni eest, nii et .. tehke omad järeldused sellest loogikast ja mõistke Tevalot !

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tevalo poed

                              Paar sõna Tevalo toetuseks,kuigi ma Tevaloga seotud ei ole.Eesti turu suurust (õigemini selle väiksust) arvestades ei saa meil mitte kunagi olema sellist situatsiooni,kus kõik kaubad oleksid kohapeal laos olemas.See ei ole majanduslikult võimalik.Erinevate komponentide arv on nii meeletult suur,et meie tingimustes seda valikut laos hoides tähendaks see selle konkreetse ettevõtte pankrotti.Tahes-tahtmata peame leppima sellega,et paljud asjad on meil tellimuse peale saadaval.See on nii ja tõenäolislet see jääb ka nii.Mis puutub hinda,siis ka see on üsna loogiline,et mingit komponenti ühe kaupa tellides tuleb selle komponendi hind kallim,kui tellides suuremat kogust.Miks see nii on,seda ma ei hakka pikemalt seletama.Jutt läheks liiga pikaks ja majanduslikuks (mis ei ole elektroonika foorumi teema).
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment

                              Working...
                              X